Skocz do zawartości

Olej mineralny


dżabak

Rekomendowane odpowiedzi

witam wiem ze temat popularny ale nic nie moge znalezdz na forum wpisuje szukaj to kompletnie nie na temat posty sie pokazują. W związku z tym mam pytanie: mozna z mineralu na polsyntetyk przejsc bez problemow? nie zatka przewodow olejowych? slyszalem ze mozna przeplukac ropą silnik i mozna zmienic. dzieki :modlitwa:
Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze płukanie silnika to nic dobrego. Czesto rozpuszcza sie nagar i silnik zaczyna brac olej lub co gorsza hydraulika zaczyna hałasowac. Zdarza sie też że uszczelki zaczynaja sie pocic. Do płukania silnika należy stosowac tylko najlepsze produkty (Motul, Valvoline). Moim zdaniem przy duzym przebiegu to zniszczy silnik.

A żeby jeszcze to ropą robić :shock: Boszzzzzz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej podstawie tak sądzisz i gdzie słyszałeś o płukaniu ropą.

Jeszcze jakoś przełknałbym płukanie poprzez zalewanie i spuszczanie, ale z odpaleniem to bym się zakrztusił na dobre.

Kup półsyntetyk, zalej silnik i kolejną wymianę zrób po krótszym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewasz ropy zamiast oleju, odpalasz na jakiesz 10-15 sekund, gasisz i potem zlewasz rope wymieniając olej na nowy. Moze byc ropa albo nafta, z tym ze nafta bylaby lepsza

 

Jesus Christ. :jawdrop:

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień minerała na półsyntetyczny "Valvoline MaxLife". Jest to olej przeznaczony do silników o przebiegu przekraczającym 100 tys. kilometrów. Jeżdże na takim i nie narzekam. Hałas silnika jakby mniejszy, nie bierze oleju, brak wycieków - jest OK. Polecam.

 

Rany boskie, jakie płukanie ropą czy naftą! Wiesz co to takiego "Nagroda Darwina" (Darwin Awards)??? Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jeżeli przejdzie sie z minerała na półsyntetyka i ten odsłoni jakieś nieszczelności silnika, to gdzie one mogą się pojawić najszybciej (te nieszczelności oczywiście) i po jakim czasie?

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mialem skode favoritke, wyplukalem ropą silnik w ten sposob, bo nie wiedzialem jaki byl zalany. Ropa ma kolor każdy wie, a po przeplukaniu wyplynęła czarna jak smoła. Także troche syfu zebrała ze sobą.

 

PS. O płukaniu ropa dowiedziałem sie od nauczyciela w samochodówce do której chodziłem. Koleś miał troche lat praktyki jako nauczyciel i mechanik (miał swój warsztat z dobra opinią)

Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem kiedyś że do ciągników ursus wlewało się zimą rope do układu chłodzenia zamiast płynu/raczej wody/, zeby nie zamarzło... ciekawe ile w tym prawdy.

żeby nie było ot: a czy do tych silników 1.6 to nie trzeba stosować syntetycznych/półsyntetycznych ze wzgledu na rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ropa jest rzadsza i lepiej wypłucze

 

Noooo, a przy okazji zrujnuje silnik.

 

I wcale nie w momencie płukania :!: :!:

Te kilkanaście sekund pracy na "ropie smarującej", silnik wytrzyma.

 

Tyle, że nie da się opróżnić z ropy układu smarowania dokładnie.

 

Po kątach zostaną jej resztki, które rozcieńczą świeżo wlany olej.

Skutki będą podobne do rozcieńczenia oleju benzyną.

Tyle, że benzyna odparuje po rozgrzaniu silnika.

Ropa nie bardzo... :nienie:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.