Skocz do zawartości

535 bierze olej?...


goral101

Rekomendowane odpowiedzi

Problemów z e60 ciąg dalszy... W sobotę zrobiłem trasę z Trójmiasta w góry wczoraj odpalam samochód (jest świeżo po wymianie oleju tj tydzień temu) i zapala mi się kontrolka iż jest mało oleju i żeby wlać litr. Kupiłem wlałem i jest ok.

Dziwne bo z niemiec wróciłem autem ok 800km później w kraju zrobiłem około 300km i dopiero robiona byla wymiana.

Zaczyna mnie to powoli wkurzać. Najpierw activ steering, w trasie urwany zaczep osłony silnika, teraz to, a na dodatek zapaliła się kontrolka poduszek powietrznych i czasem mam wrażenie że skrzynia nie chodzi jak w e70 tylko coś z nią nie tak ...

 

Jak sprawdzic co jest grane? Jutro mam powrotną trasę nie chce jechać na szpilkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz okopcenie wydechu , moze konczy sie turbina albo jak u mnie zepsuty wtrysk przepalil tlok i kompresja wyrzucala olej przez odme.

Najlepiej odkrec korek oleju na wlaczonym silniku i jak bedzie podskakiwal mocno to komoresja dolem ucieka. Moze byc tez zapchana odma , wtedy tez sa takie jaja z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde... ale podchody :mrgreen:

 

Nie rozumiem czemu miałbyś nie wlać z powrotem tego samego (już mocno czarnego) oleju ?? Skoro masz na nim przelatane 2k km to znaczy że nie jest zużyty... nie jest zabrudzony. Śmiało do przelatania na nim kolejne 10 000 km. Nawet filtra oleju bym do tego nie ruszał :? Grunt to spuścić go do czystego pojemnika.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.