Skocz do zawartości

Jak zainstalować światła przeciwmgielne ? wersja USA


Joker8899

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

witam


DE - Schaltbilder und Funktionsbeschreibung / Karosserie / Beleuchtung / Nebellicht /

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e70-x5-4.8i-sav/wiring-functional-info/body/lighting/fog-lights/cFV114M


EN - Wiring Diagrams and Functional Description / Body / Lighting / Fog lights /

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e70-x5-4.8i-sav/wiring-functional-info/body/lighting/fog-lights/cFV114M


Tylne światło przeciwmgielne - Lewe => pin Nr. 51 / wtyczka Nr. X329


Tylne światło przeciwmgielne - Prawe => pin Nr. 10 / wtyczka Nr. X328


E46, X319, E47, X318, E80, X329, E81, X328

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e70-x5-4.8i-sav/Rb5rdAq

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, miałem to samo.

Zakupiłem przełącznik świateł z włącznikiem tylnego światła przeciwmgłowego( o dziwo w lampach tylnych były nawet żarówki świateł przeciwmgłowych).

Panowie w BMW Serwis M-Auto w Katowicach musieli tylko dołożyć kabel (bodajże 9 pin) i światła przeciwmgłowe były aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,


Pytanie laika, czy nie można podłączyć brakującego przewodu, który powinien iść na pin 9 do przewodu idącego z pin 7 i włączać przód i tył jednym przełącznikiem? (Bez wymiany przełącznika).

Jakoś nigdy nie mogłem zrozumieć włączania osobno, jak potrzeba przód to i tył tez się przydaje.


Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,


Pytanie laika, czy nie można podłączyć brakującego przewodu, który powinien iść na pin 9 do przewodu idącego z pin 7 i włączać przód i tył jednym przełącznikiem? (Bez wymiany przełącznika).

Jakoś nigdy nie mogłem zrozumieć włączania osobno, jak potrzeba przód to i tył tez się przydaje.


Pozdrawiam,

No raczej nie można. Wyobraź sobie , że jedziesz we mgle. Załączasz światła i jednocześnie masz włączone przód/tył. Z tyłu dojeżdża samochód. Ty musisz wtedy wyłączyć tylne aby go nie oślepiać i wtedy jednocześnie gasną Ci przód/tył. A tak wyłączasz tył i hulasz dalej bezpiecznie przez zamglone tereny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich jestem tu nowy,mam bmkę x5 e70 z 2011 ściągniętą ze stanów .

Mam pytanko w poszukiwaniu świateł przeciwmgielnych tylnych nie chcący zrobiłem zwarcie w kostce od lampki oświetlenia bagażnika sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod schowkiem i w bagażniku są ok ,czy jeszcze gdzieś może być bezpiecznik od tych lampek,chodzi mi o te pod klapą bagażnika od środka ?

A przy okazji zamówiłem już przełącznik świateł z włącznikim tylnych przeciwmgielnych ponieważ mam w wersji amerykańskiej auto i tam oczywiście jest inny czy może ktoś ma jakiś filmik albo schemat po polsku jak przełączyć te przewody na przełączniku ?

Już czytałem że pod 9 PIN przewód podłączyć tylko z kąd wziąć napięcie do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich jestem tu nowy,mam bmkę x5 e70 z 2011 ściągniętą ze stanów .

Mam pytanko w poszukiwaniu świateł przeciwmgielnych tylnych nie chcący zrobiłem zwarcie w kostce od lampki oświetlenia bagażnika sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod schowkiem i w bagażniku są ok ,czy jeszcze gdzieś może być bezpiecznik od tych lampek,chodzi mi o te pod klapą bagażnika od środka ?

A przy okazji zamówiłem już przełącznik świateł z włącznikim tylnych przeciwmgielnych ponieważ mam w wersji amerykańskiej auto i tam oczywiście jest inny czy może ktoś ma jakiś filmik albo schemat po polsku jak przełączyć te przewody na przełączniku ?

Już czytałem że pod 9 PIN przewód podłączyć tylko z kąd wziąć napięcie do niego?

 

Cześć,


Masz namiar na ten przełącznik z włączaniem tylnych przeciwmgielnych? Akurat mam taką samą sytuację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.