Skocz do zawartości

Olej mineralny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam wiem ze temat popularny ale nic nie moge znalezdz na forum wpisuje szukaj to kompletnie nie na temat posty sie pokazują. W związku z tym mam pytanie: mozna z mineralu na polsyntetyk przejsc bez problemow? nie zatka przewodow olejowych? slyszalem ze mozna przeplukac ropą silnik i mozna zmienic. dzieki :modlitwa:
Pozdrawiam !!!
Opublikowano
Chcesz nalać ropy do silnika i na tym zapalić?
Opublikowano
To zależy , jeśli teraz masz mineralny i silnik nie bierze oleju to myśle że można przejść na pół syntetyk , o płukaniu silnika ropą nigdy niesłyszałem , to chyba grozi wybuchem ?
Jeśli nie idzie na siłe , trzeba użyć jeszcze większej siły
Opublikowano
  • Autor
Nalewasz ropy zamiast oleju, odpalasz na jakiesz 10-15 sekund, gasisz i potem zlewasz rope wymieniając olej na nowy. Moze byc ropa albo nafta, z tym ze nafta bylaby lepsza
Pozdrawiam !!!
Opublikowano

Po pierwsze płukanie silnika to nic dobrego. Czesto rozpuszcza sie nagar i silnik zaczyna brac olej lub co gorsza hydraulika zaczyna hałasowac. Zdarza sie też że uszczelki zaczynaja sie pocic. Do płukania silnika należy stosowac tylko najlepsze produkty (Motul, Valvoline). Moim zdaniem przy duzym przebiegu to zniszczy silnik.

A żeby jeszcze to ropą robić :shock: Boszzzzzz.....

Opublikowano
  • Autor
to bez plukania raczej nie przejdzie na polsyntetyk bo zechlam silnik...
Pozdrawiam !!!
Opublikowano
Nalej lepszego minerała.
Opublikowano

Nie wiem na jakiej podstawie tak sądzisz i gdzie słyszałeś o płukaniu ropą.

Jeszcze jakoś przełknałbym płukanie poprzez zalewanie i spuszczanie, ale z odpaleniem to bym się zakrztusił na dobre.

Kup półsyntetyk, zalej silnik i kolejną wymianę zrób po krótszym przebiegu.

Opublikowano
Skoro Robert tak mówi to tak jest najlepiej :norty:
Opublikowano
Nalewasz ropy zamiast oleju, odpalasz na jakiesz 10-15 sekund, gasisz i potem zlewasz rope wymieniając olej na nowy. Moze byc ropa albo nafta, z tym ze nafta bylaby lepsza

 

Jesus Christ. :jawdrop:

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Opublikowano

Wymień minerała na półsyntetyczny "Valvoline MaxLife". Jest to olej przeznaczony do silników o przebiegu przekraczającym 100 tys. kilometrów. Jeżdże na takim i nie narzekam. Hałas silnika jakby mniejszy, nie bierze oleju, brak wycieków - jest OK. Polecam.

 

Rany boskie, jakie płukanie ropą czy naftą! Wiesz co to takiego "Nagroda Darwina" (Darwin Awards)??? Sprawdź.

Opublikowano
A powiedzcie jeżeli przejdzie sie z minerała na półsyntetyka i ten odsłoni jakieś nieszczelności silnika, to gdzie one mogą się pojawić najszybciej (te nieszczelności oczywiście) i po jakim czasie?

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Opublikowano
  • Autor

kiedys mialem skode favoritke, wyplukalem ropą silnik w ten sposob, bo nie wiedzialem jaki byl zalany. Ropa ma kolor każdy wie, a po przeplukaniu wyplynęła czarna jak smoła. Także troche syfu zebrała ze sobą.

 

PS. O płukaniu ropa dowiedziałem sie od nauczyciela w samochodówce do której chodziłem. Koleś miał troche lat praktyki jako nauczyciel i mechanik (miał swój warsztat z dobra opinią)

Pozdrawiam !!!
Opublikowano

słyszałem kiedyś że do ciągników ursus wlewało się zimą rope do układu chłodzenia zamiast płynu/raczej wody/, zeby nie zamarzło... ciekawe ile w tym prawdy.

żeby nie było ot: a czy do tych silników 1.6 to nie trzeba stosować syntetycznych/półsyntetycznych ze wzgledu na rozrząd?

Opublikowano
Róznież polecam Valvoline Maxlife. Tylko na takim oleju jeżdze, no chyba że Citroen C2 to Motul.
Opublikowano
  • Autor
ale ropa jest rzadsza i lepiej wypłucze
Pozdrawiam !!!
Opublikowano
ale ropa jest rzadsza i lepiej wypłucze

 

Noooo, a przy okazji zrujnuje silnik.

 

I wcale nie w momencie płukania :!: :!:

Te kilkanaście sekund pracy na "ropie smarującej", silnik wytrzyma.

 

Tyle, że nie da się opróżnić z ropy układu smarowania dokładnie.

 

Po kątach zostaną jej resztki, które rozcieńczą świeżo wlany olej.

Skutki będą podobne do rozcieńczenia oleju benzyną.

Tyle, że benzyna odparuje po rozgrzaniu silnika.

Ropa nie bardzo... :nienie:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.