Skocz do zawartości

problem z geometria/zbieznoscia po naprawie zawieszenia


seb_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,


z gory przepraszam za brak polskich znakow ale pisze na zagranicznej klawie....


Posiadam F30 juz od ponad roku i caly czas wszystko bylo pieknie do wczoraj...

Ostatnio cos zaczelo lekko pukac w prawym przednim kole, podjechalem do mechanika ktory slusznie zdiagnozowal luz w drazku kierowniczym tak wiec umowilem sie na wymiane. Przy okazji wymienialem tez z przodu tarcze bo musialy byc lekko zgiete (trzeslo podczas hamowania). Podczas wymiany mechanik do mnie zadzwonil z informacja ze drazek jest tak zapieczony w koncowce ze nie moze tego rozkrecic, probowal grzac palnikiem itd itd.... no wiec zgodzilem sie zeby juz wymienil obydwie czesci razem


Poskladal wszystko do kupy i zaprowadzil auto do warsztatu obok na zbieznosc/geometrie gdzie auto bylo robione cyfrowo. Pojechalem odebrac auto i gosciu mi mowi ze poprawili lekko tyl ale z przodu idealnie ustawic sie nie da i akurat o dziwo tej strony ktora byla naprawiana. mowi ze jest ustawione ale nie bedzie w 100% idealnie bo cos musi byc krzywe np amortyzator lub cos innego. I ze mozliwe ze bedzie mi zjadalo troche bardziej opone od zewnetrznej strony.


zabralem auto i w zasadzie jezdzi okej, jest sztywniejsze na pewno po naprawie zawieszenia aleee kierownica jest lekko przekrecona w lewo (minimalnie) co mnie drazni oraz przy predkosci okolo 100-120km/h pojawiaja sie malutkie drgania na kierownicy... tak jakby niewywazone kola.


dodam ze przed naprawa auto jezdzilo idealnie po za luzem w zawieszeniu.... nic nie trzeslo, jechalo prosto, kierownica byla idealnie.


pytanie

Czy jest mozliwe zeby nie dalo sie ustawic geometrii w 100% ? auto jest 100% bezwypadkowe, nigdy nie zbieralo mi opon od zadnej strony (wiem bo juz przejechalem nim 40 tys)

czy powininem wrocic do mechanika z problemem ktory sie pojawil?

czy mozliwe ze czesci ktorych uzyl sa fabrycznie ferelne przez co akurat z tej strony nie mozna ustawic geometrii?


Pozdrawiam

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na mechanice ale jak ustawialem u siebie w Renault Laguna Coupe geometrie to Pan ktory to robil sam powiedzial ze jezeli kierownica bedzie minimalnie skrecona to zebym wrocil i poprawi wiec na Twoim miejscu bym do nich wrocil.


Co do feralnych czesci to mialem przypadek rowniez w Lagunie gdzie po uszkodzeniu zawieszenia byla wymieniana polos na nowa w ASO z polisy OC sprawcy i serwis zeby przytulic wiecej kasy wymienil mi polos ktora byla lekko zarysowana na nowa. Informowali mnie o tym a mi to w sumie bylo obojetne. Doszla nowa polos z Francji i okazalo sie ze samochod po naprawie momentami wpadal w straszne wibracje, doslownie jakbym jechal po "kocich łbach". Po konsultacji w innym warsztacie zalozylem ponownie stara polos i problem zniknal.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz teraz podczas hamowania? Problem wibracji zniknął czy nadal występuje? Może być też tak, że koła możesz mieć ok, ale podczas zakładania nowych tarcz coś mechanikowi wpadło pomiędzy tarczę, a piastę lub pomiędzy felgę, a tarczę, np. jakiś wiór lub coś innego i to robi problem przy większych prędkościach.
BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. W temacie zbieżności i kierownicy. Nie do końca jest tak „że coś musi być krzywo”. Miałem tem sam problem. 3 razy ustawiałem zbieżność, auto jeździło jak po sznurku a kierownica była krzywo. Zbieżność ustawia się z komputerem. Mogę przekręcić nazwę czynności ale co tam, trzeba wyzerować czujnik kąta skrętu. Nie da się tez tego zrobić pierwszym lepszym sprzętem, nawet tym wysokiej klasy. Poszukaj warsztatu który ma oryginalne oprogramowanie do Bmw i ogarną temat.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.