Skocz do zawartości

Ogrzewanie postojowe


cher

Rekomendowane odpowiedzi

No to macie farta.U mnie nic nie grzeje a tylko buczy spod maski .Po pół godzinie wchodzę do zimnego auta,szyby zamarznięte .Ewidentnie mam coś ze sterowaniem bo nawet tylna szyba grzeje tak jakby chciała a nie mogła.A może mam ustawioną temperaturě grzania na min.?jest taka opcja?

Czy teteserwis może stwierdzić i usunąć usterkę?czy trzeba jechać na serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "zapomniałem", że włączyłem i zamiast po 10 minutach przyszedłem później - auto było przyjemnie ciepłe, nie za zimne, nie za gorące.

Tak czułem, że musi się to "dograć"

PS

Jak masz problem to sugeruję serwis - objawy są dziwne i szkoda czasu tracić, tym bardziej, że auto masz na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ustawień za bardzo nie ma - godzina odjazdu i tyle, resztę dobiera elektronika...

Tylna szybe i tak trzeba (przynajmniej u mnie) dodatkowo odmrazac albo skrobac, ale poza tym mi pasuje - auto jest przyjemnie cieple w srodku a silnik nagrzewa sie szybciej do temperatury roboczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doposażenie nie ma sensu - jak brać to przy zakupie - raz, że w pakiecie, a dwa, jak się dorzuci do tego rabat, to wychodzi chyba za około 30% ceny, którą podałeś

Niby w Polsce nie jest zimno, ale wejście do zmrożonego auta nawet przy -10 stopniach, a do ogrzanego, to dwa różne doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doposażenie nie ma sensu - jak brać to przy zakupie - raz, że w pakiecie, a dwa, jak się dorzuci do tego rabat, to wychodzi chyba za około 30% ceny, którą podałeś

Niby w Polsce nie jest zimno, ale wejście do zmrożonego auta nawet przy -10 stopniach, a do ogrzanego, to dwa różne doświadczenia :)

 

Ja chciałem ogrzewanie, ale że brałem z palcu to po prostu nie było, różnicę procentową miałem taką, że nie byłoby problemem zapłacić teraz więcej, ale tak jak pisałem jak ta zima będzie taka jak ostatnio to nie biorę :D Mówili jak co roku, że ma być zima stulecia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem że w tym roku dopiero dwa razy była sytuacja kiedy przydałoby się webasco.Już prawie styczeń,zobaczymy ile jeszcze takich dni będzie i wtedy stwierdzę czy to jest warte ceny.

 

Inna sprawa,jak to jest że fotele w e39 można ustawić tak aby kolana były wysoko a w g30 ta funkcja działa w 5%

 

Albo idziemy do przodu albo się cofamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie zapominaj o lecie, wtedy ten system też się przydaje :)

 

Zresztą nie ma szans żeby latem chłodził.Będzie wiał jedynie pasywnym powietrzem-jak u mnie.

Do chłodzenia potrzebny jest włączony silnik.

 

Nie o to chodzi, latem system przewietrzy samochod, w ktorym po paru godzinach na sloncu jest jak w piekarniku, wiec jezeli wydmucha powietrze z wnetrza i bedziesz mial w srodku temperature z grubsza jak na zewnatrz, to jest to spora zmiana. Raz ze przyjemniej wsiasc do takiego auta a dwa ze klima szybciej obnizy temperature w sodku gdy odjedziesz.

 

Ja akurat parkuje pod chmurka, wiec ogrzewanie postojowe dziala u mnie codziennie rano w miesiacach zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zwyłe przewietrzanie z którego korzysta się latem jest standardem i do tego ogrzewanie postojowe nie jest potrzebne.

Dodatkowo w standardzie jest funkcja rest czyli odzysk ciepła z silnika z której korzysta się zimą, ale jak wiadomo silnik musi być wcześniej nagrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Również bez ogrzewania postojowego możesz włączyć poprzez smartfona, tak samo zaplanować godzinę odjazdu, w aucie oraz przez smartfona.

Przy aktualnych temperaturach jeśli wracam do auta w ciągu 30-40 minut i włączę z 5 minut wcześniej przez apkę przewietrzanie to gdy wsiadam jest miło i ciepło. Funkcja rest samoczynnie się uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście jestem przyzwyczajony za bardzo do diesli... :)

Pytam dlatego bo zamierzam kupić M550i i wiem, że ten silnik jak żaden inny wymaga starannego podejścia do rozgrzewania przy starcie i schładzania po dłuższej lub szybszej trasie. Generalnie jest to jednostka bardzo "wrażliwa".

Po prostu webasto mogłoby skrócić czas rozgrzewania silnika i wydłużyć przyjemność w pełni korzystania z jego mocy szczególnie na krótkich odcinkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.