Skocz do zawartości

Navi e90 nie działa


xelion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zakodowałem radio, wszystko działa oprócz sterowania głosem S620A VOICE INPUT SYSTEM. Nie wiecie co może być powodem takiego problemu? Panowie zakodowali mi moje wyposażenie, a tego nie ma. Czy możliwe, że auto z którego pochodziła navi nie miało tej opcji? Było to BMW e93 335i z 2008 roku.

 

Czy wystarczy to uaktywnić jakoś? Przycisk na kierce nie reaguje. Zauważyłem również, że czujniki parkowania pikają ciszej niż na starej navi. Czy da się to trochę podgłośnić? Nie przeszkadza mi to jakoś mega, ale przyzwyczaiłem się do głośniejszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W cartroniku poinformowali mnie, że nie mogą tego naprawić, ale powiedzieli również, że na 100% to jest problem software'u. NIe mogli nic zrobić, ponieważ sam bios się nie chce odpalić. Nawigacja cały czas się restartuje jak komputer, w którym jeszcze nie uruchomił się bios. Coś w tym stylu mi powiedzieli. Niestety udaje się do serwisu BMW, może tam poradzą z odpowiednim sprzetem.

 

U mnie jest ten sam problem, jednego razu po uruchomieniu auta system nawigacji przestał działać, tylko pokazuje sie napis BMW i po jakimś czasie czarny ekran i tak w kółko, tak jakby próbował się załadować system ale bez skutku.

 

Czy jest możliwość, żeby wgrać nowy soft żeby rozwiązać ten problem czy raczej moduł CCC może być uszkodzony i wymiana/naprawa?

 

EDIT:

 

problem rozwiazany, trzeba postawić na nowo soft w CCC, sama nawka nie jest uszkodzona, po prostu wysypało się oprogramowanie.

 

W moim przypadku pomogła aktualizacja oprogramowania w całym aucie (wszystkie sterowniki) przy pomocy programu ISTA

 

Polecam firmę w Warszawie na Gajdy 22, uporali się u mnie z problemem w rozsądnej cenie dla forowiczów.

 

http://www.bimmerretrofit.pl/programowanie/

 

Pytać też kolege o nicku BMW_NAVI_GARAGE

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Osobiście mam inny problem z tą navigacją, u mnie owszem działa, ale podczas jazdy zdarza się że Idrive szaleje. Sam skacze po menu.

Potrzebuje konkretnej porady co z tym zrobić, gdzie szukać przyczyny?

 

Czy może to być spowodowane, jakimś wirusem, bo zaczęły się te cyrki po tym jak włożyłem piracką mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

 

dziś moja navi zaczęła niestety płatać figle a na koniec dnia padła całkowicie

problem podobny jak kolegi @Natek, czyli w południe odpalam auto i zauważyłem że nie odpaliło radio na dużej navi, zatrzymałem się na poboczu, zgasiłem auto, odpalilem i zaskoczyło, godzinę później wsiadam do auta i to samo, pokazuje się tylko napis BMW na wyświetlaczu i gaśnie i tak w koło, nieraz również biały ekran i gaśnie

 

mam nadzieje że to tylko soft, ale pytanie z innej beczki, gdzie to można by sprawdzić ewentualnie zaktualizować w Poznaniu lub okolicach ?? chciałbym ewentualnie byc pewien czy to padło CCC czy tylko soft a może jeszcze co innego, bo zabawa w szukanie kupując i wymieniając moze drogo kosztować i się nie udać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam inny problem z tą navigacją, u mnie owszem działa, ale podczas jazdy zdarza się że Idrive szaleje. Sam skacze po menu.

Potrzebuje konkretnej porady co z tym zrobić, gdzie szukać przyczyny?

 

Czy może to być spowodowane, jakimś wirusem, bo zaczęły się te cyrki po tym jak włożyłem piracką mapę.

 

 

Poczytaj tutaj viewtopic.php?f=70&t=124245&hilit=zacinanie+idrive

prawdopodobnie zimne luty,wystarczy przelutowac i po problemie :cool2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, mam taki problem w bmw F10 miałem płytkę zeby odblokować dvd w czasie jazdy.Po włożeniu wszystko zgasło i nic nie działa,nic sie nie pokazuje nie mam radia,nawigacji ani czujników parkowania. Próbowałem resetowac ale nic nie działa i nie wiem co mam zrobić :cry2:.Proszę o jakieś podpowiedzi co moge jeszcze zrobić przed pójściem do serwisu. Zastanawiam się czy wyciągnąć baterie może wtedy sie wszystko z resetuje :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem w bmw F10 miałem płytkę zeby odblokować dvd w czasie jazdy.Po włożeniu wszystko zgasło i nic nie działa,nic sie nie pokazuje nie mam radia,nawigacji ani czujników parkowania. Próbowałem resetowac ale nic nie działa i nie wiem co mam zrobić :cry2:.Proszę o jakieś podpowiedzi co moge jeszcze zrobić przed pójściem do serwisu. Zastanawiam się czy wyciągnąć baterie może wtedy sie wszystko z resetuje :cry:

 

DVD podczas jazdy odblokowuje sie komputerem a nie płyta. Zacząłbym od programowania jednostki CIC

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam, mam taki problem w bmw F10 miałem płytkę zeby odblokować dvd w czasie jazdy.Po włożeniu wszystko zgasło i nic nie działa,nic sie nie pokazuje nie mam radia,nawigacji ani czujników parkowania. Próbowałem resetowac ale nic nie działa i nie wiem co mam zrobić :cry2:.Proszę o jakieś podpowiedzi co moge jeszcze zrobić przed pójściem do serwisu. Zastanawiam się czy wyciągnąć baterie może wtedy sie wszystko z resetuje :cry:

 

 

nasza firma naprawia jednostki ccc / cic e60 e90 e70x5 x6 f10 f25 f01 f02 f30 f20

 

dajemy 6 miesieczna gwaranacje na naprawe

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć!

Mam duży kłopot z moim wyświetlaczem (ekranem) iDrive. Kilka dni temu jechałem gdzieś tam, wyszedłem na chwilę zostawiając kolege w aucie, po czym wrociłem i zauważyłem że wyświetlacz mi kompletnie zgasł. Nie działa parktronik, radio, CD, informacja o błędach, nie zapiętych pasach, po prostu NIC ! Po włączeniu silnika, wyświetlacz w ogóle sie nie zapala, nie pokazuje się logo BMW tak jak patrzyłem u innych. Tak jakby coś było odłączone.

Dodam tylko że kilka dni wcześniej podłączałem swój telefon pod bluetooth i od tego momentu zaczęły się cyrki. Muzyka zarówno w radiu jak i CD zaczęła się zacinać, więc odfajkowałem bluetooth i niby wróciło do normy.

Czytałem na wielu forach że przyczyną może być moduł bluetooth (MULF), że wystarczy go wypiąć. Powiedzcie mi drodzy forumowicze, GDZIE GO ZNAJDĘ ? Napisałem do jednej z firm zajmującej się naprawą tych usterek, jednak krzyczą oni 1000zł. Osobiście nie potrzebuje tej opcji w aucie, ale brak muzyki jest uciążliwe. Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie, wypiąłem ten nieszczęsny moduł, tzn 3 przewody do niego wpięte. iDrive jak nie działał tak nie działa. Zauważyłem dodatkowy kłopot natury takiej że po zgaszeniu silnika i wyjęciu pilota ze stacyjki słychać że radio jakby obracało płytę, i tak przez kilka dobrych minut i nie chce się wyłączyć. Zużywa to akumulator na tyle że z rana jak chciałem pojechać do pracy to się kompletnie wyładował (akumulator ma miesiąc!) i nie mogłem auta otworzyć z pilota. Panowie jak macie jakieś dobre rady to pomóżcie - jak nie to czeka mnie kosztowna wizyta w serwisie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w BMW ale jak w audi zostanie rozłączony pierścień MOST - światłowód to nie odpali nawigacja.

Można w tym wypadku spiąć światłowód rx z tx i spróbować - to moja sugestia.

A czy podłączyłeś inpe i sprawdziłeś co się dzieje, czy cośtam żyje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie, wypiąłem ten nieszczęsny moduł, tzn 3 przewody do niego wpięte. iDrive jak nie działał tak nie działa. Zauważyłem dodatkowy kłopot natury takiej że po zgaszeniu silnika i wyjęciu pilota ze stacyjki słychać że radio jakby obracało płytę, i tak przez kilka dobrych minut i nie chce się wyłączyć. Zużywa to akumulator na tyle że z rana jak chciałem pojechać do pracy to się kompletnie wyładował (akumulator ma miesiąc!) i nie mogłem auta otworzyć z pilota. Panowie jak macie jakieś dobre rady to pomóżcie - jak nie to czeka mnie kosztowna wizyta w serwisie...

 

Nie ma co się czarować, CCC do wymiany bądź naprawy. Moduł jest martwy i nie połączysz się z nim ani INPĄ ani niczym innym. Dokładnie ten sam problem spowodował że od pól roku mam w aucie CIC'a. Nie jest to też z całą pewnością problem z MOST'em bądź mulf'em.

Jeśli nie zdecydujesz się na szybką wymianę i chcesz mieć sprawny akumulator, odłącz bezpiecznik odpowiedzialny za CCC (opisany na kartce w skrzynce z bezpiecznikami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Mam podobny problem. Moja e90 z 2005 roku wyposażona jest w navi profesional. Niestety ostatnie przestał działać dzwięk, radio jakby działało ale brak dzwięki i bardzo dziwnie zachowuje się joistic. Nie ma sterowania multimediami. Poza tym dźwięk ostrzegania o nie zapiętych pasach jest zniekształcony. Czy ktoś miał podobny problem albo zna przyczynę. Navi resetowałe i nie pomogło, odłączałem akumulator i również nic. Na INPA żadnych błędów nie widać. Jak się dobrze wsłucham to mam wrażenie że jakieś przebicie na głośnikach słychać, rodzaj fazowego buczenia ale bardzo cicho. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam u mnie Idrive też szalało.to gasł to zapalał,zawieszał się,radio trochę pograło potem samoczynny reset i tak w kółko.okazało się że to oprogramowanie powodowało te usterki.wizyta u speca o elektroniki samochodowej załatwiło sprawę.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.