Skocz do zawartości

Navi e90 nie działa


xelion

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem odświeżyć trochę temat z powodu kolejnych problemów z moją navi CCC

Teraz wyświetlacz się zapala, pokazuje logo BMW nastepnie przechodzi do radia i nic się nie dzieje. Nie słychać dźwięku informującego o niskiej temperaturze na zewnątrz, nie działa dźwięk nie zapiętych pasów. Radio w ogóle nie gra, pokrętło do sterowania jest luźne, po wbiciu biegu wstecznego na wyświetlaczu nie pokazuje się wizualizacja samochodu.

Prosze o informacje co może być przyczyną problemu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Co zrobiłeś przez ten czas odkąd pojawił się problem?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wystarczy wpiąć i będzie działać ,ale moźesz nie mieć wszystkich opcji w menu jeśli dawca miał inne wyposaźenie i wtedy będzie potrzeba przekodować jednostke .

Pierwsze moźesz spróbować swoją naprawić , najczęsciej do wymiany są tylko kondensatory .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam, no i mnie też dopadło, raz gra radio a za chwilę już nie. Trzeba by naprawić i jestem wstępnie umówiony w Krakowie za ok 1000 zł ale koledzy czy to nie za dużo? Może podpowiedzcie ile taka naprawa was kosztowała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odradzam wymiany kondensatorów - to bardzo rzadko pada. Najczęściej pada płyta główna i jest potrzebna wymiana flashy. Dlaczego? Ponieważ będzie trzeba porozpinać światłowody i bardzo łatwo je jest uszkodzić. Najlepiej oddać do człowieka, który się zna na tym i dodatkowo w cenie dokona kodowania po VIN. Ja zapłaciłem 550,00 zł i naprawa trwała 2 dni, natomiast wcześniej też jeden z mądrzejszych speców powiedział że to zasilacz i kondensatory wymienimy i będzie grało i buczało - a tu dupcia! NIC. Nic nie pomogło. Urządzenie się nie podniosło. dopiero trafiłem do człowieka, który to zrobił i działa. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dłuższego czasu również miałem problem z radiem wylaczalo się przerywalo, navi pokazywała głupoty. Problemem był zagięty z tyłu radia kabelek, szpec od bmw mówił ze to światłowód. Przez to niby padł mi bloetoth i radio miało błędy i się wyłączało. Po zawinięciu kabelka i wymianie modułu bloetoth wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytałem czytałem przeglądałem ale nic sie nie dowiedziałem chodzi o e90 i o navi radio i dvd żadna z tych nie daje oznak życia zmieniarka tylko miksuje jak się do niej dobieram i o ile jest to istotne to czujniki cofania sygnał pasów jest niesłyszalny dla jasności bezpieczniki sprawdziłem jak by komuś to pomogło ,modułu bluetooth nie ma tam gdzie powinien być a może jest gdzie indziej bo próbowałem go wymienić radio też zmieniałem na inne co dalej.......

https://zapodaj.net/15420b16c51c6.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelakich gongow w tym od pdc nie usłyszysz bo one właśnie przez radio idą. Taka sugestia..aku nie jest na wykończeniu przypadkiem? Tez miałem problem z audio z tym ze u mnie i drive chodził tylko nie wydawal żadnych dzwiekow. Winne aku-podladowane i wszystko się obudziło. Swoją drogą aku do wymiany mimo wszystko mam ale to nie miejsce na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tego jeszcze nie sprawdzałem auto odpala ale przez pewien czas miałem problem z wtryskami i ciężko palił może troszkę rozładowany .... choć brzmi to troszkę bezsensownie bo auto ciągle odpala i jeździ wiec powinien sie naładować ale sprawdzę, nie zaszkodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też odpala bez problemu. Samochód zostawiaja sobie min prostu na rozruch. U mnie po tygodniu postoju przy probie odpalenia jest w tej chwili na starym aku 11.5v i od strzała budzi się 3 litrowy kopciuch. Ale już systemy zbędne takie jak radio np. Będzie usmiercac. Generalnie te auta są bardzo wrażliwe jeżeli chodzi o prąd także wszystko możliwe i wiadomo lepiej zacząć od sprawdzania, a nie od wymieniania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do jazdy i ladowania. Wszystko kwestia jakie trasy jeździsz to raz..druga rzecz sprawdz jak z ladowaniem na wolnych i przy wyższych tez. Ja do roboty mam 25km i wydaje mi się,, że przy ksenonach tempomacie I drive i całej reszcie to droga do pracy raczej niewiele naladuje moje aku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A dobrze go do auta wpisałeś? Jeśli kupiłeś takiej samej pojemności jaki jest wpisany do auta, to wystarczy tylko zarejestrować wymianę. A jak kupiłeś innej pojemności to trzeba zakodować nową pojemność i wtedy zarejestrować wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już wymieniony to jak kolega wyżej wspomnial albo rejestracja albo kodowanie zw na inna pojemność. Tylko czy to była konieczność. Trzeba było go sprawdzić. Pomierzyc same aku i podczas ładowania w aucie itd. Bateryjka jeżeli stara to wiadomo kibel. Jeżeli nie jest stara to próbować ładować i obserwować ją. Co do tematu głównego to ekran I drive chociaż na chwilę się włącza , pokazuje się logo powitalny czy cały czas jest czarny?

Weź jeszcze napisz co masz tam za opcje audio? Bt modułu szukałeś , a wcześniej w ogóle miałeś taka dzialajaca opcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.