Skocz do zawartości

e46 320d niedogrzany silnik


kpopiel287

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem związany z moją bumcia otóż nie dogrzewa silnika tzn ze jeżdżę mniej więcej dziennie koło 50 do 80 km w jedną strone i cały czas mam wskazówkę od temperatury troszkę powyżej niebieskiego pola dziwna sprawa bo w aucie ogrzewanie działa nawet bym powiedział że bardzo dobrze działa próbowałem zasłonić chłodnice też nic nie dało jproszę o pomoc z góry dziękuję jeśli coś źle napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie tematu gdyż nie znam się jeszcze dobrze nowy jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
wymień oba termostaty a nie pitol bo szkoda klawiatury i zacznij uzywac znakow interpunkcyjnych a zdanie w jezyku polskim zaczynamy wielka litera i konczymy kropka bo inaczej nie da sie tego czytac jak widzisz pozdro600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Włącz test 7.0 w zegarach (szukaj w google/yotube ukryte testy bmw e46). Jeżeli temperatura podczas jazdy mimo, że niska, jeszcze opada to przyczyną jest t. główny a jak tylko nie dogrzewa to t. egr. Dla potwierdzenia możesz go sprawdzić j.w.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może to być za wcześnie otwierający się termostat główny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź też zawieszony w pozycji otwartej przejdź się samochodem niech temperatura zejdzie z niebieskiego pola jak wąż idący do termostatu głównego będzie ciepły to masz winowajce.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A może podgrzewacz płynu masz walnięty? Wymieniałem go u siebie w poprzedniej 320d 150km na regenerowany z allegro i do tej pory działa jak należy. Oczywiście inpa pokazywała jego błąd.
civic VI 1.4+>clk200k>a4b6 1.8t>x3 3.0d>e46 2.0d touring>e46 2.2 touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma do rzeczy podgrzewacz elektryczny :duh: ludzie sami to odołączają i jeżdżą silnik się nagrzewa odrobinę dłużej ale się dogrzewa. Wymień termostat glowny i zapomnij o problemie.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę szukać.

Sprawdź czy termostat otwiera się lub czy nie jest ciągle otwarty. W e46 to akurat okazał się dogrzewacz a w x3 3.0d górny termostat był otwarty i nawet przez trasę 1000km wskazówka nie dochodziła do idealnego pionu.

Taniej i łatwiej zacząć od tego termostatu.

civic VI 1.4+>clk200k>a4b6 1.8t>x3 3.0d>e46 2.0d touring>e46 2.2 touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę szukać.

Sprawdź czy termostat otwiera się lub czy nie jest ciągle otwarty. W e46 to akurat okazał się dogrzewacz a w x3 3.0d górny termostat był otwarty i nawet przez trasę 1000km wskazówka nie dochodziła do idealnego pionu.

Taniej i łatwiej zacząć od tego termostatu.

 

Przypomnij mi jakie zadanie spełnia elektryczny podgrzewacz plynu.

Jak kolega kpoliel287 napisał ze jedzie 50km i skazowke od temperatury ma lekko za niebieskim polem to po co szukać innych problemów jak juz odpowiedz jest, a z tego co mi się wydaje termostat nie wymieniony skoro dąży temat dalej.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam sarkazm;))

A podgrzewacz jak podgrzewacz - ma szybciej doprowadzic chłodziwo do optymalnej temperatury dla silnika.

Opisałem swoje przygody w klekotach gdzie miałem problemy z temperaturą płynu. U niego może skończy się tylko na termostacie:)

civic VI 1.4+>clk200k>a4b6 1.8t>x3 3.0d>e46 2.0d touring>e46 2.2 touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podgrzewacz nie ma wpływu na to czy układ osiąga optymalną temperaturę tylko jak szybko :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak maniek21112 napisał jakie ma zastosowanie elektryczny podgrzewacz, kolega dostał odpowiedz "termostat" a z tego co pisze dalej go nie wymienil wiec niech wymieni termostat jak będzie dalej problem będziemy myśleć :cool2:

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak sprawdziles termostat główny ze uważasz ze jest sprawny? Skoro temperatura spada i silnik jest nie dogrzany.

Jak bym miał takie objawy jak Ty to nawet bym nie szukał tylko wymienil główny i zapomniał bym o problemie.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba przez łatwość wymiany i mimo wszystko oszczędność zajął się tylko termostatem egr.

Ja też jestem ciekaw jak był sprawdzany główny ...... oczywiście tylko przypuszczam ale jeśli byłby demontowany to mógłby się ukazać luźny wkład termostatu i ślady po ułamanych ściankach mocujących co by pasowało w temperaturach ujemnych do praktycznie zerowego nagrzewania.

 

W ogóle mnie dziwi rozwodzenie się o termostatach ... dobry/niedobry ......... jak ma 10 lat to na pewno jest niedobry :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.