Skocz do zawartości

E90 wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów ASB


Tymo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Masz najprawdopodobniej amerykańca lub bardzo rzadko w europejskich modelach występowała też ta skrzynia GM. Więc wymiana dużo prostsza (tańsza) w przeciwieństwie do ZF, w której jest droga miska plastikowa :wink:

Sprawdź na http://www.etk.cc i tam dobieraj sobie części.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=203565

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

DZIĘKUJĘ ZA MĄDREGO MAILA, po przeczytaniu wymieniłem olej w dwóch autach... i dalej każdemu polecam twoją mądrą wypowiedź !!!

U nie w jednym skrzynia chodziła normalnie i wymiana nie wiele zmieniła, w drugim natomiast (X3 / 3,0 benzyna z 2004 roku) od pewnego czasu pojawiało się szarpanie przy określonych obrotach...po wymianie w ciągu tygodnia zmniejszyło się a po 3 miesiącach prawie zanikło...wiem wiem, to niemożliwe ale tak jest..... ponadto w serwisie gdzie wymieniałem na początku mówili że wymiana nic nie pomoże, że bez sensu, itd... że zaraz skrzynia padnie. No a ja już przejechałem ok 20 tyś km i skrzynia nie padła, za ok 10 tyś kolejna wymiana więc się pewnie mechaniory zdziwią :) Ciekawostka była dla mechaników, że w oleju nie było opiłków, był czysty ale przepracowany więc na koniec nie byli już tacy pewni że zaraz padnie... na razie auto jeździ, zobaczymy co będzie dalej...

 

Proszę pamiętaj, że Olej przekładniowy starzeje się bardzo podobnie jak olej silnikowy. Im więcej przejechane kilometrów regularnie spada jego lepkość, a tym samym jego jakość smarowania i tworzenia filmu ochronnego na metalowych elementach obniża się. Olej ulega spienianiu, zaś w układzie pojawia się osad.Paniętaj o mechatronice, która jest bardzo wrażliwa na zanieczyszczenia i jakość oleju.

Dodatkowo dlaczego BMW w ogóle nie zaleca wymiany w tej skrzyni biegów w Europie. W stanach gdzie pozwy zbiorowe przeciwko korporacjom motoryzacyjnym są codziennością każą co 160 tyś km. Dlaczego tak jest zastanów się?

Dlaczego dokładnie ta sama skrzynia i jej producent mówi dokładnie coś innego. Link w moim pierwszym poście. i każe wymieniać między 80 a 120 tyś.

Mam jeszcze pytanie czy olej w silniku nawet LL też każesz wymieniać co 30tyś?

 

nie wchodzac w klotnie, to co naîsales jest interesujace.bo jedyny sposob na sprawdzenie czy olej w skrzyni jest juz zuzyty czy nie to zrobic analize chemiczna oleju (przy oleju do skrzyn automatycznych cena 200 zl mniej wiecej) i to rownierz nie jest do konca miarodajne z powodu budowy skrzyni. jezeli analiza polega a czekaniu az skrzynia przestanie zmieniac bliegi plynie to troche to tak jak bym czekal az mi sie obroci panewka w silniku aby wymienic olej. Jezeli biegi przestaja przechodzic jak nalezy to znaczy ze doszlo do usterki mechanicznej bo olej stracil swoje wlasciwosci myjace dyspergujace, przecizatartciowe, metal trze o metal a to bardzo wrazliwe czesci.

 

Jezeli producent skrzyni wskazuje ze olej wymienia sie co 80 do 100 tys km to powinno sie go wymieniac z taka czestostliwoscia, nie ma zadnego ryzyka w wymianie oleju jezeli jest to robione przez fachowca. Przy skrzyniach ZF roznica jest taka ze jezeli zrobisz pierwsza wymiana przynajmniej miedzy 100 a 200 k a potem co 80/100 tys to masz szanse ze twoja skrzynia bedzie trwac do 500/600 tys km przed pierwsza naprawa bo faktycznie nie liczy sie ile samochodow miales tylko ile zrobiles kazdym z nich kilometrow a bez wymiany przy 250 tys masz czesto prawo do remontu. Jezeli ktos jezdzi 15 tys km rocznie to faktycznie moze miec wrazenie ze oleju sie nie wymienia w skrzyni, jezeli jezdzisz 50 tys rocznie to bardzo szybko rozumiesz dlaczego wymienia sie olej.

 

Olej do mostow i do xdrive wymienia sie tak samo jak olej do skrzyni automat co 80/100 tys km i kosztuje to grosze.

 

Nie ma czegos takiego jak perpetum mobile, olej sie zuzywa ale jest tanszy od metalu i od skutkow awarii ale zawsze bedzie bardziej oplacalne wymienic lub naprawic skrzynie/most/rozdzielnik dla warsztatu. Slynne problemy z Xdrivem np... gdzie naprawa skrzynki w dobrej cenie to 1800 zl... nie jest skutkiem zlej konstrukcji skrzynki rozdzielczej tylko brakiem wymiany oleju ktory kosztuje 150 zl raz na 100 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Podpinając się pod temat i czytając wpisy mam dylemat czy wymienić olej w skrzyni czy nie.Mam przejechane 223k olej na pewno nie był wymieniany mam cała historię pojazdu. Na razie nic niepokojącego się nie dzieje ,ale boję się ze po wymianie mogę bardziej spieprzyć niż polepszyć. Czy ktoś wymieniał olej przy takim przebiegu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wolno wymieniac dynamicznie oleju w skrzyniach ZF. Jest procedura na to. Wymienialemraz wACS raszyn, Raz w Mautoczesci.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wolno wymieniac dynamicznie oleju w skrzyniach ZF. Jest procedura na to. Wymienialemraz wACS raszyn, Raz w Mautoczesci.

A co to za procedura, czy gdzieś jest opisana. Druga sprawa ile zużyłeś oleju przy wymianie statycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za procedurę,ale nie wiem czy ona nie była czasem napisana jak jeszcze nie było urządzenia do wymiany oleju w skrzyni. Biorąc pod uwagę Twoją wymianę, przy dynamicznej też potrzebne jest 10l oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura jest aktualna. Jezeli zrobisz wymiane dynamiczna w skrzyni ZFHP to ci sie popsuje skrzynia aodczujesz to kilku tysiacach kilometrow albo wczesniej. Sa maszyny niskocisnieniowe produkowane przez ZF (dla ZF) ale nikt w polsce jej nie ma.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku kupiłem swoje pierwsze BMW - i pierwsze co to wymieniłem oleje, filtry u mechanika ze swojej miejscowości, który specjalizuje się w naprawach skrzyń automatycznych - sam ma 2 beemki - wymienił mi również olej w skrzyni - dynamicznie - przejechałem już od tego czasu ok 40 tys km i na szczęście skrzynia działa - dopiero teraz przeglądając ten temat dowiedziałem się, że to był błąd :) - to chyba mam szczęście :) - u mnie do dynamicznej wymiany poszło ok 14-15l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele przypadkow udekumentowanych skrzyn ZF ktore maja problemy po wymianie dynamicznej. jest gdzies nawet komunikat ZF na ten temat.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pisza ze jest to jedyna metoda wymiany zalecana a wiec wszystkie inne sa niezalecane.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie skrzynia chodziła idealnie, teraz wymieniłem olej 230tys ( prawdopodobnie pierwszy raz) wymiana dynamiczna, 11 l olej 8hp( mechanik mówił że lepszy, zalewal go do skrzyń z problemami, do ostrej jazdy lepszy ), skrzynia pracuje jak wczesniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, dzwoniłem dziś do Auto-Mat Sentyrz w krakowie z zapytaniem o dynamiczną wymianę oleju w skrzyni, usłyszałem, oczywiście za pana pisemną zgodą ...

Tzn. że nie biorą odpowiedzialności za efekty i ewentualne uszkodzenie skrzyni ... Zaskoczył mnie Pan bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Mam BMW E91 320XD z 2011r

Jakby kogoś interesowało jaki koszt wymiany oleju w automacie 6 biegowym w profesjonalnym warsztacie.

- Opcja pierwsza zwykłe spuszczanie przez korek wyjdzie = 1200 zł

- Opcja z przetaczaniem oleju na chodzącym silniku bo niby ma to czyścić skrzynie i więcej oleju zostanie zmienionego = 1850 zł


Czyli takie to są koszty eksplanacyjne jakby kogoś interesowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.