Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Co trzeba zrobić w najnowszym sofcie samochodu(!) żeby można było aktywować z welcome light światła przeciwmgielne LED (nieseryjne, ale dodane do wyposażenia kodem VO, wcześniej były halogenowe). Mam E-SYS 3.27.1 z też najnowszą PSdZData i po zakodowaniu tych standardowych kodów (przed aktualizacją auta działały) nie działa. W E-Sys ustawione MAPPING_NEBELSCHW_L_PART_OF_W na soft on, a dodatkowo sprawdziłem bimmercodem jak to wygląda i:

Screenshot-20211106-174151-Bimmer-Code.jpgScreenshot-20211106-174033-Bimmer-Code.jpg


Podejrzewam, że potrzeba zmienić kod Welcome Light cornering light a nie jak było wcześniej fog light, tylko który to kod w e-sys?

Bimmercode mam wersję bezpłatną i jeżeli apka "widzi" prawidłowo, że nie jest zakodowane to może uda się nią zakodować skutecznie? Może jest ktoś z okolic Kołobrzegu z pełnym bimmercodem i byłby chętny pomóc czy dało by się zakodować...? Bo szkoda wydać mi 155 zł jak ma się okazać, że nie zadziała...

I druga kwestia tak samo po aktualizacji softu nie można zakodować w iDrive możliwości wyłączenia czasowo DRLów:

drl.jpg

Wcześniej było tak:

HU_NBT 3000 | Daydriving_light | aktiv | standard | Shows Day-Running Lights option in iDrive Settings, in Lighting

Teraz perm_on/off i standard - wszystkie sprawdziłem i nie pojawia się dodatkowa opcja w iDrive :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmwaicoder odczytał mi sporo modułów. Ktoś ma może listę modułów i który za co odpowiada. Chciałbym zakodować, żeby radio wyłączało się już po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi, a nie jak w tej chwili dopiero po zamknięciu auta. Który to moduł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chociaż ktoś jest wstanie mi powiedzieć dlaczego kody w E-Sys różnią się od tych w Bimmercode? Tzn. robię odczyt SVT i przykładowo edycję FEM i w E-SYS jest:

FEM_BODY 3063 MAPPING_NEBELSCHW_L_PART_OF_WL Soft_On (Turns on Left Fog Lamp with Welcome Lights) i światła oczywiście nie świecą. A jak sprawdzam Bimmerem w expert mode ta sama linijka jest "nicht_active"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODP do siebie:

U mnie w końcu zadziałało. Wrzuciłem najnowszy v.4.31.31_PSdZData_Lite i zmieniłem Launcher 2.8 na ESysLauncherPROSetup_2.8.2_Build_162b. Jedno z tych dwóch musiało pomóc albo oba. Uff :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

64 strony czytania. Wiem, ze pewnie gdzies to jest, ale leń

Zakupilem vgate icar pro ble 4.0....czyli bluetooth i apke bimmercode

Auto mam jeszcze na gwarancji i boję się robic zmiany...ale niedługo się kończy i armaty maja już są podprowadzone na linię ognia


Najwazniejsze dwie rzeczy to sport + i video in motion. Zrobię to sam to zwróci mi sie poniesiony koszt...ale jest coś jeszcze fajnego co osobiscie mozecie polecić do samodzielnego zrobienia?

Jakies godne polecenia jnstrukcje krok po kroku, zeby nie unieruchomic auta?


F31 grudzien 2018, 320d 190KM, licznik digital

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest tam tez rozdzielenie ringow od klamek? Teraz swieci sie albo wszystko razem albo nic

Klapa, nie rozumiem, mam "zamiatanie nogą"lub dwa przyciski na klapie...zamykanie i zamykanie z ryglowaniem calego auta Jedyne co chcialbym zmodyfikowac przy klapie to wysokosc otwierania.....tak z 10 -15 cm w dól

Wkurza mnie tez grające radio po wyjsciu z auta

Poza tym, nie da sie calkiem wylączyć ledow nawet w ustawieniu na zero przy wlaczonym zaplonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Klapę można zamknąć również pilotem lub przyciskiem pod kierownicą z lewej strony, tyle że standardowo trzeba trzymać przycisk.

Wysokość podnoszenia klapy ustawia się w idrive.

Można zakodować, żeby radio wyłączało w momencie otwarcia drzwi.

Wyłączenie świateł w pozycji 0 powinno być w idrive. Jeśli nie to można to zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos podpowie czy da sie zakodowac DRL (w G20 czy tam G22) tak zeby nie zmienialy sie nigdy na swiatła mijania? Wiem ze jest cos takiego jak drl rain sensor ale daje tam „insensitive” i dalej przełączają sie stosunkowo wczesnie np o 8 rano jak jest juz widno.

Nawet ustawilem w Idrive dodatkową opcje „swiatla do jazdy dziennej” ale nic sie nie dzieje czy jest to zaznaczone czy tez nie.


Ledy, zwlaszcza w laserach wygladają super z tymi niebieskimi swiatelkami, natomiast w ogole nie widac tego efektu przy swiatłach mijania, wiec chcialbym je sobie włączac jak juz na prawde bedzie robiło sie ciemno. Dodam, ze te pozycyjne swiatla ktore mozna ustawic tylko na postoju, sa dosc ciemne i to nie jest to co zwykle DRL’sy. Moze ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno sie da, ze zero to zero (w g serii, zero nie jest calkowitym brakiem swiatel) i wtedy sam drl jest, wlaczany badz wylaczany w idrive, nastepnie postojowe, auto i swiatla. Robilem to w g11. Troche grzebania i szukania wiec nie pamietam dokladnie komend ale do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.