Skocz do zawartości

Ile dolewacie oleju? N47


Kamil_89

Rekomendowane odpowiedzi

Moje stare poczciwe e90 przejeździło 3,5 roku bez jednej dolewki. W f30 318d 143ps juz dolewałem, wstępnie szacuje, że będzie 1l/8tys. km, a auto z pewnym przebiegiem, serwisowane, olej zalany w aso. Ile Wam popija ?
***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę praktycznie cały czas po autostradach w niemczech z prędkościami rzędu 200 km /h i samochód bierze w granicach 1L/6tys


Przebieg bmw to 140 tyś.


Dodam że posiadam dwa inne auta z salonu na firme mają po 40 tyś przebiegu i też dolewam do nich olej .


Bmw skończyło się na seri e60.


W tej f30 pod maską żaden element nie siedzi sztywno . Wszystko ma luzy i się tłucze o silniku nie wspomnę.

Brat mój ma starą f60 tam wszystko pasuje i przebiegu ma 270 tyś i tam pod maską nic nie dzwoni i plastki lepsze . Tam chcieli żeby to było dobre .


Dzis nawet Mercedes jest awaryjny w szczególnie te nowe modele.


Wydałem na to bmw z 2014 roku sporo pieniędzy a widzę że mógłbym to mieć w bmw z 2004 roku . I lepsze jakościowo by było!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też większość przebiegu robię po autostradzie i trochę na niedogrzanym silniku po mieście. W najbliższym czasie zaleje valvoline taki jak był w poprzednim aucie i będę miał porównani :mrgreen:
***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie temat o N47 ale.. mój 1er 1.6 przebieg 140tys - ok. 1l/14tys. km. Wydaje się mi, że przy tego rodzaju pytaniach ( ile oleju się dolewa ) warto podawać przebieg samochodów..
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze duzo zalezy od trybu jazdy. Jezdzac glownie w miescie najczesciej nawet przybywa oleju ze wzgledu na problemy z wypalaniem DPF. Przy czestej jezdzie z duza predkoscia na autostradzie zazwyczaj ubywa oleju

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w swoim 318d dolewam 1l/9 000km. Przebieg 153 000 km. Do 120 000 olej był wymieniany w ASO co 30k km. Przy 120k km zalałem Motul 5W30 i po ok 8 000 musiałem litr dolać. Przy 139k km wymieniałem rozrząd i zalałem Valvoline, musiałem dolać litr po ok. 9 000 od wymiany. Tydzień temu wymieniłem na Liqui Moly Tec 4600 i zobaczymy co będzie, ale podejrzewam, że tak już zostanie.
BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, ja w swoim 318d dolewam 1l/9 000km. Przebieg 153 000 km. Do 120 000 olej był wymieniany w ASO co 30k km. Przy 120k km zalałem Motul 5W30 i po ok 8 000 musiałem litr dolać. Przy 139k km wymieniałem rozrząd i zalałem Valvoline, musiałem dolać litr po ok. 9 000 od wymiany. Tydzień temu wymieniłem na Liqui Moly Tec 4600 i zobaczymy co będzie, ale podejrzewam, że tak już zostanie.

Nie tylko do Rastko również do zagorzałych zwolenników przestrzegania interwałów producenta.

Interwały co 30tys. zgodnie z zaleceniem ASO też mogą się przysłużyć :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w swoim 318d dolewam 1l/9 000km. Przebieg 153 000 km. Do 120 000 olej był wymieniany w ASO co 30k km. Przy 120k km zalałem Motul 5W30 i po ok 8 000 musiałem litr dolać. Przy 139k km wymieniałem rozrząd i zalałem Valvoline, musiałem dolać litr po ok. 9 000 od wymiany. Tydzień temu wymieniłem na Liqui Moly Tec 4600 i zobaczymy co będzie, ale podejrzewam, że tak już zostanie.

Nie tylko do Rastko również do zagorzałych zwolenników przestrzegania interwałów producenta.

Interwały co 30tys. zgodnie z zaleceniem ASO też mogą się przysłużyć :cool2:

 

W jaki sposób? Gdyby miały się przysłużyć to po czwartej wymianie oleju (~125k) nie musiałbym dolewać, bo przecież byłą ona wykonana po 30k km. :? A zwolennikiem długodystansowych wymian nie jestem. Jestem drugim właścicielem, dlatego wcześniej olej był wymieniany co 30k. Za mojej kadencji co 12 max 15k km.

BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Czy ja dobrze zrozumiałem ? Ktoś pozwolił na PIERWSZĄ wymianę oleju po 30 tysiącach kilometrów ( nawet jeśli tak "zaleca" ASO )? Naprawdę ?
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Czy ja dobrze zrozumiałem ? Ktoś pozwolił na PIERWSZĄ wymianę oleju po 30 tysiącach kilometrów ( nawet jeśli tak "zaleca" ASO )? Naprawdę ?

U mnie w aso były wymiany zgodnie z historią co 20 tys, komputer zmienia mi interwały na ok 23tys. pewnie ze względu na styla jazdy: miasto albo autostrada, a wymiany i tak pewnie będą co 12 tys.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Czy ja dobrze zrozumiałem ? Ktoś pozwolił na PIERWSZĄ wymianę oleju po 30 tysiącach kilometrów ( nawet jeśli tak "zaleca" ASO )? Naprawdę ?

U mnie w aso były wymiany zgodnie z historią co 20 tys, komputer zmienia mi interwały na ok 23tys. pewnie ze względu na styla jazdy: miasto albo autostrada, a wymiany i tak pewnie będą co 12 tys.



:cool2:

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.