Skocz do zawartości

Wymiana rolek napinania i prowadzacej 525d 2005r


41kuba

Rekomendowane odpowiedzi

witam:) zaczeły mi świstac rolki i zabieram sie za wymiane, może ktoś już wymieniał te rolki ? ile jest z tym roboty, wystarczy wymienic same rolki czy tak jak jest sprzedawana rolka napinania z pretem ? prosił bym o jakieś podpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów INA. Ostatnio wymieniałem u siebie rolkę prowadzącą (była jeszcze oryginalna, nigdy nie zmieniana) i na zaślepce od niej był napis INA. Także jak widać bmw na pierwszy montaż bierze właśnie od nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów INA. Ostatnio wymieniałem u siebie rolkę prowadzącą (była jeszcze oryginalna, nigdy nie zmieniana) i na zaślepce od niej był napis INA. Także jak widać bmw na pierwszy montaż bierze właśnie od nich

 


Kolego ile przebiegu jak wymieniales rolke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 176 tys. jak wymieniłem. Auto mam od półtora roku i nie wydaje mi się, żeby poprzedni właściciel wymieniał bo na zaślepce od rolki jest data i pokrywa sięz datą produkcji samochodu.

Od razu wymieniłem pasek wieloklinowy (też był oryginał od nowości) i napinacz (kompletny napinacz z rolką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich

Kochani mam problem, wczoraj żona jechała z zakupów i nagle oświeciła się kontrolka ładowania akumulatora ,i za chwilę komunikat że silnik się grzeje po czym zaczęło padać wspomaganie kierownicy.

Dojechała na pobocze i okazało się że poszedł pasek wieloklinowy poprostu lekko wykrzywiła się rolka i pasek zjechał i wciągało go pod pasek alternatora czy jakoś tak. I tu pytanie bo samochód został odstawiony przez ADAC na lawecie pod dom , czy ten wieloklin i rolkę pokrzywiona można samemu wymienić czy lepiej warsztat , dodam że płyn w wyrównawczym ma swój oryginalny kolor nie wykryłem w nim żadnej kropli oleju. Doradzcie co zrobić i gdzie ewentualnie mogę dorwać schemat samodzielnej wymiany tego mimo że jeszcze tego nie robilem.

Dodam że mam E61 2005 r 2.5 D 130 kw i jak dołączyć tu zdjęcia bo nie widzę nigdzie takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nic raczej nie dzieje się bez przyczyny, zwróć uwagę czy koło pasowe przypadkiem nie urwało się. Tu masz instrukcje, wpisz vin i szukaj:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

Aby dodać zdjęcie musisz je wstawić na jakiś hosting, skopiować bezpośredni link do zdjęcia i wkleić między nawiasy po kliknięciu na przycisk "Img".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy mogę mój samochód normalnie odcholowac czy musi być laweta bo od miejsca zamieszkania do warsztatu mam +/- 10km a nie chciałbym zrypac czegoś więcej bo na pewno wspomaganie kierownicy nie dzial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.