Skocz do zawartości

E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.


szymonb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jest dosyc powszechny problem z czujnikiem ktory po protu sie psuje pod wpywem wilgoci i niskiej temperatury. Czasem pomaga wyczyszczenie jak to zrobil kolega ale zazwyczajtrzeba wymienic czujnik. Jezeli po wymianie problem nie ustepuje, czesto winnym moze rownierz byc sama wtyczka czujnika ktora nalezy wyczyscic lub wymienic. Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brał 1l/1000km. Po płukance i wymianie oleju 1l na coraz większy przebieg, poprzednio 2000 km, teraz mam przejechane jakieś 2200 od dolewki i jeszcze nie musze dolewać.

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Witam

 

W związku z tym, że w E90/E91 nie ma bagnetu oleju, a ja nie za bardzo ufam że elektronika jest niezawodna "raz na zawsze" to przy najbliższej wymianie oleju w silniku planuję profilaktycznie wymienić czujnik poziomu oleju. Tym bardziej, że ostatnio nagle jednego dnia pokazywał mi że mam stan 3/4, a dzień wcześniej i dzień później pokazywał 1/4. Może przypadek, ale nie chciałbym żeby któregoś dnia się okazało że jeżdżę bez oleju...

 

Cenę czujnika znam.

Ale co jeszcze trzeba dokupić? Gdzie ten czujnik się znajduje? W misce olejowej? Jakąś uszczelkę trzeba kupić? Podpowie ktoś? To skomplikowana robota, czy dla mechanika to żaden kłopot?

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował czujnik poziomu oleju, pierścień uszczelniający, nową nakrętkę sześciokątną i obudowę gniazda. Cena za wszystkie części to około 740 zł. Czujnik montowany jest od spodniej części miski olejowej. Wymianę czujnika można wykonać sądzę podczas serwisu olejowego. Z tego co widzę, nie jest to jakaś specjalnie skomplikowana operacja. Jakby co diagram:

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_3995-misa-olejowa/i50158/sN#part08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej porównywał miski olejowe z e46 z bagnetem i e90 bez bagnetu viewtopic.php?f=70&t=309057&start=15 może by tak wymienić miskę i mieć bagnet?U mnie jak zrobiło się zimno czujnik poziomu oleju wariuje i pokazuje max
never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Będziesz potrzebował czujnik poziomu oleju, pierścień uszczelniający, nową nakrętkę sześciokątną i obudowę gniazda. Cena za wszystkie części to około 740 zł. Czujnik montowany jest od spodniej części miski olejowej. Wymianę czujnika można wykonać sądzę podczas serwisu olejowego. Z tego co widzę, nie jest to jakaś specjalnie skomplikowana operacja. Jakby co diagram:

Dzięki za informację.

 

Mowa o nowszych e90 czy e91 bo mam e91 jest bagnet oleju

Wydaje mi się że w E90 z silnikami diesla jest bagnet.

W silnikach benzynowych nie ma bagnetu.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem o bagnecie

tu jest miska i bagnet z e46:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=ET75-EUR-11-2004-E46-BMW-318i&diagId=11_3174

tu jest od e90:

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VA51-EUR-04-2005-E90-BMW-318i&diagId=11_3722

 

 

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VA51-EUR-04-2005-E90-BMW-318i&diagId=11_3800

co jest podłączone pod przewód nr2?

Myślę że miska może zostać ori.. Pytanie tylko czy ten wąż co idzie do miski to tam sobie tylko olej z odmy spływa?

Edytowane przez Pirek92
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam mam do Was pytanie jak sprawdzić czy mam dobry czujnik poziomu oleju? Ostatnio gdy sprawdzałem pokazywało na komputerze połowa oleju wtedy wymieniłem uszczelkę z pod filtra oleju bo pocili mi się tam i po tej wymianie przejadę z 10km sprawdzam stan i pokazuje mi ze jest full już czy to trzeba trochę dłuższa trasę zrobić by dobrze nagrzał się i wtedy sprawdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy, jak to sprawdzić. U mnie poziom oleju "faluje". Zazwyczaj poziom mam (pokazuje ) 1/3 ale jak pojadę autostradą szybciej to poziom rośnie do połowy.
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.