Skocz do zawartości

E60 530d - Czarna


matek_p

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!


Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem E60 z silnikiem 3.0d 218hp - odkupiona od brata.

E60 od początku tego roku miała niestety dwie przygody:

- problemy ze skrzynią - rozwiązano

- spotkanie z sarną - niestety jeszcze wciąż doprowadzam ją do stanu takiego jakiego bym chciał, muszę poszukać jeszcze maski nowej i będzie malinka.


Brakuje jej po tym ostatnim paru plastików itp ale sukcesywnie dokupuję brakujące elementy :D Poskładam to i będzie dalej cieszyła oko. Samochód jest modelem przedliftowym. Dodane są polifowe lampy przód tył. Zakodowane odprowadzanie do domu światłami, dzienne, lusterko do parkowania i inne pierdołki jakieś jak i dokładane elementy z innego wyposażenia. Ciągle odkrywam coś nowego :mrgreen:

Fotki są kiepskie. Wygrzebałem gdzieś z messengera ;x


Daję wam rozkodowany vin, szału nie ma ale... Oceniajcie :)


Vehicle information

========================================

Model: 530D (EUR)
E-F-R series: E60
Series: 5
Type: LIM
Steering: LL
Doors: 4
Engine: M57/T
Displacement: 3.00
Power: 160 (217 hp)
Drive: HECK
Transmission: AUT
Paint code: 475 - BLACK SAPPHIRE METALLI
Upholstery code: LDRH - LEDER WALKNAPPA/
Prod.date: 2003-07-21
S169	EU3 exhaust emissions standard
S205	Automatic transmission
S217	Active steering
S229	Dynamic Drive
S261	Side airbags for rear passengers
S300	Emergency spare wheel
S302	Alarm system
S356	Climate comfort laminated glass
S403	Glass roof, electrical
S415	Sun-blind, rear
S416	Roller sun visor, rear lateral
S423	Floor mats, velours
S428	Warning triangle and first aid kit
S431	Interior rear-view mirror with auto dip
S438	Fine wood trim
S441	Smoker package
S455	Active seat for driver and passenger
S456	Comfort seat with memory
S494	Seat heating driver/passenger
S496	Seat heating, rear
S502	Headlight cleaning system
S508	Park Distance Control (PDC)
S522	Xenon Light
S534	Automatic air conditioning
S548	Kilometre speedo
S563	Light package
S591	BMW LA wheel, star spoke 124
S606	Navigation system Business
S638	Car telephone Professional
S672	CD changer for 6 CDs
S677	HiFi system Professional DSP
S785	White direction indicator lights
S850	Additional Export tank filling
S851	Language version German
S879	Operating instructions German
S984	Maintenance interval encoding
S993	model year code in VIN

 


d666d2ca465fa84dmed.jpg


b3087cdf20e52ed1med.jpg


3e28427765dd57d8med.jpg


bd749fecf6ba06b6med.jpg


72a501a3d943482amed.jpg


c9e822c5ea46a683med.jpg

Edytowane przez matek_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Obecnie jest na zwykłych. Na czarnych i z paskami "M" była jak kupiłem. Potem sarenka - wpadły zwykłe, które dostałem z autem bo czarne poszły w pył. Również nie jestem zwolennikiem czegoś takiego wiec luz. Nie będzie takich pasków kolorowych :lol: Domyślnie mają być czarne... nie wiem tylko czy mat czy połysk. Edytowane przez matek_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc wpadną w czarnym połysku.

Też odnoszę wrażenie, że będą lepsze. :D


Póki co przyszły felgi 19", będą na lato jak znalazł tylko sobie je odnowię troszkę bo lekko przydrapana farba :)

Dokupiłem też całą osłonę pod podłogę z lewej. Obecna była połamana więc zdjęta - wpadnie ładna cała. W bagażniku czekają również nowe elementy zawieszenia na przód do zmiany. Cztery wahacze i łączniki firmy Monroe. Jakie macie opinie o ich częściach do BMW? Ktoś stosuje u siebie?


Jeszcze jedno pytanko.

Widziałem ostatnio e60, w której te światła w kółeczku nie świeciły - same światłowody. Można to jakoś ogarnąć czy miał je padnięte i dlatego nie miał?

f33c03f0446a2dc8med.jpg


Troszkę pora roku średnia na majstrowanie ale... trzeba robić :)

Edytowane przez matek_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam w pozycji zero to jak dobrze pamiętam świeci mi tylko przód a raczej same ringi mocno a tył nic. Potem dopiero na pozycjach lekko lżej świeci się ring, dopalaja się brewki i uruchamia lampa tył.


Jak dobrze pamiętam to tak mam. Aż sprawdzę to dzisiaj raz jeszcze ale nie przypominam sobie, by cokolwiek świeciło sie na tyle auta po odpaleniu i nie ruszaniu pokrętła od świateł.


Dodam iż to model przed liftingiem - nie wiem czy w tym przypadku ma to znaczenie. Lampy są dokładane z polifta.

Edytowane przez matek_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła w kółeczku nie świeciły - same światłowody. Można to jakoś ogarnąć czy miał je padnięte i dlatego nie miał?

 

Kwestia kodowania.

 

jak jeżdzisz na dziennych w pozycji 0 swiecą tylko ledy

 

Zależy jak kto ma zakodowane. Tył nie musi świecić w ogóle wraz z przednimi światłami dziennymi.

 

Jak mam w pozycji zero to jak dobrze pamiętam świeci mi tylko przód a raczej same ringi mocno a tył nic

 


Mam zakodowane identycznie. Wygląda to po prostu lepiej.

 

Dodam iż to model przed liftingiem - nie wiem czy w tym przypadku ma to znaczenie. Lampy są dokładane z polifta.

 

Nie ma znaczenia o ile masz moduł LM2.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostawiam jak jest :)


Moduł LM2 chyba nie jest przełożony, gdyż jak szukałem funkcji welcome lights nie mogłem jej znaleźć nigdzie.


Wiem, że można dokodować funkcje świateł z pilota lub przekładać LM2 ale czy jest sen.. Znajdę tam coś więcej specjalnego ?


Jeszcze takie pytanko... Zakupiłem 19" koła do siebie, zawieszenie nie jest obniżone. Jeżeli wyjdzie, że lepiej bedzie wyglądać obniżone to czy np. niższe springi nie wpływają w jakiś sposób na prace Dynamic Drive? Wiem, że na prace amorka wpływać może.

Edytowane przez matek_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mały up.


Samochód ma już ogarniętą maskę, usunięte zostały już uszkodzenia powstałe podczas zderzenia z sarną.


02bc97347827ebc0med.jpg


Dokodowałem również sobie aktywowanie świateł pilotem. Fajnie działa :)


Niestety musze się rozglądać za nowym akumulatorem bo przy mrozie -5 do -10 jak auto postoi 3 dni to już w 4 dzień nie odpalę.. ;c

Edytowane przez matek_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co to za paskudztwo wokół znaczka na kierownicy?

Fajnie byłoby dokompletować M pakiet, a przynajmniej zmienić tą straszną kierownicę, bo samo auto z zewnątrz wygląda nie najgorzej.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierki to tak już kupiłem i miała taki znaczek. W planach mam mpakietowa kiere ale na chwilkę obecną nie jest to na szczycie listy priorytetów chociaż już się ostatnio rozglądałem :) zewnętrznie chce jeszcze czarne nerki, myślę nad lotką typu m5 na tylną klapę. Edytowane przez matek_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały up, wymieniałem ostatnio łożysko w przednim lewym kole + wahacze przód. Trochę walki było.


Są też czarne nerki i pierwsze wiosenne mycie :D


fd3045a5876684f0med.jpg



Gdzieś za tydzień mam nadzieję wrzucę fotkę jak prezentuje się na letnim setupie.

Myślałem jeszcze o wrzuceniu led w soczewkę jak zrobił to użytkownik Apacer aby była jeszcze bardziej Devil :D

Edytowane przez matek_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mały up :)


Ostatnio borykam się z telepaniem silnika na niskich obrotach tylko i wyłącznie na gorącym silniku. Wymieniłem przepływkę, to był pierwszy trop ponieważ nieco przydymiała i po odpięciu przepływki problem telepania i dymienia ustawał.

No to kolejna diagnoza - wtryski.

Korekcję są ok, no to zrobiłem sobie test przelewowy i na zdjęciu widać, że.. będzie co robić... Eh... No cóż, samochód ma 16 lat, prawie 400 tysięcy przebiegu... Ma prawo :)


acbb0677aa0e114dmed.jpg


Nie ma co się łamać tylko trzeba podwinąć rękawy i robić bo już czeka też olej Castrol Edge 5w30 + filtr + czujnik poziomu oleju do zmiany. Muszę też zapodać sobie dystanse 15mm jednak na tył a te 10mm z tyłu dać na przód. Będą miodzio spasy :twisted:


Ktoś mi może powiedzieć jakie może być max napięcie dla ringów na dzienne i kiedy xenon włączony ?


Pozdro z Gliwic! Jest ktoś z tego miasta lub okolic tutaj?


07f3346bba075b33med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys pojechalem sobie na taką piane..... juz nawet nie chodzi o 2 zl wiecej na splukiwanie tylko ile umachac sie trzeba :D



Przelewy..... wtryskiwacze elektromagnetyczne nie sa tak "szczelne" na przelewach jak np piezowtryski, wiec ze sporo daje w przelew to sie nie przejmuj. Różnice nie są jeszcze jakieś kosmiczne. Jesli jednak masz takie problemy jak opisujesz to trzeba by zlogowac auto dynamicznie a jesli masz czas i ochote to daj sobie wtryski do sprawdzenia (w polsce to chyba coś 30 zl od sztuki) i bedziesz mial wszystko jasne. A jak nie wszystkie to te 3 z najwiekszymi przelewami chociaż miec na wierzchu i nie sprawdzic to tez glupota. Do tego nowe uszczelki pod wtryski za pare złoty;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałem na myśli z tym płukaniem :D Zmywasz, wiatr zawieje i znow masz to na aucie :D ale zawsze jade tam jak mam jakieś brudy zaschnięte. Dobrze działa :cool2:


No to może nim wymienie je to pierw dam do sprawdzenia o co chodzi... Tylko musze warsztat najlepiej w Gliwicach lub okolicach ogarnąć, który mi wtryski zdemontuje sprawdzi i zmontuje wszystko do kupy w ciągu tygodnia roboczego bo wtedy z auta nie korzystam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety za wtryski do chwili obecnej się jeszcze nie zabrałem...


Furka za to dostała w sobotę:

- Nowa oliwa 5w40 + filtr,

- Nowy czujnik poziomu oleju,

- Sprawny zawór wodny,

- Małe SPA (fotka poniżej, ahh przydałaby się polerka)


8dc9d294a70cc4f1med.jpg

(Następnego dnia spadł deszcz...)


Niestety w sobotę wieczorem odnowiła mi się kontuzja kolana i przez bankowo tydzień zrobie nic przy aucie.


Zamówiłem sobie za to folię Carbon z 3m i będę oklejać gałkę zmiany biegów (schodził mi już clar raz i cała reszta, malowałem to ale czas na zmianę) oraz dekory z kierownicy. Na pierwszy ogień pójdzie gałka. Zobaczymy.


Przy okazji kontuzji zastanawiam się nad problemem, który opisałem tutaj Brak klaksonu i poduchy


Zastanawiam się też nad jakimś gwintem chyba i wtedy zmienie dystanse.


Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Drobny update z kilku ostatnich prac.


- Udało mi się naprawić niedziałający klakson. Przyczyna? Wiązka przy kostce,

- Wymieniłem uszczelkę kształtową między turbo a dolotem bo gwizdało tam, przy okazji wyczyściłem wszystko co tam się dało,

- Zaślepiony EGR (był wyłączony w kompie ale nie zaślepiony)

- Nowa odma, niestety ori była z filterkiem a nowa... nowa ma plastikowy separator i teraz mi lekko dymi po np. dobie postoju jak odpalę. Może to przez to, że to jakiś zamiennik?

- 2x nowy termostat (EGR + Główny) Walczyłem z temperaturami przed samymi świętami ;x Zacząłem od wymiany termostatu EGR. Niestety zmiana tylko tego nic nie dała i musiałem zmienić również główny.

- Nowe filtry,

- Wymieniony czujnik parkowania tył, wgl nie działał.

- Zamontowałem płytkę bluetooth pod deską rozdzielczą aby wreszcie słuchać muzy z telefonu.


Co jeszcze czeka na zrobienie?

- Nowe przewody podciśnień - będę zmieniał jak bd zrzucał kolektor do roboty sterownika świec żarowych.

- Osłony dolne silnika + skrzyni

- Tunele na powietrze dla hamulcy



Pozderki!


2f226bc210a797fcmed.jpg


721a2200b479bd9emed.jpg


a01b237498d01826med.jpg


02c0285676d334f8med.jpg


8796bb8aabcc0025med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz jakiś tutorial jak taką płytkę bluetooth zainstalować? :)

Do tej pory z ciekawych rozwiązań znalazłem tylko coś takiego https://allegro.pl/oferta/adapter-bluetooth-dla-bmw-e60-e61-bezinwazyjny-8435117167?item=8435117167, a w dodatku sprzedający do e60 nie ma tego produktu na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaanie za 200zł to zrobisz z 7 takich kompletów :D


Co do tego potrzeba?

- Wejście/kabel AUX zakodowany w aucie,

- Płytka pokazana wyżej. Posiada wejście na AUX + na zasilanie 5V z microUSB, jej ktosz to 5.25zł z wysyłką :D (jest dostępna na polskim alledrogo za ok 20-25pln) Link do płytki

- zasilanie dla płytki. Ja w tym celu wykorzystałem stara ładowarkę do zapalniczki. Rozebrałem, dałem jej zasilanie 12V z kostki zapalniczki na stałe a dalej podpięta do płytki.

- na koniec potrzeba kabel jack, który wpinasz w płytke a z drugiej strony do AUX z fury. (AUX również można na stałe podać dla płytki, mi jednak zależało na tym by AUX pozostał gdyby była potrzeba)


Ustawiasz AUX w radiu i cieszysz sie bluetooth do muzyki.

Odpala się automatycznie na zapłonie, gasisz zapłon - gaśnie bluetooth, mówi po angielsku, że gotowe do połączenia lub połączono/rozłączono urządzenie.

Ja dla bezpieczeństwa płytkę razem z wszystkimi połączeniami zalałem klejem na gorąco w plastikowym malutkim pudełeczku. Całość schowana jest w desce rozdzielczej i przyklejona taśmą dwustronną wewnątrz do powierzchni płaskiej aby zbytnio nie latała.


Mnie całość wyniosła 5.25zł (tylko płytka) resztę miałem w gratach w domu :)


Test płytki zaraz po tym jak przyszła



Szybki sample z Messengera po montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.