Skocz do zawartości

Czy można wyciągać akumulator?


Tomasztomasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nie są to brednie, wystarczy, że rozsynchronizuje się ews/cas i auto nie odpali a zdarza się to. Jak chcesz wyjąć na dłużej to wskazane jest podtrzymanie zewnętrzne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nawet do ładowania nie wyciągam aku. Zostawiam do ładowania w garażu. Najlepiej zostawić podłączony do prostownika, tylko takiego mikroprocesorowego, jak kolega napisał. AGM, jak taki masz nie ładuje się zwykłym prostownikiem tylko wyłącznie dostosowanym do tego. Oczywiście jak raz czy dwa takim naładujesz to się nic nie stanie, ale na dłużej podłączony zostawił bym podłączony do prostownika do tego przeznaczonego. Najtańszy który ładuje AGM możesz kupić w LIDLu za jakieś 60 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W E46?? Tam w porównaniu z autami, które mają AGM nie ma elektroniki. Ja też z dużego fiata kiedyś wyjąłem akumulator na miesiąc i też tylko zegar ustawiłem :D

Nie powiedziane że coś się stanie, ale może. Zaryzykujesz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie jednak coś może się rozjechać czy nie ha ha

Generalnie znalazłem koło Kielc firmę co obszywa kierownicę w miarę cenie w ok Gryfina (koło Szczecina) krzyczą 2x tyle i chciałem zdjąć kiere i im wysłać a wolę nie grzebać przy poduszkach które mają zasilanie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagadali chłopakowi bzdur.. tak samo jak kiedyś mi próbowali, ze przepływomierz trzeba kodować sumując cyfry z VIN i wynik tej sumy "gdzieś wpisać".... wtedy przepływka będzie działac jak należy

:duh:

Powtarzasz się kolego, te same teksty piszesz i to w wielu innych postach. Nie masz nic lepszego do napisania to nie pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No widzicie jednak coś może się rozjechać czy nie ha ha

Generalnie znalazłem koło Kielc firmę co obszywa kierownicę w miarę cenie w ok Gryfina (koło Szczecina) krzyczą 2x tyle i chciałem zdjąć kiere i im wysłać a wolę nie grzebać przy poduszkach które mają zasilanie ;p

W E91 zmieniałem kierownice i nawet nie pomyślałem by odpiąc akumulator..

 

Poduszka powietrzna dla komputera od airbag to rezystancja.

Dobrze jak by zapłon byl wyłączony, a jeszcze lepiej jak by 'CAN' się uśpił... (czyli jakieś 3-5 min bez otwierania drzwi po wyjeciu kluczyka).

 

Nie ma napięcia 'na poduszce'. Jak sie pojawi napięcie to wybucha. Nie ma skąd się pojawić.

 

Nie ma co panikować, to elementy bezpieczeństwa, nie są robione tak by przypadkowo coś wybuchło, wystrzeliło itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.