Skocz do zawartości

f30 - uszkodzenia


Drinkowsky

Rekomendowane odpowiedzi

]Dzień dobry. Zastanawiam się nad sprowadzeniem auta z USA. Znalazłem taki egzemplarz, możecie mi tak na oko powiedzieć czy tam byłby problem z osią (krzywa itp) co wydaje mi się mogłoby podnieść koszta?

Ile mogłaby wyjść naprawa? Wiem, że to tylko zdjęcia i mogą wyjść po drodze dodatkowe, ukryte usterki.

http://cs.copart.com/v1/AUTH_svc.pdoc00001/PIX123/304ae6dc-e5a6-4c80-9005-2c4159c9d398.JPG


albo taką:


http://cs.copart.com/v1/AUTH_svc.pdoc00001/PIX126/10689daf-eef1-4fa6-96cc-7828b9408487.JPG




Nie wiem, która ewentualnia byłaby bezpieczniejsza.


Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna i druga nie warta sprowadzenia


średnio 10k naprawa, naprawy pikuś do zrobienia.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo są za stare :P ściągać najlepiej 2-3 latki z m pakietem a tutaj golsy i jeszcze 328 xD

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo są za stare :P ściągać najlepiej 2-3 latki z m pakietem a tutaj golsy i jeszcze 328 xD

 

Po czym stwierdzasz ze golasy?

Biala to wersja Luxury, ktora jest zazwyczaj bogato wyposazona.


Zeby cokolwiek stwierdzic czy sie oplaca czy nie dobrze byloby poznac ich ceny oraz zobaczyc wiecej zdjec.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Mam takiego kolege, ktory od ponad roku szuka auta, F30 lub F10.

Podsylal ostatnio cala sterte roznych aut, sprowadzanych z US - i u nas juz naprawionych i troche jezdzonych.

Jak tak popatrzylem, jakie tam byly przypadki... (np.: auto uszkodzone w stanie Washington, kupione tam, transportowane na Floryde i tam jeszcze raz wystawone przez inna osobe... na pewno bez jakiegos podpicowania po drodze ;) ).


Tak wiec, ja sie nie dziwie, ze sa osoby, ktore chca sobie po prostu osobiscie sprowadzic auto takie, jakie sobie wybiora i naprawiane w standardzie, ktory sobie wybiora. Nie musi to auto byc duzo tansze, niz te, ktore sa na rynku, ale przynajmniej wiesz, co masz.


A co do tych uderzonych ze zdjec. Mowi sie, ze auto uderzone z boku jest trudne do naprawy (szpary drzwi, spasowanie drzwi do otwory drzwiowe, itd.) To biale wyglada tylko na pogniecione, ale jak juz do Polski przyjedzie, to pewnie sie okaze, ze jest sporo do roboty. Wtedy blacharz bedziemial co robic.


Niebieskie - w podluznicach z tylu jest zrobiona taka fajna dziurka fabrycznie, ktora zwykle podczas uderzenia sie gnie (i taka chyba jej rola). Dosyc ciekawe sa w naprawie te auta urzedzone z tylu (jak na blotniku tylnym widac przelamanie, to ta dziurka jest przygnieciona i naciaganie to jest piekna zabawa).


Ja bym chyba szukal uderzonej z przodu, ponad linia wzmocnienia dolnego. Naprawa wyjdzie 10-15k PLN dla takiego auta, ale i przy okazji mozna sobie fajniejsze fanty wstawic (nowe swiatla, PDC, spryski, itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska na 100% mpak.

 

czesto widzialem czarne listwy, ale nie były shadow-line, tylko zwykłe czarne wiec zapewne tutaj takie są

progi ma zwykle

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Mam takiego kolege, ktory od ponad roku szuka auta, F30 lub F10.

Podsylal ostatnio cala sterte roznych aut, sprowadzanych z US - i u nas juz naprawionych i troche jezdzonych.

Jak tak popatrzylem, jakie tam byly przypadki... (np.: auto uszkodzone w stanie Washington, kupione tam, transportowane na Floryde i tam jeszcze raz wystawone przez inna osobe... na pewno bez jakiegos podpicowania po drodze ;) ).


Tak wiec, ja sie nie dziwie, ze sa osoby, ktore chca sobie po prostu osobiscie sprowadzic auto takie, jakie sobie wybiora i naprawiane w standardzie, ktory sobie wybiora. Nie musi to auto byc duzo tansze, niz te, ktore sa na rynku, ale przynajmniej wiesz, co masz.


A co do tych uderzonych ze zdjec. Mowi sie, ze auto uderzone z boku jest trudne do naprawy (szpary drzwi, spasowanie drzwi do otwory drzwiowe, itd.) To biale wyglada tylko na pogniecione, ale jak juz do Polski przyjedzie, to pewnie sie okaze, ze jest sporo do roboty. Wtedy blacharz bedziemial co robic.


Niebieskie - w podluznicach z tylu jest zrobiona taka fajna dziurka fabrycznie, ktora zwykle podczas uderzenia sie gnie (i taka chyba jej rola). Dosyc ciekawe sa w naprawie te auta urzedzone z tylu (jak na blotniku tylnym widac przelamanie, to ta dziurka jest przygnieciona i naciaganie to jest piekna zabawa).


Ja bym chyba szukal uderzonej z przodu, ponad linia wzmocnienia dolnego. Naprawa wyjdzie 10-15k PLN dla takiego auta, ale i przy okazji mozna sobie fajniejsze fanty wstawic (nowe swiatla, PDC, spryski, itd).

 


Kolega zakupił 340i uderzona w drzwi i błotnik i po wycięciu błotnika okazało się że uszkodzone jest tylko opakowanie... Kontrukcja wewnetarzna wgl nie ruszona, a doradzali mu ćwiare.

Drzwi kupił w kolor dużo tego na allegro w stanie nowości. Jedyny problem jaki był to prywatne rzeczy i plastikowy próg schowany do auta który mu odkształcił tapicerke i porysował lekko listwy hexagon. ale ogarniety detailer to zrobi w pare godzin.

Błotnik kosztuje 2,5k, drzwi nowe znajdziemy za 1k.

 

Ja bym chyba szukal uderzonej z przodu,

i poduszki i kurtyny.. drogo tym bardziej ze nie odpala zazwyczaj takie auto, nie ma statusu run and drive. Druga sprawa z tyłu jak wali to możesz też kamerke zrobić i pdcka

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Niebieska na 100% mpak.

 

czesto widzialem czarne listwy, ale nie były shadow-line, tylko zwykłe czarne wiec zapewne tutaj takie są

progi ma zwykle

 

Listwy są high gloss shadowline, progi tez mpak tylko zdjęcie jest słabe przez co nie widać dobrze ich kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba szukal uderzonej z przodu,

i poduszki i kurtyny.. drogo tym bardziej ze nie odpala zazwyczaj takie auto, nie ma statusu run and drive. Druga sprawa z tyłu jak wali to możesz też kamerke zrobić i pdcka

 

Powiem szczerze, ze jak sobie przegladam znane serwisy aukcyjne w US z furami pokolizyjnymi/powypadkowymi, to sporo F30 uderzonych z przodu nie ma strzelonych poduszek. Wydaje mi sie, ze czujniki do poduszek sa w przednich podluznicach, ktore sa jednak dosyc nisko. Byla tez kiedys wada fabryczna softu poduszek, czesto nie odpalaly (i byla na to akcja w US, o ile wiem).

...z tego tez powodu pisalem - szukac auta uszkodzonego w gornej czesci przodu.

(moja wlasnie tak byla uderzona - wszystkie poduszki sa w oryginale - i taka tez jest adnotacja w rapotach Carfax`u).


Jesli zas chodzi o uderzony tyl i mozliwosc dorobienia kamerki/PDC. O ile kamerka nie jest super prosta, to PDC tyl mozna ogarnac w garazu w godzine z programowaniem (zakladajac, ze REM ma odpowiednie PINy).

PDC przod to jest impreza na caly weekend (a zakladalem u siebie i przod, i tyl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który sprowadza dla siebie auta i naprawia. Ostatnio rozmawialiśmy i mówił mi że sporo aukcji to po prostu lipa. Auta kupowane i picowane na sprzedaż.

Jego zdaniem kupować tylko na IAA gdzie sprzedają bezpośrednio ubezpieczyciele i jest względnie bezpieczni tzn nie ma wałków.

Resztę omijać bo można się bardzo naciąć szczególnie laik. Auto małe uszkodzenia na zdjęciach a po przywiezieni do polski dramat.

Nie wiem czy nie lepiej kupować w DE.

Bliżej, wybór olbrzymi, ceny pewnie podobne no i widzisz co kupujesz.

Poza tym można wyszukać u dealera BMW wtedy zazwyczaj masz gwarancję Europlus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który sprowadza dla siebie auta i naprawia. Ostatnio rozmawialiśmy i mówił mi że sporo aukcji to po prostu lipa. Auta kupowane i picowane na sprzedaż.

Jego zdaniem kupować tylko na IAA gdzie sprzedają bezpośrednio ubezpieczyciele i jest względnie bezpieczni tzn nie ma wałków.

Resztę omijać bo można się bardzo naciąć szczególnie laik. Auto małe uszkodzenia na zdjęciach a po przywiezieni do polski dramat.

Nie wiem czy nie lepiej kupować w DE.

Bliżej, wybór olbrzymi, ceny pewnie podobne no i widzisz co kupujesz.

Poza tym można wyszukać u dealera BMW wtedy zazwyczaj masz gwarancję Europlus.

 

Mit i baśnie. Takie bzdury można obalać w 5 min. Skoro lipa to czemu znajomy ja ściąga dla siebie i naprawia? "Dla siebie" Śmiechłem.

IAA? Ja pracuje w komisie gdzie kupujemy na coparcie 50-100 aut na miesiąc, zdarzają się że auta przyjeżdżają bez kluczyków, rzadko kiedy, ale ma coś takiego miejsce.

Auto małe uszkodzenia na zdjęciach a po przywiezieni do polski dramat.

Powiedz to użytkownikowi na forum, który kupił 328, albo wpadnij do mnie.

Kupując auto z usa masz ubezpieczenie na nie. Wszystko jest dokumentowane.

Nie wiem czy nie lepiej kupować w DE.

No cena prawie 2 razy większa + akcyza sroga. Na dodatek w niemczech też sprzedają auta z USA. Przykład 335i, których na mobile jest pare sztuk i 90% z nich to usa.

Poza tym można wyszukać u dealera BMW wtedy zazwyczaj masz gwarancję Europlus.

hahaha


Cały twoj śmieszny post opiera się na gdybaniu i wyciąganiu faktów z czterech liter. Bez urazy gościu ;) ale jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz.

Za dużo oglądasz poradników zakupowych na tvn turbo czy auto świata.


Pamiętam jak ktoś pisał, że auta na usa są wykonane z gorszej jakości materiałów, że skóra to nie skóra tylko coś podobnego.

Nie wiem kto wciska ludziom takie kity, ale domyślam się po co.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który sprowadza dla siebie auta i naprawia. Ostatnio rozmawialiśmy i mówił mi że sporo aukcji to po prostu lipa. Auta kupowane i picowane na sprzedaż.

Jego zdaniem kupować tylko na IAA gdzie sprzedają bezpośrednio ubezpieczyciele i jest względnie bezpieczni tzn nie ma wałków.

Resztę omijać bo można się bardzo naciąć szczególnie laik. Auto małe uszkodzenia na zdjęciach a po przywiezieni do polski dramat.

Nie wiem czy nie lepiej kupować w DE.

Bliżej, wybór olbrzymi, ceny pewnie podobne no i widzisz co kupujesz.

Poza tym można wyszukać u dealera BMW wtedy zazwyczaj masz gwarancję Europlus.

 

Mit i baśnie. Takie bzdury można obalać w 5 min. Skoro lipa to czemu znajomy ja ściąga dla siebie i naprawia? "Dla siebie" Śmiechłem.

IAA? Ja pracuje w komisie gdzie kupujemy na coparcie 50-100 aut na miesiąc, zdarzają się że auta przyjeżdżają bez kluczyków, rzadko kiedy, ale ma coś takiego miejsce.

Auto małe uszkodzenia na zdjęciach a po przywiezieni do polski dramat.

Powiedz to użytkownikowi na forum, który kupił 328, albo wpadnij do mnie.

Kupując auto z usa masz ubezpieczenie na nie. Wszystko jest dokumentowane.

Nie wiem czy nie lepiej kupować w DE.

No cena prawie 2 razy większa + akcyza sroga. Na dodatek w niemczech też sprzedają auta z USA. Przykład 335i, których na mobile jest pare sztuk i 90% z nich to usa.

Poza tym można wyszukać u dealera BMW wtedy zazwyczaj masz gwarancję Europlus.

hahaha


Cały twoj śmieszny post opiera się na gdybaniu i wyciąganiu faktów z czterech liter. Bez urazy gościu ;) ale jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz.

Za dużo oglądasz poradników zakupowych na tvn turbo czy auto świata.


Pamiętam jak ktoś pisał, że auta na usa są wykonane z gorszej jakości materiałów, że skóra to nie skóra tylko coś podobnego.

Nie wiem kto wciska ludziom takie kity, ale domyślam się po co.

Niie kazdy ma ta przyjemność pracować w komisie który sprowadza 100 aut miesięcznie.

Nigdzie nie napisałem że kupuje poza IAA.

Nagminne przypadki aut po powodzi i z powymienanymi gratami z zewnątrz.

Akcyza z niemiec to chyba 3,1% o ile się nie mylę także nie wiele ale powinieneś to wiedząc pracujac tam gdzie pracujesz.

Nikt nie mówił o sprowadzaniu aut hurtowo tylko na własny użytek.

Nie kupujecie aut dla siebie tylko na sprzedaż, jest to Wam kompletnie bez różnicy- może dla tego auta z US maja taką a nie inną opinie w Polsce.

TVN nie oglądam bo nie lubię jak komuś robią wodę z mózgu.

Opłaty bez wałków to ok drugie tyle.

Uważam że sprowadzać to tylko mega nowe i drogie auta. sam szukam Macana ale po legalu jest drogo, plus ze musisz to zrobić.

Ile według Ciebie kosztuje takie auto w US + opłaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujecie aut dla siebie tylko na sprzedaż, jest to Wam kompletnie bez różnicy- może dla tego auta z US maja taką a nie inną opinie w Polsce.

 

Mają opinie przez właśnie takich zabawnych znawców motoryzacji, co przyjeżdżają z przyklejonym lusterkiem do patyka i sprawdzają stan podwozia.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi co ty tym chciałeś pokazać? że potrafisz coparta obsługiwać?

Kupujesz auto w takim stanie na jakie cie stac proste i logiczne :|


Tu masz z mobila:


$_3.JPG

$_3.JPG


$_3.JPG


Czy takie auto się dyskwalifikuje? Oczywiście, że nie. Bo po VIN'ie będzie DE VERSION

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
0cd119d6-a2bd-43f8-a73d-6069a211042e.JPG


7a0adac0-28e7-4287-b0b4-8641aa06aaf4.JPG


czyli takie uderzenie dyskfalifikuje auto? Ja natomiast słyszałem, że jak uderzenie, to tylko boczne. Wymiana drzwi i koniec.


To będę atakował takie egzemplarze:


77efd753-7d7e-49ad-839a-84d7be0a85fb.JPG

 

Przeciez tu caly próg siedzi, słupek środkowy siedzi wszystko do wyciągania i wycinania dla mnie takie auto to śmieć. Widać że nie wiesz jak oceniać uszkodzenia auta lepiej o licytowanie poproś kogoś kto to ogarnia.


Co do aut z DE jak chcesz mieć cene rynkową to kupisz złom od turka , albańczyka i innych pakistanów naprawiany, cofany i wymalowany takie się do nas sprowadza ale ma w VIN pochodzenie DE i nie ma zdjęć jak dwóch ciapatychy wymienia ćwiartkę i to dla Polaka jest igła a usa gdzie ma klarowną historię jest bee bo przecież taki rozbity na tych zdjęciach. Czego oczy nie widzą.... i to się sprawdza tutaj świetnie. Oczywiście jedziesz do Niemiec do bmw bierzesz z premium selection itd i da się kupić igłę ale wyjdzie Ci 30-40% więcej niż Polska wartość. Takie coś ma sens ale tylko przy aucie kupowanym na 5lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez --==maly==-- » 16 Kwi 2018 05:54

 

Oczywiście, że auto śmieć. Koszt naprawy przekracza już wartość zakupu tego pojazdu to nawet nie wymaga komentarza.

Dla siebie nigdy bym takiego auta nie kupił i dla klienta.


ale dla artura z rusji to prawie bezwypadek

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze z filmow Artura T. mozna troche wnioskow wyciagnac, jakich aut szukac,a jakich nie ;)

 

No raczej Artur pokazuje, żeby takich aut nie kupować. Jakieś prostowanie wyciąganie... człowieku ;)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze z filmow Artura T. mozna troche wnioskow wyciagnac, jakich aut szukac,a jakich nie ;)

 

No raczej Artur pokazuje, żeby takich aut nie kupować. Jakieś prostowanie wyciąganie... człowieku ;)

Chodzilo mi raczej o przypadki, w ktorych auto z zewnatrz wyglada calkiem-calkiem, ale po zdemontowaniu zderzaka i pasa okazuje sie, ze do roboty sa podluznice. I tak jest czesto w autach, ktore najechaly przodem na bok innego auta, np.: przejezdzajacego przez skrzyzowanie.


Podobnie auta uderzone z tylu - jak widac, ze blotnik jest przylamany, to najczesciej podluznica z tylu w bagazniku do niezlego prostowania. I taka wlasnie wiedze czerpie z filmow Artura T. bo na tle mnie stac i tyle rozumiem.


Ale reasumujac. Ludzie tutaj sa doroslii podejmuja swiadome (mam nadzieje) decyzje.

Jak ktos chce miec 100% pewne auto, to musi odwiedziec salon.

Jak ktos sie decyduje na uzywke, musi miec swiadomosc, ze trafi na auto pokolizyjne/powypadkowe. A jesli kupuje auto z US, ze zdjecia - tez musi taki ktos brac pod uwage fakt, ze auto po dostarczeniu bedzie mialo wieksze uszkodzenia, niz widac na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.