Skocz do zawartości

e46 330i touring


zent

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ups..napisałbym coś, ale jak żona czyta to lepiej nie, bo one z reguły nie znają się na takich żartach :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem podobny dylemat od 2-3 miesięcy i w sumie nadal miewam.

Również mam 1 miejsce w garażu. Decyzji nie muszę z nikim konsultować.

Postanowiłem zostawić e46 do pracy i miasta a e60 po pracy a przede wszystkim poza miasto.

Tak jak zdecydowania lepiej porusza się po centrum miasta e46 tak bez porównania e60 jest 300x lepsze na trasę niż e46 - praktycznie pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmienia postać rzeczy, skoro pracujesz w domu.

Jeden z ostatnich argumentów to dorastające dzieci, które w bliższej lub dalszej przyszłości miałyby pewnego youngtimera, choć to oczywiście ekonomicznie nieuzasadnione trzymać, płacić etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ważna kwestia. Jednym z pięciu zainteresowanych moim samochodem jest Fin (ogłoszenie dałem na mobile.de). Czy on może po kupnie wracać do kraju z moimi tablicami rejestracyjnymi, bo takie pytanie mi zadał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ważna kwestia. Jednym z pięciu zainteresowanych moim samochodem jest Fin (ogłoszenie dałem na mobile.de). Czy on może po kupnie wracać do kraju z moimi tablicami rejestracyjnymi, bo takie pytanie mi zadał?

 


Nie ma przeszkód. Sprzedajesz normalnie, tak jak obywatelowi Polski. Zgłoszenie do wydziału komunikacji i do ubezpieczyciela od OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem odmówić klienta na jutro, bo... nagle przestał działać prawy ksenon. :duh: Świecił dobrze i nagle kompletna ciemność. Lampa ma 30000km przebiegu. Jak sprawdzić, czy to jest żarnik, czy coś innego? Trzeba wyjmować lampę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najpierw zamień miejscami żarniki, później jak nie będzie zmiany to zapłonniki, jak dalej bez zmian to zostaje tylko przetwornica.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Podobno bezpieczniej w dniu sprzedaży przyjść do WK z kupującym, oni wydają wyjazdowe i wrazie szkody komunikacyjnej już nie jestem ostatnim właścicielem. Przesada czy racjonalna konieczność?

 

A od kiedy są w Polsce tablice wyjazdowe ?


Sprzedajesz, idziesz z umową do WK i nic Cię nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekiel od ksenonu jest blisko nadkola i zbiornika spryskiwaczy. Nie wiem czy nie trzeba zdemontować lampę. Nigdy tego nie robiłem.

 

Same żarniki powinno się dać wymienić bez demontażu, choć faktycznie z prawej strony może być ciężko. Co do demontażu lamp, jest sporo DIY na youtube, tu przykładowe: https://www.youtube.com/watch?v=23q5ISP_sj0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nowsze to niestety może być bardziej problematyczne :wink: , księgowi swoje wyliczyli :mrgreen: .

Gratuluję sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ciągu 10 lat zrobiłem 62kkm, to kupując nowe auto, chyba nic się nie zepsuje. Zresztą, w zwiazku z moją inklinacją do nadmiernego opiekowania się pojazdami mechanicznymi, poważnie rozważam wynajem niż kupno na własność. Będzie to korzystne dla mojego portfela jak i psyche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z moją inklinacją do nadmiernego opiekowania się pojazdami mechanicznymi, poważnie rozważam wynajem niż kupno na własność. Będzie to korzystne dla mojego portfela jak i psyche.

"Najgorsze" jest to, że z wynajętym nie będziesz się obchodził inaczej. Wiem bo mam to samo co Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co za namową żony odbyłem jazdę testową X3 i Audi Q3 2.0d. Jestem zdruzgotany całokształtem tych samochodów. Nie jedzie, nie prowadzi się i do tego wygląda jak kiosk Ruchu. Alfa ujdzie w tłumie. Nie lubię SUVów. Mimo że bliżej mi w latach do pięćdziesiątki, to wolę siedzieć bliżej asfaltu. Perswaduje małżące że ten rodzaj transportu to pomyłka. Zobaczymy co będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUV ...więcej palą, przewracają się w zakrętach (nie mogę znaleźć testy w Automaniaku gdzie porównywali X3 do 3 ), wsiada się wysoko więc niszczy się boczek siedzenia, nie czuć w nich przyspieszenia z uwagi na większy kąt spoglądania na drogę, więcej kosztuje myjnia, więcej musisz kupić wosku i szmatek z mikrofibry :). To aspekty indywidualne.

Aspekty społeczne: Zajmują więcej miejsca. To miejsce można by przeznaczyć na trawniki, które obniżają temperaturę powietrza i wchłaniają wodę opadową. SUVy są wysokie przez co zasłaniają widocznośc autom włączającym się do ruchu (stojącym prostopadle do chodnika) i analogicznie trudniej SUVa wyprzedzić bo nic przez niego nie widać.


Jeśli to nie przekona małżonki to nie wiem....


A przy okazji, przez cały weekend biwakowałem obok F31 z Mpakietem, srebrna z czarnymi kołami. Wiem już jakie BMW chcę :) Nic nie sugeruję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.