Skocz do zawartości

X4 na felgach 20"


troopers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przecież to felgi z f30 :lol:

225/40 przód i 255/35 tył było w serii.

No wiem, że z F30. Myślisz, że nie ma co dawać ich do x4 ? Jeszcze nie kupiłem tak więc kwestia podjęcia decyzji. Generalnie spokojnie wejdą tylko hak będą wyglądały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty mówisz.

403 mają na tyle 8,5 a ty seryjnie masz 9,5x19.

Po co mowa o 20" jak zakładasz styling 403 a to są 19".

Nie zrozumieliśmy się. Ja mam seryjnie z tabliczki 8,5x20 i 10x20. 19stki o których piszemy wz403 fakrycznie tył mają 8,5 czyli różnica 1,5 cala z moimi oryginalnymi.

Już cały głupi jestem co nam zrobić ?

Randall do x4 są dedykowane i 20stki i 19stki i mi właśnie chodzi o to jeżeli 19stki to jakie 8j i 8,5j czy 8,5 i 9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po długich poszukiwaniach felg do x4 znalazłem 20stki dedykowane do tego modelu. Felgi z oponami jednak na każdej z osi innej marki, przód Pirelli 6mm DOT 0717 i tył Continental 6mm DOT 1219. Czy opony różnych firm na osiach pomimo takiej samej wysokości bieżnika i różny DOT może być problemem dla xdrive?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nowe sprawa już oczywista. Które polecacie ?

Dunlop Sp Sport Maxx GT, Bridgestone Potenza 5001, Michelin Primacy 3 lub Pirelli P Zero. Wszystkie runflaty i wszystkie z * homologacja bmw

 

ja nie brałbym runflatów, "homologacją" bmw też nie ma sensu zajmować sobie głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2:

Nie weźmie rft a potem za 3 dni post dlaczego auto pływa.

 

pływa? a to jak się założy opony "nie runflat" to auto zamienia się w amfibię? Panamer'y, macan'y, cayenne też pływają? Przecież porsche nie zakłada runflat'ów.


Co do homologacji to nawet nie chce mi się czytać co spece internetowi mają na ten temat do powiedzenia :)


Wiem, że do X3 i M550d założyłem opony "nie runflat" bez homologacji, zrobiłem bezproblemowo sporo km i byłem bardzo zadowolony. Może poza jednym przypadkiem kiedy na mega dziurze rozciąłem oponę i skończyło się na lawecie. Runflaty są twarde, ciężkie, głośne i drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Przy ogumienie mieszanym i xDrive muszą być bezwzględnie opony homologowane z runflat. To nie jest żaden wymysł. Na niemieckich forach także o tym piszą.

 

Kurcze to w BMW nie czytają niemieckich for (forów?) bo np. X3 m40i można zamówić z ogumieniem mieszanym bez runflat'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dunlop nie do kupienia obecnie w komplecie.

Pirelli pomieszałeś modele. Spójrz na bieżniki. Po mimo tej samej serii Pzero to są różne modele z różnymi bieżnikami (PZ4 i PZ3). Napisałem maila do sklepopon i dostałem odpowiedź, że po kontakcie z Pirelli Polska ustalili, że Pirelli nie ma kompatybilnego kompletu opon bez runflat z homologacją BMW w tym rozmiarze. Można skorzystać z ich konfiguratora:

https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/car/products


Przesyłam poniżej odpowiedź od przedstawiciela z Pirelli:

xdive.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.