Skocz do zawartości

m140i xDrive - jakie wyposażenie dobrać?


prestidigitator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Ja podpowiem tak mając zaledwie 120d zrobione na 224km i 440nm przy kupnie M135/40 szukam tylko i wyłącznie xDrive. :lol:

 

Gusta sa różne. Akurat 1ynką z xdrive nie jeździłem, ale w 3-er dla mnie xdrive to juz nie jest BMW.

W prowadzeniu i przyjemnosci z jazdy po zakretach jest przepaść pomiedzy bez x drive i z xdrive.

Nie wiem dlaczego tak jest, ale takie mam odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy wita wszystkich,


stoję właśnie przed zakupem M140i xdrive MY2019. W tym tygodniu jestem umówiony u dealera na analizę i pomoc w konfigu auta. Są pakiety w konfiguratorze online które mają te same elementy wyposażenia ewentualnie nie wszystkie są wyświetlane itd.

Co do napędu rwd vs xdrive to się nie będę wypowiadał ale po modach w okolice 400+ to jednak xdrive będzie lepiej przenosił moc. Poza tym ja będę użytkował auto wraz z żoną więc xdrive będzie pomocny.

Pozostaje kwestia kolorów. Podobają mi się 2: pomarańcz i czerwień. Co sądzicie o tych kolorach? Ktoś może użytkuje i podzieli się zaletami i wadami tych kolorów? Odnośnie rabatów to mam na razie max -29%.


BTW:

Miałem Focusa RS mk3 z 2017 roku w którym padła pompa oleju!!! Silnik po miesiącu wymieniony na gwarancji. Straciłem do niego zaufania więc go sprzedałem.

Obecnie mam Mondeo MK5 2.0eb które zamieniam na M140i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii pomarańcz dużo bardziej pasuje do tego auta, niż czerwień. Czerwień generalnie jest taka nijaka, ale wiadomo - o gustach się nie dyskutuje.

 

Odnośnie rabatów to mam na razie max -29%.

 

Pochwalisz się skąd taki rabat? Dealer czy jakiś broker?



BTW.

Myślicie, że długo jeszcze będziemy czekać na nową jedynkę? F20 ma już 7 lat. Mamy nową 3, nową 5, nową 7, nową X3, nową X5. Może tak wysokie rabaty sugerują, że coś się szykuje na 2019 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



BTW.

Myślicie, że długo jeszcze będziemy czekać na nową jedynkę? F20 ma już 7 lat. Mamy nową 3, nową 5, nową 7, nową X3, nową X5. Może tak wysokie rabaty sugerują, że coś się szykuje na 2019 :wink:

 

Przecie nowa 1ka za chwile będzie miała premierę. Silnik max 2.0 i przedni napęd lub xdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



BTW.

Myślicie, że długo jeszcze będziemy czekać na nową jedynkę? F20 ma już 7 lat. Mamy nową 3, nową 5, nową 7, nową X3, nową X5. Może tak wysokie rabaty sugerują, że coś się szykuje na 2019 :wink:

 

Przecie nowa 1ka za chwile będzie miała premierę. Silnik max 2.0 i przedni napęd lub xdrive.

 

Skąd takie informacje?

Skoro z4 dostało silnik 3.0 R6, to znaczy, że z niego nie rezygnują.

Obserwując obecne trendy to według mnie powstaną dwie wersje - analogicznie do S3/RS3 i A35/A45:

m135i - ktora będzie miała silnik 2.0 i 306 KM - ten sam co w X2 m35i

m140i - która będzie miała silnik 3.0 R6 i ~400KM

Obie z napędem Xdrive - w pierwszym wypadku odprowadzany od przedniej osi, w drugim - od tylnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tez jestem przekonany ze to ostatni kompakt z rwd.

Poza garstka fanów nikt nie chce rwd tylko więcej miejsca z tylu itp a dla producenta liczy się tylko ZYSKOWNOŚĆ.

35i już teraz jest dwulitrowy w X2 M35i, stad tez odpowiednio wcześniej 3.0 dostało oznaczenie 40i.

Smutne to ale za to kiedyś takie m140i będzie prawdziwym rarytasem. 3.0 R6 RWD w kompakcie ? Nie do pomyślenia w zasadzie już dziś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak zmieścić 3.0 R6 w zmniejszonej względem poprzedniczki komorze silnika?

W poprzek. Będzie ciasno, ale skoro do miejskich „maluchów” daje się upchać podobne jednostki, wiec jest to możliwe. Fakt że są to przeróbki warsztatowe pod wyścigi/rajdy itp... BTW „ostatni Mohikanin” to trafne określenie. Ludzie stają się leniwi i wygodni, więc era 3-drzwiowych mocnych kompaktów przechodzi do historii. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślicie, że jest sens teraz kupować m140i? Czy lepiej poczekać rok na coś mniej zaje*istego, ale świeżego modelowo? Jakby nie patrzeć - m140 ma już konstrukcyjnie 7 lat...

Zastanawiam się pomiędzy Mercem A35 AMG a m140ix - kwota podobna, serce jest za bmw, ale rozsądek za mercem - w końcu dużo świeższy. Chociaż waham się czy nie poczekać roku na nowe S3/RS3, Focusa RS, Merca A45. Ciężko też oszacować wartość m140i za 3-5 lat. Niby ostatni kompakt z takim piecem, to wartość powinien trzymać, jednak starsza generacja.

Rabaty wciąż na poziomie 29%.


@fastlifevlog - Jak Twoje zakupy? sfinalizowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakupiłem jeszcze nic bo się waham między kilkoma opcjami. Owszem jest 29% rabatu ale od tego trzeba oddać pośrednikowi 2% czyli pozostaje 27% rabatu. Do tego trzeba te 2% zapłacić przed złożeniem zamówienia i to mi się średnio podoba. Bez tych wszystkich ceregieli mam 26% rabatu i przy tym chyba zostanę choć nie podjąłem jeszcze decyzji. W piątek będę siedział w fotelach w pełnej elektryce to się okaże czy pozycja za kierą nie jest za wysoka. Siedziałem na zwykłych siedzeniach w 1er i wydawało mi się trochę wysoko a z elektryką jest ponoć jeszcze wyżej. Mam 179cm wzrostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW w konfiguracji mam opcje które są też w nowym pakiecie o nazwie "M140 Last Edition". Niestety nie ma tego pakietu w konfiguratorze ani w cenniku. Wyczytałem w necie że 2 dni temu zapowiedziano za granicą pakiet o nazwie M140 Finale Edition. To pewnie coś pokrewnego do Last Edition. Macie jakieś info? W piątek będę u dealera to zapytam o szczegóły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy pakiet pożegnalny o nazwie "M140i Last Edition" zawiera wszystko oprócz szklanego dachu i run flatów. Ogólnie praktycznie wszystko.

Wszystko, Wszystko? Navi Pro, Harman-Kardon, aktywne zawieszenie, Dynamic LED?


Jest już dostęny w salonach? bo w konfiguratorze online nie widzę.

Dodatkowo - nie wiesz może jak wygląda katalog akcesoriów Mperformance? W szczególności interesuje mnie wydech, spoiler i felgi. Na stronie BMW katalogu nie ma, Wydech podobno został wycofany ze względu na normy spalin, ale na liebmann24 wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nie warto kupować M140i. Piszę to z perspektywy użytkownika. Właśnie pokazały się zdjęcia szpiegowskiego wnętrza nowej jedynki. Wnętrze jak w G20. I tutaj obecny model to jednak chyba 7 lat produkcji. Nowy Merc A45 też kusi, tylko te ceny mocno w górę od poprzednika pewnie.

O nowych silnikach M35i na razie za mało wiemy jak to będzie się wkręcało na obroty. Nie ma testów.

Z drugiej strony obecne M140i do 2 tys. obrotów też jest mało narowiste. Dopiero pow. ok. 3 tys czuć to przyspieszenie. Tylko gdzie tu latać......

A jakby była szpera do kupienia w rozsądnej cenie jak w G20... to może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nie warto kupować M140i. Piszę to z perspektywy użytkownika. Właśnie pokazały się zdjęcia szpiegowskiego wnętrza nowej jedynki. Wnętrze jak w G20. I tutaj obecny model to jednak chyba 7 lat produkcji. Nowy Merc A45 też kusi, tylko te ceny mocno w górę od poprzednika pewnie.

Na szczęście o gustach się nie dyskutuje :wink: Dla mnie wnętrze A35 jest kiepskie. Mercedes jakoś nie ma pomysłu na montowanie ekranów w swoich samochodach i zawsze robi to tandetnie. Pod tym względem wole 7 letnie wnętrze F20. G20 jest zdecydowanie ładniejsze. Merca ratują za to fotele performance. Myślę, że w nowej m135, możemy się spodziewać czegoś podobnego, bo X2 m35 posiada takie w opcji.

Natomiast A45 to będzie inna półka cenowa - gdzieś na poziomie Audi RS3, czyli +300k PLN, a to dla mnie już zbyt wiele. Dobrze skonfigurowany A35 kosztuje tyle co dobrze skonfigurowane S3, czyli ~250k PLN. I teraz dylemat czy wolisz R4 FWD 2.0T, czy jednak starszy technologicznie, ale jednak R6 3.0T RWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię że wszystko to wszystko. W konfiguratorze raczej nie będzie widoczny ten pakiet jako pakiet. Składowe pakietu jak najbardziej.

Masz gdzieś konfig z tym pakietem na papierze? Chciałbym zobaczyć jak to dokładnie wygląda i porównać ze swoim. Byłem wczoraj u Dealera, ale był nieprzygotowany i nic o takim pakiecie nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.