Skocz do zawartości

F31 2014r. zamiana klimy na klimatronik


82asik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy w F31 z 2014 r. można zmienić zwykłą klimatyzację na klimatronik tak żeby wszystko działało tak jak powinno bez problemu? A jeżeli tak to czy dużo z tym problemu?

Tak btw. dziwią mnie Niemcy. Auto pełen m-pakiet, duża navi, head up display, skóra, i zwykła klima zamiast klimatronika - szaleństwo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko można zmienić.

Auto nie jest przecież odlane z 1 kawałka masy...

 

A czy są problemy?

Kwestia indywidualna.

Dla jednego problemem będzie zmiana koła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schematy na bmwstore podpowiadają, że nagrzewnica dla wersji z klimą automatyczną (S534A) ma 9 siłowników a manual 3. Numerami różni się także sterownik układu klimatyzacji, kratka nawiewu środkowa (klimatronik ma regulację temperatury), wiązka przewodów (pod dodatkowy osprzęt), naturalnie panel klimatronika. W e90 przy takiej operacji należało jeszcze dodać czujnik nasłonecznienia (wg schematów f31 go nie ma), czujnik AUC jakości powietrza, tunel powietrza na tył + kratkę. Na koniec kodowanie. W/w części używanych nie problem nie dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po pierwsze dużo roboty, gratów do wymiany a poza tym przy sprzedaży przyjedzie koleś z rozkodowaniem finem i będzie marudził, coś nie tak z autem bo wymieniane to czy tamto... ja jak sprzedawałem f10 to koleś się przyczepił, ze są inne felgi niż wyjechała z fabryki ale miałem ori jako drugie i się uspokoił, ogólnie nie jestem zwolennikiem zmian/usprawnień w aucie ale to kwestia indywidualna.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.