Skocz do zawartości

E90 Ustawienie wysokości świateł xenon bixenon


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Patrząc na lampę od góry widać otwór regulacji.

Na śrubokręt krzyżakowy :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rób tego sam... regulacja na stacji będzie Cię kosztować 10 PLN a gość zrobi to tak żebyś nie oślepiał innych, bo ma do tego odpowiedni sprzęt. Samodzielnie "wyregulowane" ksenony walące po oczach jadących z naprzeciwka to słaby pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A ja mam inny problem. Wpadłem w dużą dziurę. Opadł mi prawy xenon. Regulacja śrubą podnosi go ale tylko do pewnego stopnia. Niemniej nadal zbyt nisko. Xenon działa pod kątem kontroli, działa aktywne wydłużenie, skręca, ale świeci zbyt nisko. Czy ktoś z Was miał taki problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środku w reflektorze są 4 regulacje soczewki, w tym 3 ruchome do ustawienia 4 jest stała, bez mozliwości jej wyregulowania, przy mocnym uderzeniu pęknie i opadnie, wymiana na nowy lub kupno używanego reflektora, zapraszam do nas , pozdrawiam
Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Jakiś czas temu kupiłem auto i od razu zauważyłem ze nie działa poziomowanie. Zaczałem sie zastanawiac czy aby napewno mam oryginalne xenony. Zaczałem troche czytac na necie i tak. rozkodowałem vin i sa xenony oryginalne nie zmieniane oryginalne spryskiwacze i wszystko działa. zastanawiam sie czy aby napewno one sie poziomuja i czy sa skretne bo na jednej lampie pisze BMW Xenon D1S a na drugiej BMW Dynamic Xenon. W środku nie mam recznego ustawiania wysokości swiateł. Zielone swiatełko w automacie świeci cały czas nie mryga. Co moze być. Musze popatrzec pod auto czy w ogole mam czujniki poziomowania na wahaczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

Ostatnio pojawił się u mnie mały problem, który zauważyłem (i w sumie ciągle widzę) gdy podjeżdżam pod ścianę lub pod klapę innego auta, mianowicie lexy xenon świeci mi delikatnie wyżej niż prawy. W sumie nie wiem gdzie jest poziom odniesienia zatem albo lewy za wysoko albo prawy za nisko. Nie ma tragedii - nikt mi nie mruga, ale mnie wnerwia że nie jest tak jak być powinno,

 

Czy wicie może co może być przyczyną? Nie znalazłem u siebie żadnej regulacji jak w przypadku zwykłych reflektorów. Od czego mogę zacząć poszukiwania problemu?

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja jest na klucze imbusowe, popatrz od góry na lampę i powinieneś mieć dwa białe gniazda na klucze inbusowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem, ponieważ sprawdzałem kilka razy w różnych warunkach i nie mam u siebie żadnego autopoziomowania. Pamiętam że kiedyś to funkcjonowało, natomiast teraz tego nie dostrzegam. Dodam że mam oryginalne xenony pre-lci, nie żadne dokładki.

 

- od czego mam zacząć poszukiwania?

- w którym konkretnie momencie działa autopoziomowanie? Można je jakoś wymusić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz błędów na kompie? podłącz kabel i sprawdź. Może któryś z czujników nawalił.

Samopoziomowanie działa przy odpalaniu auta. Coś mi się wydaje że jeśli światła zapalisz dopiero po jakimś czasie to poziomowanie już się nie powtórzy, więc przed odpaleniem auta przekręć pokrętło od świateł na max w prawo i wtedy na bank powinno być widoczne poziomowanie.

Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Ja mam światła dzienne na długich i od razu widzę ruch świateł góra-dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, mam problem z regulacja reflektora. Swiatła zwykle - bmw 320 z 2009 roku, wysztsko bylo ok ale przepalila mi sie zarowka, przy jej wymianie wdusilem caly odblask, wskoczyl

Mi do srodka, teraz calosc bardzo sie rusza i nie podnosi sie do odpowiedniego poziomu. Czy musze wymienic lampe, czy da sie to jakos naprawic? Mam takie wrazenie, ze cos tam wewnatrz wyskoczylo i nie siedzi prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich mam BMW 330Cd

Mam problem z lampami Bixnenon mianowicie kiedy sie wkłada kluczyk i włacza sie światła to ustawiaja sie góra dół i widoczny jest ten ruch a u moich lekko zadrgaja i ustawiaja sie do pozycji ze bardzo blisko świecą i troche mi to nie pasuje ,Czy mieliście podone problemy ?? wiecie co może być nie tak ?

Edytowane przez webx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.