Skocz do zawartości

[E87] Amortyzatory


Tomsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Sachs to bardzo dobry wybór:

310 985 i 310 986.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Może to i głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi. Też będę się zabierał za jakiś czas za wymianę amortyzatorów z przodu w mojej swiezutkiej e87 188d z 2009 roku. I teraz pytanie odnośnie zawieszenia? Czy są jakieś różne rodzaje fabrycznie montowane czy jeżeli to nie jest wersja m to znaczy ze zawieszenie jest standardowe? Jaki amorek sachs byłby wtedy dobry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest standard oraz m-pakietowe bodajże 226 opcja. Sprawdź sobie po vinie jakie masz, moja była bez m-pakietu a miała m-zawias.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Moderatorzy

A jak się ma ta opcja 226 do:

S704A	M Sports Suspension

?


U mnie występuje właśnie S704A. Myślę o zmianie amorków na B8. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Hej, a ja trochę z innej strony - ile powinna wg Was kosztować sama usługa wymiany (przód w E81 - komplet oczywiście). Pierwsza wycena jaką usłyszałem to 500pln za usługę, wydaje mi się dość dużo. Do kosztu samych amortyzatorów trzeba liczyć jeszcze za każdym razem odbojniki, sprężyny, poduszki i inne śróbki? Czy jeśli są ok to wymiana samych amortyzatorów wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli są ok to wymiana samych amortyzatorów wystarczy?

Wystarczy pod warunkiem, że amortyzatory będą o tych samych, lub zbliżonych parametrach.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odboje i osłony warto zawsze wymienić, to nie duży koszt (z reguły ok 50,- na obie strony) a stare przeważnie rozpadają się ze starości, stan poduszek trzeba zweryfikować i podjąć decyzję. Jest trochę zabawy, jak siedzi fabryka to z reguły nie tak łatwo wyjąć amortyzator ze zwrotnicy, nie jest to astronomiczna kwota, takie rozsądne minimum to wg mnie 300-350,-

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Może ktoś poradzić?


Samochód BME 1 E87 rok pr. 2005, 122 km , diesel 1995 ,


Pekła sprężyna amortyzatora/zawieszenia z przodu od strony pasażera, niestety na BMW STORE nie wyskakuje żaden konkretny numerek części.

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/31_0698-sprezyna-zawieszenia-przednia/vPU34558


Po wpisaniu w wyszukiwarce modelu auta wyskakują różnorakie....Wertteile, Daco....., różnice w cenach też spore......


Teraz pytanie


-co wybrać żeby się szybko nie rozpadło.

- czy wystarczy kupić same te sprężyny ( komplet ) czy możę jeszcze do tego konieczny jest zestaw naprawczy ca. jak tu ( https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/31_1224-zest-naprawcze-amortyzatorow-przednich/vPU34558).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem takie "cuś" :mrgreen: , bo też mi z przodu sprężyny kawałek odpadło.


https://www.adverts.ie/exterior-parts/bmw-e81-e82-e87-e88-e90-e91-e92-e93-high-quality-lowering-kit-made-in-germany/12910542



Przed wrzuceniem tego zestawu zaopatrzyłem się w nowe odbojnice. Żałuję, że nie pomyślałem o podkładkach gumowych pod sprężyny przednie. Trochę zdeformowane były, ale

jakoś uformowałem w czasie zwalniania ścisków.

Mam zawieszenie M, więc poduszki amortyzatorów (łożyska) są szersze na trzpień. Nie było niespodzianek przy montażu. :)


Autko siadło z przodu zaledwie 15 - 20 mm. Z tyłu jakby bez zmian. Bardzo mi to odpowiadało.

Po roku wydaje mi się, że przód poszedł trochę niżej. Nie mierzyłem ile, ale jest idealnie.

Tak mogłoby zostać.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.