Skocz do zawartości

Wycieraczki ALCA Flat


Ptak86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie mogę znaleść konkretnej odpowiedzi na moje pytanie

 

Czy wycieraczki ALCA Flat będą pasować do E39 (2000r) ?? Jaki adapter potrzebny jest ? jakie mocowanie mają nasze E39 ??

Czy tylko ratują mnie dedykowane ??

 

P.S

Znalazłem takie Cuś używa ktoś może ich

 

http://allegro.pl/german-wycieraczki-bmw-seria-5-e39-plaskie-i6763178358.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki płaskie MUSZĄ mieć specjalny adapter - ściśle pod e39. Żadne uniwersalne płaskie (nawet mające w zestawie kilka adapterów nie będą pasowały - nawet te Alca płaskie. Z płaskich jedynie Good Rain i chyba te co wrzuciłeś linka zrobiło wersję dedykowaną do e39, ze specjalnym adapterem obsługującym ramiona tego auta.

Jak kupisz Good Rainy to potem ewentualnie możesz do nich przekładać same gumki - nawet z tradycyjnych wycieraczek. Ja generalnie przerabiałem już płaskie wycieraczki w e39 - Good Rain - i jedynie pierwsza ich generacja była dobra. Potem było coraz bardziej kiepsko i mocno podwiewało pióro po stronie kierowcy - idealnie na wysokości oczu. Dlatego wróciłem do tradycyjnych wycieraczek.

Jest jeszcze opcja ucięcia ramion z e39 i wspawania ramion z e60 (lub innego auta o podobnych wymiarach ramion) bo tam jest już trochę bardziej normalne mocowanie i nie ma takiego problemu z kupnem wycieraczek. No ale to trochę większa robota i grzebanina.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niecały rok temu kupiłem takie:

http://allegro.pl/wycieraczki-szyby-plaskie-bmw-5-e39-1995-2004-i6984190762.html?reco_id=9ac85fc1-cea8-11e7-8591-246e9677fd88&ars_rule_id=201

 

w sumie pasują, rewelacji przy wycieraniu nie ma.. trochę po stronie kierowcy niedociskają, ale są za polowę ceny jak bosh, który jak wiadomo mocno na psy zszedł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety Valeo po 1,5 roku strasznie piszczą i nie docierają.

 

Niby przecież element eksploatacyjny, ale dając prawie 120zł za komplet wycieraczek oczekuję jakości. U znajomego wycieraczki Denso hybrydowe na Lexusie siedzą od 3 lat i są cichuteńkie nawet przy przetarciu suchej szyby. W E39 muszę się bawić co chwilę przełacznikiem wycieraczek. Strasznie irytujące bo jeżeli jest chociaż trochę suchego miejsca na szybie to wycieraczka brzmi jak papier ścierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OXIMO - takiego badziewia to jeszcze nigdy nie miałem. Nie dość, że blacha szkieletu piór wycieraczek prawie jak z puszki od piwa to po około 3 miesiącach użytkowania z sezonie jesienno-zimowym rdzewiało to jak szalone. Jakość wykonania - choćby dokładność zaginania metalowych uszek na gumowe pióro - jest taka jakby to ktoś robił po omacku na totalnego czuja.

Nie mówiąc już, że sztywność tych piór OXIMO jest taka, jak człon w zwisie...

Nigdy więcej tej tandety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Valeo po 1,5 roku strasznie piszczą i nie docierają.

 

Niby przecież element eksploatacyjny, ale dając prawie 120zł za komplet wycieraczek oczekuję jakości. U znajomego wycieraczki Denso hybrydowe na Lexusie siedzą od 3 lat i są cichuteńkie nawet przy przetarciu suchej szyby. W

 

Tak porównując, kiedyś miałem w escorcie 6 lat wycieraczki bosha (podwójne) i jedna z gum podwójnych, zaczęła się psuć, więc zmieniłem, ale ciągle dobrze wycierały.

Jak kupiłem do mojej e39 bosha, to po póltora roku (w tym jedna zima) wywaliłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj panowie :lol: najlepiej,żeby takie wycieraczki po 10 lat wytrzymywały :mrgreen: Uważam,że półtora roku to nie jest tak źle a wszystko zależy jak były traktowane pióra zwłaszcza zimą. Według mnie Valeo były i są najlepszym produktem, Oximo o których wspomniał Manolito77 nie pojeździły u mnie nawet 3 miesięcy,zresztą kiedyś o nich już pisałem w podobnym temacie.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musimy od razu iść w ekstrema żeby chodziła 40 lat. Ale mam porównanie z produktami innych marek do innych samochodów bo sam jeżdżę dość często dwoma innymi samochodami (Astra H i Lexus IS200) na których są wycieraczki Denso - na Astrze zwykły banan, na Lexusie hybrydowe - oba zestawy mają ponad 3 lata i nadal ładnie zgarniają bez szurania. Valeo na BMW zostawiają taki brzydki pasek o promieniu 15cm na lewym dolnym rogu szyby.

 

Na pewno nie kupię Boscha bo już dużo się nasłuchałem, Valeo jak widać jakoś super wytrzymałe nie są, a inni duzi producenci po prostu takich wycieraczek nie produkują... Słaby wybór. Pozostaje jeszcze wymiana samych gumek np. Champion. Dodatkowo przy 160+km/h te Valeo nawet jak były nowe zaczynały dość głośno szurać i przeskakiwać. Mam fabryczne spojlerki.

 

Nie wiem w ogóle co kierowało konstruktorem który wpadł na pomysł żeby tylko E39 miało takie mocowanie i żaden inny samochód ani marki BMW ani żaden inny takiego mocowania nie ma... Lubię ten samochód, ale nad niektórymi rzeczami to można siąść i dumać "po ch.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można porzeźbić i zrobić przeszczep "części" ramion z E60, a jak nie to usunąć wspomniane spojlerki i zastosować płaskie dedykowane.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem te które pokazywałe gdy rozpoczynałem temat przyjdą pojeżdżę i na pewno napisze jak się sprawują ale ile wytrzymają to będziemy musieli poczekać

a jak będą ...... to poprostu kupie nowe gumki do tych starych może to będzie jakaś opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielxc717 to są te wycieraczki o których mówisz

 

http://www.tomas.com.pl/visee-wycieraczki-do-szyb-visee-aquatec-bmw-e39-o_17628.html

 

??

 

W soim mieście znalazłem je za 72 zł (cena po rabacie) Opinie pozytywne kupie je nie bede rzeźbił się na 30 zł i niewiadome kupował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś od siebie używam wycieraczek płaskich firmy VISEE, trzeba przeprowadzić małą przeróbkę żeby je założyć, a mianowicie wywalić te lotki dociskajace i plastiki na ramionach zostawić same metalowe "płaskowniki" potem to malnąć na jakiś macik żeby nie rdzewiało i zakładasz na wtyk te visee płąckie lekko musiałem dogiąc od kierowcy jedną ale poza tym wszystko ok i nie podwiewa na autobanie 230 i nic. Jak chcesz widziec jak to wyglada to mam zdjecia w galerii chyba juz po przeróbkach. Koszt wycieraczek to 47zł kpl wiec cena fajna mam drugi kpl na zapas ale te mam juz ponad rok i narazie są super. Dodatkowo taki modzik polecam dysze spryskiwaczy z przed lifta e60 złożyć są tam mgłowe i dzięki temu miało płynu idzie a szyba całą spryskana i s są podgrzewana tak jak orgi e39 dod tego pasują dosc ciasno ale jednak na te otwory w masce i wtyki od grzałek tez te same.

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ramię wycieraczki lekko dogiął w stronę szyby.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kupiłem te wycieraczki visee

 

Założyłem i nie mam się do czego narazie przyczepić. Zbierają wszystko nie zostawiają nic. Ciche nawet na suchej szybie Zobaczymy ile wytrzymają

 

Mam nadzieję ze ten temat komuś też pomoże :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.