Skocz do zawartości

530xd olej w dolocie


pawel30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Filtr odpowietrzania skrzyni korbowej tz ODMA wymieniałeś kiedyś ?

To jest z jeden powodów oleju w interkoler .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odmy sa liche , ja nie mialem nawet wkladu e61 2007r polift 30xd, wlozylem ten plastikowy wklad ze starszych bmw , i jest mniej oleju w dolocie , ale mysle nad zalozeniem tego filcowego z e39 , bedzie chyba lepiej , tylko trzeba go bedzie co wymiane oleju wymieniac , albo czesciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam

mam problem taki ze mam olej w wejsciu do intercooolera i wyjsciu z niego do egr

turbine robilem ostatnio z tego powodu ale po regeneracji widze ze jest podobnie

teraz to juz zglupialem

ktos ma jakies pomysly

 

 

czy problem rozwiązany?

Mam podobny problem, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej chłopaki, olej w dolocie to najnormalniejsza sprawa, tego nigdy nie zlikwidujecie w 100%. Założę się, że każdy z Was zazwyczaj jeździ po mieście z niezbyt wysokimi obrotami, czyli wtedy gdy pracuje EGR i odma. Żeby pozbyć się oleju, to musielibyście idealnie wyczyścić kolektor dolotowy, a potrafi się tam nazbierać mnóstwo świństwa, odłączyć EGR i jeździć tylko trasy, a to nierealne. Polecam też wyjąć coolera i wylać z niego olej, a jest tam na pewno.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,też mam olej w dolocie , autko to bmw 530d 2007r po lifcie ,gdy założyłem filterek w odmie ,bo nie było, to zużycie oleju zmniejszyło się tak , że przed wymianą znikało mi 0,6 l na 700 km ,a teraz znika mi na 2500 tyś ,olej mam motul x-clean 5w40 , jeszcze mam turbo do sprawdzenia ,może ono gdzieś przepuszcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.