Skocz do zawartości

Nieprzyjemne drgania V8 na biegu jałowym.Przyczyna?


maciej_m81

Rekomendowane odpowiedzi

Mój M62 też czasem nierówno chodzi na jałowym. Lekko faluje, albo lekko telepie. Przez miesiąc jest OK. potem przez dwa tygodnie pracuje nierówno i za jakiś czas znowu dobrze. Na obrotach jest w porządku, ale jak to sprawdzić. Idę o zakład, że jak na obrotach wypadnie jeden cylinder to nikt tego w V8 nie zauważy no chyba, ze po ledwie dostrzegalnym spadku mocy. Auto jest od urodzenia regularnie serwisowane w ASO i wszystko łącznie z zawieszeniem silnika jest OK. Ma gaz, ale to niema żadnego wpływu bo jak pracuje nierówno to zarówno na benzynie jak na gazie. Zresztą telepanie występowało zanim go zagazowałem. Jak wyłączę klimę jest dużo lepiej czyli odwrotnie niż u Tomka-M. Przestałem się tym zajmować i uznałem, że ten typ tak ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój M62 też czasem nierówno chodzi na jałowym. Lekko faluje, albo lekko telepie. Przez miesiąc jest OK. potem przez dwa tygodnie pracuje nierówno i za jakiś czas znowu dobrze. Na obrotach jest w porządku, ale jak to sprawdzić. Idę o zakład, że jak na obrotach wypadnie jeden cylinder to nikt tego w V8 nie zauważy no chyba, ze po ledwie dostrzegalnym spadku mocy. Auto jest od urodzenia regularnie serwisowane w ASO i wszystko łącznie z zawieszeniem silnika jest OK. Ma gaz, ale to niema żadnego wpływu bo jak pracuje nierówno to zarówno na benzynie jak na gazie. Zresztą telepanie występowało zanim go zagazowałem. Jak wyłączę klimę jest dużo lepiej czyli odwrotnie niż u Tomka-M. Przestałem się tym zajmować i uznałem, że ten typ tak ma.

 

mam chyba tak samo. Zauwaz, ze jak obroty zejda do 500 to juz nie telepie, a jak wlaczysz klime to poschodza wyzej i juz czuc delikatne telepanie. Po wymianie filtra powietrza troche sie poprawilo, ale wciaz jest.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak ze nie faluje obrotami, pracuje równo ale przy najwolniejszych obrotach czasem bujnie autem. Silnik nie ma żadnych wibracji, problem nie występuje w żadnym innym zakresie obrotów. Obserwacja ta może świadczyć o prawdziwości teorii że silnik nie koniecznie musi być przyczyną "wahnięć" nadwozia.

 

PS: bujnie ale dopiero jak chwilke "pochodzi" na tych wolnych obrotach. np przy dluższymp postoju na światłach. Pasażer tego nawet nie zauważy ale ja to czuję.

CB: 161BD221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frank czy możesz mi powiedzieć gdzie znajdę nr membrany bo wnioskuję, że to ten sam element który pokazany jest w 535 i co to jest numer 2 na moim rysunku.

z góry dziękuję

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HE61&mospid=47384&btnr=11_1498&hg=11&fg=40

 

U CIebie to nr 3 na tym linku co podałes :wink:

 

COVER WITH NON-RETURN VALVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank, jeżeli masz wózek taki jak w opisie ( przyjąłem rozcznik 94) to jest tam coś takhttp://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GD41&mospid=47348&btnr=11_1498&hg=11&fg=40iegp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.