Skocz do zawartości

f10 swap silnika n47 na b47


Jelu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze!

 

Podejrzewam, że moje pytanie jest głupie i kompletnie bez sensu ale interesuje mnie, czy jest możliwość zamiany silnika z n47 na b47 do f10 przed liftem. Znajomy ma możliwość kupna w dobrej cenie f10 przed liftem ale bez silnika, tzn z uszkodzonym silnikiem. Cena podobno na tyle okazyjna, że opłaca się kupić to auto i zamontować w nim nowy silnik, a z uwagi informacje dotyczące awaryjności n47 znajomy zastanawia się, czy może zamontować w tym aucie silnik b47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic silnik ze skrzynią i komputerem dobry programista powinien to ogarnąć. Ale trzeba mieć dwa silniki przed sobą i patrzeć co jeszcze nie bedzie pasować.Nie jest powiedziane ze kolektor ma inne mocowanie do ukladu wydechowego i tak samo moze byc z poduszkami silnika.Troche roboty będzie .Jak się uda to rewelacja te b47 sa sporo tańsze od n47 i niby lepsze. Nie ma rzeczy niemożliwych no chyba ze dla serwisu BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wszyscy dramatyzują i panikują, każdy silnik może paść, szczególnie jak serwisujesz na longlife co 30tyś km. Ja mam n47 i szystko chodzi idelanie, mam teraz 276000 nalatane, sam zrobiłem nim ponad 150tyś. Jak poczytasz forum to wszystko się sypie, n47, n57, n63. Najlepiej miesięczny kupić i tyle. Kup silnik, sprawdź od razu rozrząd, ślizgi i całe to badziewie, jak będzie ok to masz spokój na parę lat. Jeździć, cieszyć się autem a nie czytać forum ze sraczką co tam się może zepsuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A to nie prościej zrobić w n47 łańcuch i wszystko co potrzeba przed włożeniem? A potem dbać o silnik?

 

Send with handy.

 

Dokładnie tak. Mając silnik poza autem wymiana rozrządu (a to jedyna wada tego silnika) będzie drobnym zabiegiem. Po jakiego diabła kombinować z B47 to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.