Skocz do zawartości

[E90] 335d LCI


aaben

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za miłe słowa, to pierwsze moje modele 3D po paru latach od czasów studiów i oczywiście pierwsze które się zmaterializowały, jest to super doświadczenie. A jak do tego jeszcze się do czegoś przydadzą to świetnie. :lol:


Na aucie nie ma powłoki, lakier nie jest też jakiś rewelacyjny, za to światło do zdjęć było super. Niestety samochód cały czas "garażuję" pod chmurką, ale myślę że w tym roku już ruszę z budową stajni i będzie miejsce na dalsze eksperymenty.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak Ci się sprawują nakładki pedałów, bo myślę na takimi jak obecnie masz zamontowane, a alternatywą do nich są takie jak miałeś poprzednio, czyli "nakładki na pedały ze stali szlachetnej BMW Nr OE BMW 35000410100" ? Czy na "żywo" nity wyglądają ok ? Przeglądając galerie kolegów z forum poszukuję wciąż nowych inspiracji :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace 3 słowa miałem ori nakladki że stali szlachetnej oryginal bmw dla mnie piękne Ale mokre buty się zeslizguja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wtrace 3 słowa miałem ori nakladki że stali szlachetnej oryginal bmw dla mnie piękne Ale mokre buty się zeslizguja.

jak się jeździ w mokasynach to tak może być :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pod względem ślizgania się to edelstahl były lepsze, to fakt. Performance mają wyprofilowania gumy w dół, i też zdarzyło mi się że kiedy miałem buty na trampkowej płaskiej podeszwie to mokre się uślizgiwały. Na szczęście to automat więc nie jest to realny problem, po zmianie butów na takie właściwe dla zimowej aury problemu nie ma.


Jeżeli chodzi o te "nity" to żałuję teraz że nie zrobiłem więcej zdjęć z montażu. Poza różnicą w kołnierzu na pedale hamulca, niezbyt istotną chyba że ktoś ma bardzo małe stopy, z pedałami edelstahl jest ogromna różnica w montażu. Edelstahl należy starannie naciągnąć na pedały, bo trzymają się tak jak oryginalne nakładki. Jest to jednak dość trudne kiedy robi to ktoś pierwszy raz, bo usztywnia je element stalowy.


Performance natomiast mają różne mocowania. ZTCP nakładka na pedał gazu i na podstopnicę jest na wkręty, więc należy nawiercić małe otwory wiertłem 1,5-2mm żeby plastik nie pękł. Z kolei nakładka na pedał hamulca (sprzęgła pewnie też) jest na śruby, trzeba więc w pedale wywiercić otwory średnicy 4 albo 5, nie pamiętam. Nakrętki oczywiście od drugiej strony. :)


Te otwory mają kluczowe znaczenie, po nawierceniu ich starannie wszystkie łebki torx licują z nakładkami i to "robi" te pedały. Satysfakcja ze zrobienia tego jak należy też jest spora. :)

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Z okazji wyjazdu oddałem na czas nieobecności samochód na detailing. Parę dni, kompleksowa korekta lakieru, polerowanie reflektorów, naprawa boczka fotela kierowcy, powłoka ceramiczna. Portfel o wiele lżejszy, ale zostaję z autem na dłużej więc warto. Zrobiłem też parę zdjęć już na letnim setupie. :)


fWjxPGn.jpg


hmFeej3.jpg


6ji9AAT.jpg


YpXFQj6.jpg


gVX0Ywf.jpg


mwR3db7.jpg

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I fajnie ! Co na aucie leży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko! Poczuła lato :P Szyberek dodaje smaczku :) Myślałeś o przyciemnieniu szyb?

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niezły kocur! Lampy po polerowaniu oklejałeś jakąś folią zabezpieczającą?

Lampy dostały grubą powłokę, będzie ona oczywiście wymagała odświeżania.

 

Co na aucie leży?

Max Protect Pro Elite. Szczerze nie znam się na tym, ale podobno dobre.

 

Myślałeś o przyciemnieniu szyb?

Tak, jest to w planach i mam nadzieję że uda się to zrobić szybko bo jeżdżę trochę po nocy i światła z tyłu, różne refleksy - wkurzają.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się zacnie ;) Tak, jak wyżej padło, szyby bym jeszcze ściemnił, ewentualnie lotka na klapę i jest petarda :cool2:

---------------------------------Moja galeria------------------------------------


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339720&p=2477504#p2477504 jest


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=306494 [*] była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda świetnie :cool2:

Niezły kocur! Lampy po polerowaniu oklejałeś jakąś folią zabezpieczającą?

Lampy dostały grubą powłokę, będzie ona oczywiście wymagała odświeżania.

 

grubą powłokę czego ? moje czekają na oklejenie przez kolegę już 4ci tydzień i póki czekam zabezpieczyłbym je czymś

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powłoki ceramicznej. :)


BTW dzisiaj wiosenna wymiana oleju i... uszczelek rury między turbami a IC. Szkoda że BMW robi te rury tylko na tyle, żeby dobrze wyglądały. Z praktycznością i spełnianiem funkcji nie ma to wiele wspólnego. Wątpię żeby to długo działało i nie ciekło.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj pierwszy mod na który czekałem aż będzie dobra pogoda. Dołożyłem wreszcie graty do PDC tył. Przygotowałem się do tego jakiś czas temu, zderzak z czujnikami miałem od naprawy po sprowadzeniu. Do auta wciągnąłem tylko kable z wiązki:


3T1WpNH.jpg


Jak widać, wiązkę trzeba było odbudować. Na szczęście w module PDC miałem wtyczki więc trzeba było "tylko" podłączyć wtyczkę z tymi kabelkami. Strasznie upierdliwa praca.


Skrzynka na moduły jest za wygłuszeniem nad akumulatorem:

6y0yk6j.jpg

AMQw8dG.jpg


Za to z przodu pod schowkiem trzeba było trochę pogłówkować i znaleźć odpowiednie miejsce żeby się powpinać z drugą wiązką.

AmokIbi.jpg


Po krótkim kodowaniu, ku mojemu zdziwieniu, zadziałało. :shock:

rNr18iP.jpg


Biorąc pod uwagę mój brak doświadczenia z elektryką samochodową jestem zdziwiony że zadziałało. Fajnie. :mrgreen:


Chciałem też zamontować kamerę cofania, ale ta chińska jaką kupiłem się do niczego nie nadaje.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje! :cool2:

ja u siebie kamerkę wczoraj uruchomiłem (chińską, ale działa super) współpracującą z androidem.

Z tego co kiedyś czytałem do kamery w cic'u potrzebny jest moduł kamer ... a tych mało na rynku i dość drogie są jak się pojawiają


ps. jak masz Carly'ego przekoduj sobie widok PDC na taki a'la F-ki, fajniej się prezentuje i wygodniejszy w mym uznaniu

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest opcja podłączenia kamery do CICa bez modułu BMW, ale trzeba się tym trochę pobawić. Mi się na razie nie udało.


Wczoraj za to wymiana oleju w automacie. Robiłem to pierwszy raz. Olej wyglądał tak, ciemny ale czysty:

DUhhWbG.jpg


A po odkręceniu miski okazało się że była wymieniona razem z tuleją i okularem mechatronika jakoś na początku 2017 (data produkcji miski grudzień 2016). Miałem więc mniej pracy.

kBGzgtF.jpg


Przy składaniu oczywiście wtopa bo w złe miejsce wszedł mi wybierak biegów. Musiałem zrzucać wszystko drugi raz. Ale ostatecznie się udało. Tak to jest jak się bierze za coś amator. Przy okazji dziękuję Adamowi z Mautoczęści za pomoc.


A po robocie mały detailing:

Ad5CWz8.jpg

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.