Skocz do zawartości

zamiana wtryskiwaczy BMW e60 M57


hubertus1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jutro zabieram się za wymiane rurki wodnej pod kolektorem ssącym. Z uwagi na to ze sprawdzając korekty wtryskiwaczy zauwazylem ze na 5tym jest troche duża korekta (ok +1.8) chcialbym majac juz zdjęty kolektor zamienić wtrysk 5ty z 1wszym. Dzięki temu bede mogł sprawdzic czy duza korekta jest winą wtryskiwacza oraz wrazie potrzeby wymiany bądź naprawy najgorszy wtrysk zostanie na 1 miejscu i nie bede juz pozniej musial sciagac kolektora aby sie nim zająć.

Mam odnoscnie tego takie pytanie. Czy zamieniajac wtryski miejscami odczytać za pomocą inpy kody (IMA) tych wtryskow ? i odpowiednio zamienic 1 z 5 ?

Z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To dlatego , że korekty nie wskazują konkretnego wtryskiwacza.

Jeden wtryskiwacz może nadrabiać za kilka gorszych.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak intepretować korekty wtrysków?

Co oznacza, że wtrysk daje dawkę np -1,8

a inny np dawkę +1,8 ?


a pozostałe albo -0,3 albo +0.3.. Czy wtrysk z korektą na + leci do wymiany, czy z korekta na - ?

Czy korekta na plus oznacza większą dawkę paliwa do cylindra czy dawkę paliwa na przelew ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Korekty gówno znaczą tak ogólnie.

Korekta na plus to większa dawka paliwa do wtryskiwacza.

Na minus mniejsza.


A sterownik tak dobiera korekty żeby silnik chodził równo.


Lepszym testem jest podgląd obrotów silnika na każdym cylindrze bez korekt.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystkie obroty powinny być jednakowe.

Jeśli są różnice to coś się z wtryskiem dzieje < lub niestety nie z wtryskiem a ogólnie ze spalaniem danego cylindra. Ale najczęściej to wtrysk>

Jak zwalnia to ma za małą dawkę .

Jak przyspiesza to leje za dużo.


Ale nadal to nie jest miarodajny test wtryskiwaczy. < to tylko stół probierczy daje pewność>


Daje jednak większy pogląd na to który z wtrysków jest słabszy bo korekty nic nie mówią o konkretnym wtryskiwaczu.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sytuacja wyglada tak, że na 5 wtrysku korekty ok +2 czasem wskoczy na 3 reszta + - o.5 0.7 obroty na tym piątym nizsze o ok 20 od pozostalych wiec stawiam na ten wtrysk. jutro zamieniam miejscami 5 z pierwszym jesli okaze sie ze to on mysle nad zamowieniem na allegro drugiego uzywanego z wydrukiem? myslę ze to lepszy pomysl niz regeneracja... tym bardizej ze u mnie w okolicy nie ma nikogo kto by to dobrze zrobil...


link do aukcji z ktorej mysle zakupic wtrysk. gosc ma same pozytywne opinie.. moze warto.. :)


https://allegro.pl/wtryskiwacze-0445110131-bmw-320-bmw330-bmw-530-i7639019542.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
u mnie sytuacja wyglada tak, że na 5 wtrysku korekty ok +2 czasem wskoczy na 3 reszta + - o.5 0.7 obroty na tym piątym nizsze o ok 20 od pozostalych wiec stawiam na ten wtrysk. jutro zamieniam miejscami 5 z pierwszym jesli okaze sie ze to on mysle nad zamowieniem na allegro drugiego uzywanego z wydrukiem? myslę ze to lepszy pomysl niz regeneracja... tym bardizej ze u mnie w okolicy nie ma nikogo kto by to dobrze zrobil...


link do aukcji z ktorej mysle zakupic wtrysk. gosc ma same pozytywne opinie.. moze warto.. :)


https://allegro.pl/wtryskiwacze-0445110131-bmw-320-bmw330-bmw-530-i7639019542.html

coś to zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Jestem juz po wymianie pierwszego wtryskiwacza. Przed wymianą wtrysk pierwszy chodził na ok +3 natomiast 4 i 6 po około -1.5 reszta była ok + - 0.5. Aktualnie wygląda to jak na zdjeciu. Nie są to idealne korekty ale jest duzo lepiej. Praca silnika również sie poprawiła.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/BLs9I8rCDdtpENfKGBMAv3pggOaigU

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.