Skocz do zawartości

X5 E70 - KOŁA ZIMOWE - Dylemat


Tajco

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ma taki oto dylemat...Jestem posiadaczem X5 z silnikiem 4.8i V8 w oryginale mam felgi 20 cali. Jestem tuż przed zakupem kół na zimę i tu pojawia się owy dylemat. Nie mogę rozkminić czy do swojego egzemplarza z silnikiem V8 podejdą mi felgi 18 cali. Konkretnie myślałem to modelu nr. 6 770 200 wzór 209. Po Vinie sprawdzając wychodzi na to że powinno być OK. Jadnak czytają literaturę, natknąłem się na stwierdzenie, że do V8 powinno się stosować wyłącznie koła o cal mniejsze czyli 19.

Wiec już w sumie zgłupiałem.... Wiele się też pisze na temat owych nieszczęsnych tylnych mostów w tych wersjach silnikowych i ich częstych uszkodzeniach, które rzekomo poniekąd mogą być spowodowana niewłaściwymi rozmiarami kół i nierównomiernym zużyciem opon. Prawda to...? Nie chcąc doświadczyć ewentualnych problemów z tylnym dyfrem, wolę dopytać bardziej zaznajomionych z tematem forumowiczów . A mianowicie... to wejdą mi 18 cali ?

Oczywiście za wszystkie uwagi i informacje z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu drzwi od strony kierowcy zobaczysz tabliczkę. Masz tam dokładny wykaz opon dozwolonych dla Twojego samochodu. Skoro masz 4.8 zakładam że masz mpakiet. Od razu Ci powiem że na 18" wygląda tragicznie. Cieniutkie opony i poszerzone nadkola. Bieda ;). Ja mam na zimę 19" w m-pakiecie. Dają radę w zimie. Samochód wygląda ładnie. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu drzwi od strony kierowcy zobaczysz tabliczkę. Masz tam dokładny wykaz opon dozwolonych dla Twojego samochodu. Skoro masz 4.8 zakładam że masz mpakiet. Od razu Ci powiem że na 18" wygląda tragicznie. Cieniutkie opony i poszerzone nadkola. Bieda ;). Ja mam na zimę 19" w m-pakiecie. Dają radę w zimie. Samochód wygląda ładnie. Pzdr

 

Dzięki za odpowiedz - Big Snoop Dogg -

 

Od tego zacząłem, żeby sprawdzać co jest na naklejce. A tam tylko felgi 20 cali i nic ponad to. Dlatego obczytałem tematy odnośnie opon i owych pechowych padających dyfrów i postanowiłem zwrócić się do Was o poradę. Może ktoś z Was ma też 4.8 V8 i podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Kwestia wyglądu w tym wypadku jest dla mnie trzeciorzędna. Mam świadomość że będzie to wyglądało lipnie. Pewnie taki look przyśpieszy moją decyzję o zakupie dystansów :)

- Pytanie czy wchodzą do mnie 18 cali, czy tarcze/zaciski nie będą przeszkadzać ?

- Oraz ten rozmiar felg może jakoś negatywnie odbić się na tylnym moście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny sposób. Na poniższej stronie wpisując vin dział "kompletne koła , obręcze i opony" lub dział "koła " .

https://www.realoem.com/bmw/pl/select

Właśnie już wcześniej tu sprawdzałem i wg. Mojego Vin 18 cali, wzór 209 podejdzie. Tak że założę 18-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zimę 19" to maks . To i tak jest graniczny ;) kompromis między bezpieczeństwem i wyglądem .

Ciekawy jestem opinii fachowców na temat zakładania dystansów . Może ktoś się wypowie. Ja mam bardzo mocno mieszane odczucia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.