Skocz do zawartości

E9x Wymiana przedniej czołowej szyby


Michał 330xd

Rekomendowane odpowiedzi

Szybę wymieniałem w Pilkingtonie we Wrocławiu szybko sprawnie przyjemnie. Sama wymiana z 30min potem 45min czekania i można ruszać w drogę. Szyba super niczym się nie różni od fabrycznej, ale co do czarnego pasa na górze to myślałem, że będzie ciemniejszy, a on jest tak tylko tylko. Zielony jest dużo bardziej widoczny niż czarny. Na szybie wszystko przygotowane czujniki uszczelki itp.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szyba solar występuje tylko z zielonym paskiem.

Miałem pilkintona - to nie ten pilkinton co 20 lat temu jak produkowali go w niemczech teraz to chiński syf.

Teraz mam securita i jest o nieba bardziej wytrzymały na rysy.

To z resztą mój szklarz potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam made in Poland mogę później dać fotkę. W słowa szklarza nie wierzę każdy mówi inaczej, chwali gdzie sam kupi taniej. Każdy też zakłada co chce i każda szyba musi spełnić te same wymogi testy wiec co się nie założy jak będą dobre wycieraczki to posłuży chyba, że znowu będzie kamyczek.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby solar mogą być produkowane w Chinach/Polsce/Niemczech - Pilkington ma wiele fabryk na całym świecie

moja szyba solar była z Niemiec czyli, że niby jest lepsza od tej Chińskiej ;)

śmiem tylko zauważyć, że szyby są coraz gorszej jakości i szybciej się rysują (przynajmniej od tych droższych producentów Pilkington/Sekurit/AGC/Guardian wymaga się, żeby były lepszej jakości, a niestety tak nie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Członkowie klubu
A możecie mi powiedzieć skąd się biorą takie drobne kropki na szybie? Chodzi mi o to, że jak kamień uderzy to wiadomo może sie zdobić punktowe drobne uszkodzenie jednak nie o takie mi chodzi. Miałem to samo w poprzenich autach innych marek, jednak szyby tej samej firmy, Pilkington. Jakby sie przypatrzeć to widać tysiące drobnych punktów, najbardziej przeszkadza to w momencie jak zapada zmrok i leje deszcz, widoczność jest wtedy koszmarna. Gdyby to się działo od drobnych kamieni, to by trzeba było jechać chyba za piaskarką przez pół dnia dlatego nie sądzę że to jest przyczyną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie no jeżeli mowa o cenie z ubezpieczenia to wiadomo że tam czasami trochę od rzeczywistości są ceny oderwane.

 

Chodziło mi o to że jakbym miał dać 3tyś z własnej kasy za szybę do E90 to chyba bym się zapłakał, nawet ogrzewana nie jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę mi powiedzieć czy po wymianie szyby musze programować czujnik deszczu i zmierzchu ?

Ja musiałem na nowo zainiciować w INPA czujnik deszczu bo zrobił się zbyt mało czuły. Czujnika zmierzchu nie ruszałem bo jeżdżę na włączonych światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.