Skocz do zawartości

Złodziejka E92


J4CO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
nic nie zrobisz. w aso mozna zamowic taka przejsciowke. jest na niej numer. cos w rodzaju A07np jest na tej wklejslej czesci. przyjrzyj sie dokladnie. trwa to ok 14 dni, ale przysla Ci nowa. sruba jest nie do ruszenia. twarda jak kamien. bedziesz wiercil 2 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jedz do jakiegoś większego zakładu oponiarskiego, zdejmą ci to w 20 minut. Mnie to kosztowało słoiczek kawy. Koleś miał taki komplecik z końcówkami. Nabił jedną końcówkę dwoma uderzeniami większego młotka i odkręcił. Nawet się nie spocił. Kupiłem od nich jeszcze zwykłe śruby i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przyspawac ciezko bo sruba siedzi gleboko, zniszczysz felge. nabic cokolwiek ciezko bo ta sruba jest z bardzo twardego materialu i jest bolec w srodku. zamow sobie nowa przejsciowke w ASO. koszt ok 50zl. zachowasz srube i felge. z metody z mlotkiem sobie odpusc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

metody z mlotkiem sobie odpusc.

 

Nie no gdzie do BMW z młotkiem:) auto po pierwszym uderzeniu się rozpadnie więc ostrożnie:)


Metoda działa bez problemu z tego typu śrubami. Mam do najbliższego salonu 200 km, więc odpuściłem sobie wycieczkę. Nie mam też felg które warto by chronić, więc śruby były mi zbędne. Zresztą ochrona którą można tak szybko usunąć to trochę słabo. Zabiezpiecza przed amatorami.

Jak nie zależy ci na tych śrubach, to do wulkanizacji i po temacie. Jak chcesz zachować śruby lub boisz się że młotek skasuje auto to szukaj w ASO odpowiedniego klucza.

P.S. wulkanizator miał kilka kluczy do BMW, ale żaden nie pasował. Możesz pojeździc i popytać.


Tak to mniej więcej wyglądało. Śruba zabezpieczająca na zewnątrz miała takie wcięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/asta-klucze-do-zabezpieczen-kol-bmw-17-10-21-kat-i7471107178.html

http://www.techman.com.pl/p/zestaw-nasadek-do-zamkow-obreczy-bmw-1-2,1085,34675

http://sklep.ck.com.pl/pl/p/Klucze-do-odkrecania-zabezpieczen-kol-w-samochodach-BMW/620


Większe zakłady wulkanizacyjne mają takie lub podobne zestawy .


Jeżeli te ząbki masz wydarte to czasem da się dopasować klucz typu spline, torx, wielowypust lub zwykły kwadrat,

nabić siłowo (możesz zniszczyć srubę) i próbować odkręcać. Śruby tego typu są utwardzane więc śmiało można próbować

różnych technik siłowych. Większość ogarniętych warsztatów samochodowych poradzi obie z taką śrubą ale spawanie to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poltor, zobacz jak te urządzonka działają. Trzeba niestety nabić je chociaż trochę na śrubę złodziejkę, żeby dało radę to wykręcić. I na prawdę nie robi to krzywdy. Jak ktos jest mocno przewraźliwiony to musi szukać oryginalnej zlodziejki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mozesz cos wiecej o tych metodach napisac?..

Bosz odpada chyba ze chcemy stracic alusa.

Przy tej twardosci sruby wiertarka to tez nieporozumienie ale zastanawia mie ten sposob z plastelina,kawalkiem sruby i pilnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiertarką to rzeczywiście ciężko i łatwo felgę uszkodzić. Ale zabawa z pilniczkiem plasteliną i śrubą na długie zimowe wieczory jest do zrobienia myślę. Niestety trochę czasu na odwzorowanie tego by zeszło w domowym zaciszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja to porownuję do siebie a nie każdy ma imadło , pilniki suwmiarkę piłkę do metalu i wiele innych narzędzi.Sprawny manualnie facet jest w stanie taki klucz dorobić w godzinę góra dwie nio nie taki idealny ale do odkręcenia sruby wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spoko. Może nie na tydzień roboty, ale na jedno popołudnie. Jak komuś zależy na srubach lub chce to całkowicue bezinwazyjnoe zrobic pomysł jest dobry. Mi na tym nie zależało więc wulkanizator to najszybszy sposób:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.