Skocz do zawartości

BMW e90 320 benzyna Pomoc ( diagnoza ) podobne przypadki


gokus

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam duży problem z moim BMW e 90 320 2005 r. podczas parkowania samochód nagle zgasł i nie dało się już go odpalić. Zacholowałem do mechanika który stwierdził ze padł sterownik komputera powiedział 2 dni i naprawi sterownik wysłał go do jakich specjalistów 2 tygodnie sie z tym bawili i stwierdzili ze nie da sie naprawić kupiłem inny z allegro mechanik zakodował go auto nadal nie odpalało po czym stwierdził ze zerwał sie łańcuch rozrządu i trzeba naprawić silnik po naprawie silnika auto nadal nie odpala. Auto stoi u niego już prawie 3 miesiące i nie wiedzą co jest nie ma żadnych błędów według mechanika wszystko jest sprawne i nie wie czemu nie odpala powiedział ze nie działają wtryskiwacze i dlatego nie mozna ale nie wie czemu one nie chcą działać bo do tego samochodu byli już z różnymi komputerami itd ale nic nie mogą stwierdzić. Może ktoś miał podobny przypadek albo zna kogoś z Bydgoszczy albo Inowrocławia kto mógłby rozwiązać tą zagadkę :cry: Edytowane przez gokus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Silnik potrzebuje ;

powietrze

Kompresje

paliwo

Powietrze zostawie na sam koniec...

Kompresja-rozrzad byl zerwany?widziales ?pomiar kompresji byl wykonany?jak tak to ile wyszlo?

Paliwo-jest cisnienie na listwie?jesli tak to jakie?byla pruba odpalania na samostarcie?

Od tego trzeba zaczac-ustalic co zginelo

Jak wygladaja swiece po prubie odpalania?-mokre suche jaki kolor?

I pytanko do mechesa...-co bylo powodem podejrzenia uszkodzenia komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrza byl w ogole nie bral pod uwage. Skoro silnik nagle zgasl. A kable zaplonowe? Popatrz na tenkabel masowy bo kolega tu ostatnio opisywal podobny problem. Auto nagle mu zgaslo przy dosc duzej predkosci i na lawete musial ladowac. Winowajca to kabel masowy za 40 zeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
EWS ktoś synchronizował? Jakim programem do tego podchodzili?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym jak zgasł i kręciłem żeby odpalić śmierdziało benzyna, ogulnie to łańcuch był zerwany. Jak rozebrali silnik to były skrzywione tłoki i coś jeszcze nie pamiętam dokładnie nazw, mechanik stwierdził komputer bo nie było komunikacji z czymś też nie pamietam nazw jak wysłali do naprawy to nie nie dało sie go nawet naprawić nie wiem dokładnie czemu mechanik stwierdził ze sterownik mogło uszkodzić zerwanie rozrządu. Świece były sprawdzane, pozostałe rzeczy nie wiem czy były sprawdzane. Od zakupu przejechałem nim 13 tys km wszystko pracowało bez zarzutu jedynie czasami obroty zbyt nisko spadały ale było to tak rzadkie ze nawet nie jechałem sprawdzić czemu. A możecie polecić jakiegoś dobrego mechanika z Bydgoszczy lub Inowrocławia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciężko coś podpowiadać jak nie znasz szczegółów. Program do bmw zapewne pomógł by w diagnozie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wszystkiego nie wiem co robili

co robili to opisales tylko robili to na chybil trafil bo zadnego efektu a czasu mieli sporo...

Nie chce komentowac kolejnosci naprawy ale zdiagnozowac zerwany rozrzad to wystarczy zastartowac silnik i slychac to, a oni najpierw wymieniali komputer...

A stwierdzenie ze zerwanie rozrzadu moglo uszkodzic komputer to na Nagrode Nobla zakrawa.

To co mnie interesuje napisalem wczesniej i jeszcze nagranie dzwiekowe z pruby odpalania cos moze podpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program diagnostyczny do bmw pokazuje np brak komunikacji z DME czyli ze brak polaczenia ze sterownikiem silnika co nie znaczy ze sterownik lezy bo moze wiazka gdziec lezy albo moduł cas sie spierdzielil.

ja mialem taki problem ze raz palil a raz tylko krecil, okazalo sie ze brak polaczenia z DME wymieniony sterownik CAS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze pytanie czy łancuch mógł sie zerwać kiedy praktycznie nie było prędkosci ? bo to było podczas parkowania i zrobiłem jeszcze jedna dziwna rzecz chciałem odpalić auto na zapych paru kolegów mnie popchneło ale po chwili sie skapłem ze to nic nie da bo jest przycisk stop start i nie ma jak tego odpalić. Czytałem ze jak sie odpala z popychu to mozna łańcuch zerwać może sam uszkodziłem łańcuch. Jak wymienili sterownik to wyświetlał im sie błąd valavartonika potem ktoś sprawdził i stwierdził ze łańcuch jest zerwany silnik naprawili w 4 dni i zatrzymali sie na tym sterowniku. i jeszcze 1 pytanie dlaczego czuć było benzyne jak auto kreciło i nie odpalało zaraz po tym jak zgasło ? mechanik mówił ze przez uszkodzenie silnika po zerwaniu łańcucha to paliwo gdzieś przelatywało czy to może być prawda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz tam w rejonie zamieszkania kogos kto sie specjalizuje tylko w bmw albo jakiegos kumatego elektryka bo raczej tu problem moze lezec moim zdaniem po elektronice tak jak u mnie. Tez mieli zagwozdke ale rozwiklali temat bez zbednych wymian czesci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej ktoś z ista i będzie coś wiadomo, może to być kwestia synchronizacji i po sprawie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik położenia wału jest on nad rozrusznikiem - było już o nim że czasami pada i podaje iskrę w złym momencie, a błędu komp nie pokazuje . Sprawdź czy przy zapalaniu jest iskra ( każdy głupek wie jak to zrobić )

Wiadomo CAS też można sprawdzić ale jeżeli auto kręci to pewnie będzie OK .

Sprawdź czy auto pali na Samostarcie !

Odepnij wtyczkę od valvetronika i dwie wtyczki od zaworów vanosa - po tym sprawdź czy auto wchodzi w tryb serwisowy przy paleniu . Posłuchaj pompę paliwa czy działa ( przy jej awarii auto powinno zapalić na samostarcie ) .

 

Jest wiele możliwości ale ogólnie jak pisali wcześniej - paliwo, iskra, powietrze . Co do powietrza to sprawdź czy przy zapalaniu otwiera się przepustnica - jest ona elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam jeszcze pytanie czy łancuch mógł sie zerwać kiedy praktycznie nie było prędkosci ?

to moze sie stac w kazdym momencie.

mechanik mówił ze przez uszkodzenie silnika po zerwaniu łańcucha to paliwo gdzieś przelatywało czy to może być prawda ?

Gosc karmi Cie bajkami...

Dlatego pytalem czy widziales ten zerwany lancuch bo jak bylo czuc paliwo to sie na pewno nie zerwal.

Tak jak kolega wyzej napisal

PRZEPUSTNICA i VALVETRONIC -to nam powie pomiar kompresji

CZUJNIK POLOZENIA WALU -to nam powie mokra swieca

Masz jasne wskazowki co posprawdzac i wiekszosc mozesz zrobic sam mozesz szukac problemu w elektronice ale najpierw trzeba byc pewnym ze silnik spelnia warunki do odpalenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze pytanie czy łancuch mógł sie zerwać kiedy praktycznie nie było prędkosci ? bo to było podczas parkowania i zrobiłem jeszcze jedna dziwna rzecz chciałem odpalić auto na zapych paru kolegów mnie popchneło ale po chwili sie skapłem ze to nic nie da bo jest przycisk stop start i nie ma jak tego odpalić.

Jak cię pchali o odpalałeś go z przycisku?

a i jeszcze 1 pytanie dlaczego czuć było benzyne jak auto kreciło i nie odpalało zaraz po tym jak zgasło ? mechanik mówił ze przez uszkodzenie silnika po zerwaniu łańcucha to paliwo gdzieś przelatywało czy to może być prawda ?

benzynę mogło być czuć wyniku tego że jak kręciłeś to podawało paliwo, a nie było iskry więc mogło się zalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to słabo sie znam na mechanice i sam nie bede grzebał w piatek dam do innego powiem o tym wszystkim co mi piszecie zeby to sprawdzili.

Narazie nic nie płaciłem bo jak to powiedział mechanik wstyd było by brac pieniadze jak go nie odpalimy chociaz sie okaże jak pojade zabrac auto.

robiłem 2 próby na zapych 1 tylko pusiłem sprzęgło a 2 nacisnołem przycisk stop start.

Jeszcze jedna rzecz była dziwna z tym zerwaniem łąncucha auto na zapychu stawiało opór mówiłem o tym mechanikowi to powiedział ze valvetronici tak maja troche to dziwne bo kiedys koledze zerwał sie pasek rozrzadu w innym aucie to wtedy silnik nie ma zadnego oporu wiec nie wiem jak to jest ?

czyli mówicie że mechanik może wkrecac z tym łancuchem ? nie byłem przy tym jak go rozbierali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, jak bedziesz u mechanika bierzesz go z zaskoczenia niech pokaże Ci częsci ktore wymienił a przede wszystkim niech pokaże Ci zerwany łańcuch. Jak bedziesz coś ściemniał ze nie ma albo ze już gdzieś wywalił to ściemnia. Niech pokaże jakiekolwiek części z rozrządu. Oczywiście z twojego a nie innego auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.