Skocz do zawartości

szpachla na drzwiach.


Luk320coupe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post i odrazu prosze o podpowiedzi..a wiec nabyłem BMW 320 coupe ogulnie stan auta oceniam na słaby ale cena była adekwatna postawiłem auto do lakiernika i on twierdzi że boki auta były szpachlowane drzwi lewe i prawe...zaczynam wątpić co do jego umiejetność ponieważ z nudów zdjołem boczne poszycia z drzwi i niewidac aby te drzwi były gdzieś prostowane blacha od wewnątrz jest idealnie prosta czy ta blacha dzieli się na jakieś dwie cześci? czy możliwe że jak drzwi od wewnątrz są idelnie proste to na zewnątrz są szpachlowane ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworz drzwi, jedna reka przytrzymaj strone zewnetrzna a druga wloz od wewnetrznej strony (mniej wiecej w tym samym miejscu i na tej samej wysokosci tylko po drugiej stronie). Na wyczucie bedziesz mogl stwierdzic czy element ktory dotykasz jest grubszy niz jedna warstwa blachy czy moze jest to czesc jakiegos profilu z pustka w srodku.

Nie napisales jeszcze jaki to model tej 320? E30? E36? E46?

 

W E46 jest jedna warstwa blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jeżeli drzwi po ściągnieciu tapicerki masz od spodu proste to nie były mocno uszkodzone a jedynie mocniej zarysowane, że rysa była głęboka aż do blachy. W takich sytuacjach możliwe, że wcześniej ten kto lakierował wyrównał te rysy szpachlą, a na to mogła jeszcze iść cienka warstwa szpachli natryskowej i stąd masz drzwi szpachlowane czego nie widać po spodniej części blachy. Grubość tej warstwy wydaje mi sie , że zależy od zdolności lakiernika.
BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdjąłeś tapicerkę i blacha jest równa, to po co szpachlować? Drzwi składają się z jednego kawałka blachy zewnętrznej, tzw. poszycie.

 

BTW, ja mam takiego znajomego lakiernika, że nawet jak pojedziesz do niego z fabrycznym autem, to powie, że jest zgnite. Moja już według niego nie powinna jeździć, a ja na prawdę rdzy nigdzie nie widzę (nie tylko ja). Może Twój lakiernik próbuje sobie w ten sposób powiększyć rachunek?

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kai o tym mowie widze ze na blotniku to mam szpachle chciałem wymieniać błotnik ale w sumie po co niewiadomo jak długo autem będe jeździł ale wpierda mi że drzwi to były ostro walone przeraźłem się zdejmuje boczki patrze blacha idalnie prosta jak by nic nie ruszane wiec jak by byly ostro walone to nawet ta rura w srodku by byla prostowana czy cos a tam jest idalenie prosto nastepną rzeczą jaka mnie zdziwila mowi ze w srodku w komorze silnika bylo malowane i pokazuje mi zacieki nic sie nie odzywalem ale jak on odszedl biore paznokciem i zacieki schodzą wygląda mi na konserwacje wydaje mi sie ze on troszke ściemnia ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kai o tym mowie widze ze na blotniku to mam szpachle chciałem wymieniać błotnik ale w sumie po co niewiadomo jak długo autem będe jeździł ale wpierda mi że drzwi to były ostro walone przeraźłem się zdejmuje boczki patrze blacha idalnie prosta jak by nic nie ruszane wiec jak by byly ostro walone to nawet ta rura w srodku by byla prostowana czy cos a tam jest idalenie prosto nastepną rzeczą jaka mnie zdziwila mowi ze w srodku w komorze silnika bylo malowane i pokazuje mi zacieki nic sie nie odzywalem ale jak on odszedl biore paznokciem i zacieki schodzą wygląda mi na konserwacje wydaje mi sie ze on troszke ściemnia ..

 

Bierz takich przez palce. Nawet znajomy, nawet tanio, ale najchętniej zrobiłby i pomalował całe auto od razu. Czasami tak też jest z mechanikami. Dlatego szanuję moich, bo jak mówią, że coś trzeba, to trzeba na prawdę :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
właśnie kai o tym mowie widze ze na blotniku to mam szpachle chciałem wymieniać błotnik ale w sumie po co niewiadomo jak długo autem będe jeździł ale wpierda mi że drzwi to były ostro walone przeraźłem się zdejmuje boczki patrze blacha idalnie prosta jak by nic nie ruszane wiec ...

 

Wiesz, ja wiem że miałem wgięty tył ponad kołem, na pewno z zewnatrz jest szpachla, a blacha w środku też jest "idealna" i gdyby nie to że widziałem jak to było bite mógł bym przyjąc że nic nie było robione.

Chcesz być pewny pomierz lakier, inaczej można snuć domysły tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a wiec ja niemam pojecia jak moze blacha od srodka byc idealna a od zewnatrz byla powyginana;)?

 

Wiesz bo szpachle sie daje nawet na "idealna blache" po to zeby wyprowadzic powierzchnie, chyba ze masz blache prosto z fabryki to wtedy masz farbe na podkład. Inaczej pod światło wyjdzie ci "blacha falista". Po drugie to skąd wiesz że od środka też nie ma szpachli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio tyle to idzie poznać czy to jest blacha czy szpachla jestem bardzo przejmujący o auto ale skoro nie widac pogiecia na drzwiach od wewnątrzy to chyba bemka nie miala jakis ostrych szczepin z innymi pojazdami lub przedmiotami w polsce jest tak że jak szpachel to już złom ale przeciez moze przewrocic się rower i można to ładnie wyszpachlować i nie bedzie śladu ...bo ja po tym jak nagadał mi ten lakiernik rozważam sprzedać to auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprzedawaniem to naprawdę przesadziłeś,musiałbyś iśc po nowe i w salonie też byś musiał z miernikiem lakieru jechać,na NOWYCH autach też się szpachla natryskowa trafia,niektóre elementy po malowaniu nie spełniają norm,bywają zarysowywane i nawet w fabryce się je szpachluje delikatnie i ponownie maluje element,wiem co piszę ,moja pracowała w fabryce samochodów na inspekcji lakieru i mógłbym niejedno wam opisać co tam się wyczynia,więc nie przerażaj się drobną ilością szpachli,wystarczy że ktoś zrobił na parkingu rysę do blachy (a mało takich przypadków,że gnoje dla zabawy rysują auto?)i nie zawsze da się wypolerowć ,jak za grubo to niestety szpachlę położyć trzeba,więc jak od wewnątrz nie widać a od zewnątrz lakier ładny to miej to po prostu w nosie.I pamiętaj,skoro na forum się raz przyznałeś do szpachli ,to jak bedziesz sprzedawał to hasło "bezwypadkowy" nie przystoi :mrgreen:
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.