Skocz do zawartości

E90 Czujnik temperatury zewnętrznej -40* - Gdzie jest?


Majkelq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzy dni temu wymienialem termometr a ze mialem dwa do porownania to moge z wami sie podzielic spostrzezeniami.

Chinski z allegro za 20zl przeklamuje 2.5C a oryginal OEM pokazuje tyle co rteciowy.

Roznica jest tez w szybkosci zmiany temperatury powietrza.

Oryginal szybciej podaje "dane".

Roznica w budowie tez jest zauwazalna bo chinczyk ma zle wytopione wyciecie na ktorym sie zatrzaskuje termometr w kanal powietrza.

Oryginal siedzi jak nalezy a chinczyk lata w tym otworze…

Ten zamiennik im nie wyszedl.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Witam. Mam taki mały problem. Miesiąc temu jadąc w trasie nagle wskazanie temperatury zewnętrznej zaczęło rosnąć z -1 do +14 potem skoczyło na +27. Po ponownym uruchomieniu silnika pokazywało -40 i skakało do -27. Dzisiaj wymieniłem klocki hamulcowe z przodu bo już mi komp pokazywał service za 400 mil, i po wymianie tego sensora zużycia klocków na nowy i skasowaniu inspekcji, termometr jak zaczarowany od razu zaczął znów pokazywać prawidłową temperaturę na zewnątrz. Wcześniej znalazłem już informację że jak na blacie pokazuje temperaturę -40 to czujnik jest trafiony. Zakupiłem nowy czujnik w servisie (nie jest to tanie) i miałem go przekładać ale przeraża mnie rozbieranie przodu auta aby ten czujnik wymienić. Może sama robota nie, ale za oknem zimno i pada i nie uśmiecha mi się tego robić w taką pogodę. Pytanie mam takie: czy te sensory mają coś ze sobą wspólnego ? czy to jest czysty przypadek/ zrządzenie losu że to zaczęło znów działać ? Bo nie wiem co myśleć o tym :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te sensory nie mają nic wspulnego ze sobą , jeśli nie działał teraz działa to problem masz mechaniczny - kabel od czujnika przetarty lub nie ma styku na wtyczce do niego .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam czy ktoś jest w stanie mi przedstawić cały schemat podłączenia czujnika temperatury zewnętrznej z punktu A do punktu B? Gdzieś musi być przerwa w obwodzie, cały czas wskazuje -40 chcę obejść ten istniejący obwód i wpiąć się z czujnikiem na krótko w ramach sprawdzenia żeby nie zrzucać zderzaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Garść schematów. Tak to wygląda

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e92-320d-cou/wiring-functional-info/body/display-information-functions/instrument-cluster/on-board-computer-functions/ambient-temperature/q0GsS8s

Wszystko jest polinkowane, ale poddaje.interesuje cię wtyczka X14271. Pytanie tylko czy masz jbbf70 czy jbbf87. Jak jbbf70 to szukasz tej wtyczki tutaj

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e92-320d-cou/1VnYoJSPhH

Jak jbbf87

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e92-320d-cou/G8ns32Rq

Szukasz pinow jak kotin napisał 4 i 19. Tak wygląda konektor.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e92-320d-cou/CTHz9Js2

Piny sobie policz, które to. Kolory kabli masz w pierwszym inku na schemacie.

Wszystko w temacie czujnika temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu czujnika temperatury na krótko, bezpośrednio pod piny 4 i 19 i odłączeniu zasilania na ok. 30 sekund wyświetlana temperatura zewnętrzna -40 stopni. Przewody były przylutowane do czujnika temperatury a od strony modułu oryginalnie zakute piny wykorzystane z innej instalacji. Jakie kroki podejmować teraz? Chciałbym dodać ze w nerkach mam klapy które są przez te wskazania cały czas zamknięte i chłodzenie jest nieodpowiednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie jestem w stanie powiedzieć w jakim zakresie powinien być opór. Dla każdej temperatury opór będzie się zmieniał. Musi to być wartość jaką oczekuje komp. Żeby nie buło poza zakresem, bo wtedy pokazuje jak i ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Czujnik temperatury zewnętrznej w BMW e90/91 znajduje się tylko i wyłącznie z przodu auta pod przednim wzmocnieniem patrząc od przodu po prawej stronie na dole widać go przez kratkę środkową pod tablicą rejestracyjną po prawej stronie dostęp jest utrudniony bo trzeba odkręcić plastikową osłonę silnika która jest od dołu przykręcona do zderzaka wkręty na klucz 8mm sam czujnik jest zamontowany do wzmocnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki przekaznik jest za to cudo jest odpowiedzialny.


Nie ma przekaźnika - Sensor temperatury jest sterowany bezpośrednio z KOMBI .

Możesz sprawdzić połączenie między zegarami a sensorem .

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e90-320d-lim/components-connectors/components/a-control-units-modules/a2a-instrument-cluster/ZAb5TaY

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.