Skocz do zawartości

BMW Seria 5 E60 520i WBANT31040CW14185


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dlaczego świadomie wybierasz problematyczny silnik? Masz dobre zniżki w warsztacie, który ma pojęcie o bmw? :wink: pamiętaj, że tu jest katalizator, który się zasiarcza i jest bardziej uciążliwy od dpf jeżeli nie robisz regularnie tras z prędkościami powyżej 110 km/h.

Np. tu:

https://decoder.bvzine.com/


VIN WBANT31040CW14185

Type Code NT31

E Series E60 (MUE)

Series 5

Type LIM

Model 520I OL (EUR)

Steering LL

Doors 4

Engine N43

Displacement 2.00

Power 125

Drive HECK

Transmission AUT

Colour SPACEGRAU METALLIC (A52)

Upholstery STOFF FLUID/ANTHRAZIT (ALAT)

Prod Date 2007-10-12

Vehicle options

L801A National version Germany

P7RPA Advantage package

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S1CBA CO2 package

S205A Automatic transmission

S2SBA BMW LA wheel, star spoke 242

S346A Chrome Line exterieur

S354A Green windscreen, green shade band

S3ACA Trailer coupling

S403A Glass roof, electrical

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S441A Smoker package

S494A Seat heating driver/passenger

S4ATA Interior trim finishers black high-gloss

S502A Headlight cleaning system

S508A Park Distance Control (PDC)

S522A Xenon Light

S534A Automatic air conditioning

S544A Cruise control with brake function

S548A Kilometer-calibrated speedometer

S698A Area-Code 2 for DVD

S851A Language version German

S863A Retailer Directory Europe

S879A On-board vehicle literature German

S8S8A Country-specific nav. system supply

S8SAA Navigation access request,country-spec.

S8SCA Telematics access request,country-spec.

S8SPA Control unit COP

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum od kilku dni, jezdze głównie po miescie wiec diesel odpada, w tej serii nie ma innego silnika który nie bedzie miał żadnej bolączki. Jeżeli jest tak jak mówisz to co weekend bede musiał puścic sie autem dalej. Bardzo Ci dziękuje za pomoc bo dla mnie Twoje rady są bardzo ważne i chciałbym poznac opinie o tym Aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda ok, zgodne z vin, przydałoby się jak widać przeprać tapicerkę a najlepiej wymienić na coś ciekawszego, jakieś komforty :wink: jeżeli jeździsz obwodnicami z prędkościami rzędu 80 km/h to diesla spokojnie wtedy wypalisz a ten silnik niestety będzie się zapychał..potrzebuje 110 km/h przed dłuższą chwilę do efektywnego wypalania, więc radzę się zastanowić dobrze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, egzemplarz na pierwszy rzut oka wyglada ok ale faktycznie tapicerka tragiczna :D Na stronie którą podałes mozna sprawdzić win a jak dowiedzieć sie o historii bezwypadkowości tego auta ?Czytałem temat z usterkami E60 i E61, nikt nie porusza jakoś dosadnie tego tematu. Jakie są objawy ,, kończenia" się katalizatora? Strata na mocy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie porusza, ponieważ ten silnik w e60 jest mało popularny, jak coś to czytaj w e90 i e87. Tak, można odczuć spadek mocy, ale to postępuje ze wzrostem siarki i większość kierowców tego nie odczuwa, dopiero po wypaleniu czuć różnicę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli jest tak jak mówisz to co weekend bede musiał puścic sie autem dalej.
Jeśli już na to się godzisz to może otwórz się na fajne diesle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym sie otworzyl ale bede ayto uzytkowal w niemczech a tu sprawa wyglada tak, ze do Frankfurtu juz nie.wjade, podnosza oplaty za uzytkowanie diesli wiec zostaje mi tylko benzyna. W okolicy 200 km. Nie ma kompletnie nic, zadnej 525i jest tylko ta godna uwagi a po nia mam kawalek 350km. Sprawdzalem wczoraj win na autodna i zadnych informacji procz wyposazenia mi nie przedstawili a.auto wyceni.na 29 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego świadomie wybierasz problematyczny silnik? Masz dobre zniżki w warsztacie, który ma pojęcie o bmw? :wink: pamiętaj, że tu jest katalizator, który się zasiarcza i jest bardziej uciążliwy od dpf jeżeli nie robisz regularnie tras z prędkościami powyżej 110 km/h.

 

Ja jestem w tej kwestii zgodny z Mańkiem.


Jeśli chcesz kupić małą benzynę, szukaj wśród konkurencji.

Najlepiej azjatyckiej.

BMW w tym setup może doprowadzić Cię do dużego uszczuplenia budżetu.

Żona, szczęśliwa nie będzie.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żony jeszcze nie mam :lol: :D Reasumujac rozmawialem dzis ze sprzedajacym, zszedl z ceny do 9,300e. Nie chcial wyslac wydruku z ostatniego przegladu TUV twierdzac ze nic tam nie ma do ogladani i na mieksu moge sobie zobaczyc a jest to 360km czyli sporo, wczesniejszych badan TUV nie posiada. Ndal nikt nie udzielil mi odpowiedzi dotyczacej gdzie sprawdzic bezwypadkowosc auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no auto trzyma sie kupy, ale ta biedna benzynka w e60..., w tych pieniadzach szukaj sobie 6-ciu cylindrow skoro koniecznie musi byc benzyna, druga sprawa to ewentualna odsprzedaz tego egzemplarza, z tym silnikiem i wyposazeniem takie auto za kilka lat wraz ze wzrostem przebiegu w mojej ocenie jest niesprzedawalne, jedyne co w nim jest ok to przebieg, cala reszta na zdecydowanie nie, wybierajac uzywane e60 lci w okolicach 10k €, poszukaj czegos mocniejszego i duuuuuuzo lepiej wyposazonego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o dobre auto za tańsze pieniądze. Ogólnie mały silnik to i opłaty nie są duże a w Niemczech nie oszukujmy się posiadanie auta nie jest tanie... Jeżeli chodzi o sprzedającego zgodził się oddac auto za 9,300e. Cóż wolałbym BMW niż Audi A4b8...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród azjatyckiej konkurencji lub wśród jakiejkolwiek. Lagunę III kupisz za ~6koła euro w benzynie z małym przebiegiem i z wyposażeniem, o jakim w tym e60 nikt nie slyszał. Splendor żaden, jakość średnia, awaryjność mała, komfort i przestrzeń duże. Jak chcesz koniecznie niemca to raczej passat niż a4. Będzie więcej miejsca, lepszy wypas, młodszy rocznik a jakość podobna. Każde auto ma bolączki ale w jednych jest taniej je usunąć, w innych drożej. Jeśli wszyscy Ci mówią, żebyś omijał BMW z małą benzyną- omijaj. W e60 minimum 6 cylindrów, a i one mają swoje kosztowne dolegliwości. W omawianym egzemplarzu tylko przebieg jest atutem, a malał raczej nie będzie. A jak się okaże że koledzy mieli rację i będziesz ostatnim właścicielem auta z marnym wyposażeniem i łatą awaryjnego? To tylko nasze opinie, a pieniądze Twoje. Kup mądrze, nie napalaj się ani nie rób dramatycznych ruchów w postaci zakupu a4. Drogo u tych niemców. W Polsce w tym budżecie to ludzie szukają f10 :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda masz duzo racji w swojej wypowiedzi i szanuje.kazda rade. Co do lagun itp to niestety wole jezdzic psujaca sie np. Audi niz nie byc.zadowolonym jezdac passatem lub inna marka niestety tak jest. Celuje tylko w to co mi sie podoba. Fakt bmw raczej sobie odpuszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I straciliśmy kolegę..bierz kopciucha n47, zrobisz rozrząd i będziesz zadowolony, do centrum autobusem i po temacie :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz chociażby na fotele :)

Jako że to bmw serii 5 to już ma fajne rzeczy na pokładzie ale bez szału :)

Z żalem stwierdzam ale faktycznie np w Audi masz dobry silnik 1.8t (nie tfsi czy tam fsi), laguna 3 pozytywnie by Cię zaskoczyła, ja osobiście na Twoim miejscu brałbym Toyotę, potwierdzam, co koledzy już napisali - BMW to tylko R6 (lata doświadczeń i rozwijania tych silników przyniosly efekt), biorąc r4 miej świadomość, że prędzej czy później trzeba będzie liczyć się z awariami - przelicz zyski i ewentualne straty/koszty i na spokojnie podejmuj decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żalem, jako umiarkowany entuzjasta czterech zer muszę powiedzieć, że a4 bliżej jakościowo do laguny niż do jakiegokolwiek bmw. Jeśli już, to szukaj w quattro, niech auto ma coś seksownego. Jeśli ośka- bierz lagunę a za zaoszczędzone pieniądze wynajmij sobie np. f10 na kilka weekendów w roku, co by się odchamić i sąsiada podrażnić :)

Fajny temat się rozwinął na forum bmw- wszyscy zachwalają ubogą konkurencję i odradzają zakup uczciwie wyglądającej e60 :mrgreen:

A może jakaś C/E klasa z tych lat z 1.8 kompresorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda nie sodziewalem sie az tak duzego zainteresowania. Sprawa wyglada nastepujaco pozwole sobie wstawic fajne audi ktore.znalazlem, jezeli nie bmw to chociaz audi niech pocieszy moje oko. Jak to nie problem prosze o ocene



https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=270029816&mga_d188=DesktopVIPAutomaticRedirect&ps=0&utm_medium=social&utm_source=Whatsapp&utm_campaign=SocialSharingmWeb


Ogolnie ta BMW jest piekna bardzo mi sie podoba no ale stosujac sie do waszych rad odpuszczam temat. Dostalem niezly kubel zimnej wody od Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezary,a co w toyocie masz fajnego,brzydki wygląd,obecnie jeżdze eską i tylny napęd to totalna porażka jak tylko przychodzi zima odechciewa sie tym jezdzić,obecnie jestem na poszukiwaniu tak jak ty kolego tylko,że ja celuje w a6 i tylko quattro z automatem i kombi :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, Laguna III 2.0T mile by cię zaskoczyła, szczególnie z 4control :) Auto niedoceniane przez pryzmat poprzedniczki a szkoda. W A4 B8 wszystkie silniki benzynowe posiadają bezpośredni wtrysk, dodatkowo wadą są pierścienie olejowe oraz rozrząd na łańcuchu jednak koszt tego rozrządu i jego wymiany jest ułamkiem tego samego w BMW. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad Saabem 9-3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda nie sodziewalem sie az tak duzego zainteresowania. ...

Ogolnie ta BMW jest piekna bardzo mi sie podoba no ale stosujac sie do waszych rad odpuszczam temat. Dostalem niezly kubel zimnej wody od Was.

 

Ty kolego szukasz na siłę kłopotów ?

Pisałem Ci wcześniej żebyś szukał czegoś u Azjatów, chyba że masz od razu górkę ok. 5 tyś euro na niemiłe niespodzianki.

Pisząc to idę w kierunku Hondy Accord, która jest w twoim zasięgu cenowym.

Miałem kiedyś demo, mocno napakowane przez weekend i powiem że jazda tym autem bardzo przypadła mi do gustu :cool2: .

Ostatnio również zrobiłem 1,5 tyś km. najnowszą Toyotą Avensis z silnikiem benzynowym i poczułem się w nim, jak by to było moje auto :cool2: .

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezary1808 nie pisz powielanych głupot 1,8 tsi euro 4 (bzb) rewelacyjny silnik, spalanie/osiągi rewelacja.

Norbert9 Ja ci zaproponuje volvo s80, mega wygodne dobrze zrobione i serwis nie pochłonie majątu.

Silniki do wyboru do koloru, stare R5 Turbo na pośrednim wtrysku proszę, bezposredni wtrysk i r4 proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz niektorzy doradzaja Lagune to dodam cos od siebie. Mialem Lagune III 2.0dCi Initiale(po roku ukradli) i mam(obecnie auto zony) Lagune Coupe 2.0dCI od ponad 5 lat(~80tys km w moich rekach). Jezeli chodzi o awaryjnosc to Coupe kupilem z przebiegiem 134tys, teraz ma okolice 220 i poza filtrami wymienialem raz jakis element w zawieszeniu, dpf i tarcze/klocki. Jezeli szukasz auta taniego w ekspolatacji to zadbane 2.0dCi bedzie dobrym wyborem.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.