Skocz do zawartości

[BMW E87] Jaki akumulator wybrać ?


gawlica

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 7 miesięcy temu...

Ponawiam pytanie przed zimą żeby mnie nic nie zaskoczyło.

Producent sugeruje akumulator Varta Start Stop Plus 570 901 076 - idealny dla aut ze start stop i systemami wykorzystującymi energie hamowania. Cena ok. 600PLN

Najlepiej kupić taki, czy zwykły 70Ah w zupełności wystarczy do mojej benzynki ? :)

Spróbuje jeszcze raz naładować swój przed zimą, ale wole wiedzieć na wszelki wypadek na co wymienić.

 

Pozdrawiam

http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie jestem "świeżo" po wymianie akumulatora. Ostatniej zimy musiałem go doładowywać średnio co 8-10 dni bo resetował się zegarek i często wyświetlała się żółta ikonka akumulatora.

Przez okres letni też często wyświetlała się ta ikonka, ale nic się nie resetowało... Dlatego postanowiłem przed zimą go wymienić. Wstawiłem akumulator o identycznych parametrach jak oryginalny (AGM 800 A, 80Ah).

Nic nie musiałem kodować, "powróciła" funkcja start/stop kiedy zatrzymuję się przed skrzyżowaniem na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory typu AGM można ładować tylko ładowarkami impulsowymi wyposażonymi w kontrolę napięcia ładowania. Moja ładowarka ma nawet funkcję ładowania akumulatorów AGM. Wskazane jest (w BMW) ładowanie akumulatora przez zaciski pod maską. Kontrola napięcia ładowania w ładowarce chroni instalacje samochodu przed ewentualnym przekroczeniem napięcia bezpiecznego (tzn. 14,8 V dla BMW, nie wiem jak jest w innych markach).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że w BMW teoretycznie trzeba zakodawać akumulator, aby miał właściwe ładowanie i funkcje działały prawidłowo.

 

.... wiem, wiem głupie to :?

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że w BMW teoretycznie trzeba zakodawać akumulator, aby miał właściwe ładowanie i funkcje działały prawidłowo.

 

.... wiem, wiem głupie to :?

 

Teoretycznie tak, w praktyce jeśli wszystko działa poprawnie a parametry nowego akumulatora są takie jak w poprzedniku to "elektronika" autka sobie poradzi. Poziom ładowania zależy od napięcia na zaciskach akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że w BMW teoretycznie trzeba zakodawać akumulator, aby miał właściwe ładowanie i funkcje działały prawidłowo.

 

.... wiem, wiem głupie to :?

 

Nie w każdym - dotyczy to jedynie egzemplarzy z dodatkowym ustrojstwem przy minusowej klemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam posiadam 118D z 2008 w zeszłym roku wymianilem na akumulator Bosch s5 (taki został mi polecony ) i niestety już po roku zdycha na początku było ok ale po pol roku zaczely się problemy pocztalem forum i inne wiem ze to zly akku do mojego samochodu wiec szukam nowego i proszę o pomoc w wyborze najlepszego bo niestety już nie mam tego oryginalnego na pewno był AGM a ten bosch s5 nie jest ale nie pamiętam reszty parametrow wiec który będzie najlepszy ??

1:12V 90Ah AGM 850 AMPS Exide

2 12V 90Ah AGM 850 AMPS Fiamm

3: 12v 95Ah 850CCA Varta Start-Stop Plus

4: 12v 80Ah 800CCA Varta Start-Stop Plus

pomoze ktorys z kolegow

dodam ze moja 1ka jest dobrze doposażona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się wierzyć, że po 1roku pada akumulator. Ile ma gwarancji ten Bosch ? 12, 24, 36 mies. ? Akumulator zakodowany ?

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakodowany

s5 pada kilka razy już stracilem dzienne kilometry start/stop nie działa od 3 miesięcy jeszcze jak cieplo było przestal dzialac funkcja rest nie działa ostatnio jak wylaczylem silnik i radio gralo bardzo spokojnie to pojawila się zolta kontrolka akku na desce 3 lata gw ! firma powiedziała ze wybrtalem zly akku i nie wymienia chyba ze wezme od nich nowy chciałem s6 powiedzieli ze nie maja chcą mi wcisnąć jakiś akku banner za 174(funty) podziekowalem serdecznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze nie każdy akku da się zakodować może każdy się da ale nie wszytkie parametry sa dostępne tak wiec nawet ta bosch s5 nie została zakodowana dokładnie jak powinna bo jeden parametr trzeba było dac mniejszy minimalnie a jednak ! wiec stad moje pytanie żeby wziąć taki żeby można było zrobić to jak należy !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli twój samochód to model po lifcie (LCI) tzn. że jest zainstalowany system odzysku energii podczas hamowania -to niestety konieczny jest akumulator AGM.

Zwykłe kwasowe akumulatory się nie sprawdzają z tym systemem. Obawiam się, że reklamacja aku. Bosh S5 zostanie odrzucona.

Zgodnie z danymi katalogowymi potrzebny jest akumulator 80 Ah 800 A typu AGM, wym. 315 x (szer.) 175 x (wys.) 190.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nigdy nie patrzę na akumulatory. Biorą ten ładniejszy, tańszy i o dużej mocy (rozruchowej itp.). :wink:

Bardzo źle robisz. Akumulator musi być zblizony parametrami do fabrycznego bo osprzęt musi sobie poradzić z jego optymalnym ładowaniem a jak dowalisz sobie aku o za dużej mocy rozruchowej i pojemnosci to sobie nie poradzi. Pogadaj z kims kto sie zna na akumulatorach to Ci to potwierdzi. Alternator ma jakis prąd ładowania i nie każdy akumulator da radę naładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolezanki/koledzy jaki akumulator polecacie do mojej benzynki 116i 1,6L , mam od nowości aku wiec najwyzszy czas kupic nowy, cena jest nie istotna zalezy mi na najlepszym jaki mozna kupic, parametry AGM 80 ale nie mam pojecia jakiej marki i ktory model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.