Skocz do zawartości

E39 520i M52 Poziom płynu chłodniczego...


mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie odnośnie poziomy płynu chłodniczego a sprawa wygląda tak rano auto zimne poziom do kreseczki idealnie , po powrocie z pracy auto stygnie z pół godziny odkręcam pomału korek zaczyna syczeć , przestaje odkręcam całkowicie i płyn jest pod sam korek. Mam jeszcze E36 1,8 i E46 2.0 syna i tam się tak nie dzieje. Oczywiście przy odkręcaniu na ciepłym syczy ale poziom jest prawie taki sam jak np: rano na zimnym. W związku z tym moje pytanie dlaczego u mnie tak się dzieje , co może być nie tak?.Dodam jeszcze że podczas normalnej jazdy auto trzyma temp. ok 94-96 stopni ale jak stoi na postoju to leci do ponad 100 stopni. Pompa wody wymieniona na nową rok temu... pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić termostat,być może ten stary Się przycina i stąd ten wzrost temperatury. Ale jeśli jest to tylko chwilowy wzrost temperatury po np. dłuższej jeździe to raczej normalne zjawisko. Tak jak pisali poprzednicy,nie powinno Się odkręcać korka na ciepłym/gorącym silniku wtedy zawsze zwiększone ciśnienie w układzie wypycha płyn do góry,zresztą po to masz dwie podziałki na zbiorniczku z napisami COLD i HOT. Nie kombinuj zbyt dużo z tym odkręcaniem korka bo zapowietrzysz układ :nienie: i dopiero narobisz Sobie bidy
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 100 stopni to ile?

wskazówka się wychyla od pionu?

z tego co pamiętam to termostat w mojej e39 dopiero przy 98 stopniach jest całkowicie otwarty, więc jeśli grzeje Ci się np. do 102 stopni to moim zdaniem normalna temperatura pracy silnika

jeżeli masz sprawny wentylator klimatyzacji to zerknij czy się załącza jak masz ponad 100 stopni (nie wiem od jakiej temperatury ale powinien się załączyć i wspomódz visko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli to m52b20 to masz termostat z temperaturą otwarcia 92 stopnie, więc masz zdecydowanie za wysoką temperaturę. Masz wisko czy tylko elektryczny? Sprawdź czy dolny wąż (za termostatem) jest wtedy gorący.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem termostat bo od czegoś trzeba zacząć , i raczej żadnej poprawy , na wolnych jak przedtem temperatura rośnie Visco nie załącza się ale dodaję gazu i trzymam tak z 1200 obr. temp. zaczyna spadać i słychać że Visco chodzi i chodzi tak długo aż do 92 stopni (mniej więcej). Czyli jest sprawne a jednak na wolnych nie załącza się,już sam nie wiem o co w tym chodzi. Pozostaje pompa??? (rok temu wymieniona) ale dla czego na trochę większych obr. jest wszystko OK? ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest ok, na wolnych obrotach nie usłyszysz pracującego viska, bo kręci Się zbyt wolno a dopiero przy większych obrotach robi szum. Pamiętaj,że visko Się "skleja" pod wpływem temperatury i jest zależne od obrotów silnika/pompy wody
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.