Skocz do zawartości

Brak osłony podwozia


blejk8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem BMW e91 318i 2006 rok, jest lekko obniżone i ma wymieniony przedni zderzak na M PAKIET - zauważyłem, że po otwarciu maski nie ma osłony od podłogi - mechanik mówił, że to normalne - poprzedni właściciel w PL tak jeździł bo tak sprowadził z Niemiec ( jeździł nim 3 lata) . Na mój rozum albo zostało to celowo usunięte żeby nie "haczyło po obniżeniu?" lub po prostu do zderzaka z M pakietu nie pasuje zwykła osłona? i ktoś poszedł na łatwiznę lub po prostu zniszczył?

 

Moje pytania

Czy przy śniegu + sół ( błoto śniegowe itp) nie wpływa to negatywnie na podzespoły?

Czy osłona musi być do zderzaka wystarczy zwykła czy musi być pod zderzak M pakiet

Czy jest to normalne, że często nie ma tych osłon?

 

Z góry dziękuję za odp.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepowinno byc zadnej dziury-oslona powinna byc przylapana do zderzaka

Mozna zostawic zwykla oslone do zderzaka M-pakietowego (niepasuje idealnie, ale sie trzyma przy dobrym montazu)

 

Sam jestem na etapie kupna oryginalnej M-pakietowej bo mam juz niezle polamana i w zimie przy sniegu calkiem ja pewnie urwe (tez niskie zawieszenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

u mnie w aucie bardzo zniszczona i połamana była osłona silnika, porozwalane również zaczepy w m-pakiet'owym zderzaku. Na alledrogo wiele różnych osłon widziałem i różnią się konstrukcją - przynajmniej w LCI

m-pakiet:

af3564944a968e4818d18d442289.jpg

 

1wsza-lepsza z neta, zwykła nie m-pakietowa:

http://bmwcentrum.pl/img/products/15/20/2_max.jpg

 

jak odbiorę od lakiernika auto będę montować nową osłonę i pewnie będzie trochę ciszej w aucie, a przede wszystkim będę pewny, że nie odleci ;)

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odp.

 

Wszystko super, ale czy to normalne żeby jeździć bez osłony - mnie to osobiście nie przeszkadza, ale boje się że w zimie może to mieć wpływ na podzespoły oraz, że np będą mi włazić koty pod blokiem i inne gady bo będą czuć "ciepełko"

 

Z drugiej strony zakupie sobie nową osłonę zamontuje , a może być tak że po zimie będzie połamana przez to że mam obniżone auto?

 

Koszt osłony nie jest drogi nie wierze, ze niemca nie było stać na osłone za 50 eurasów...

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odrazu jej niepolamiesz przy odbrobinie uwagi (to bardzo mocny i elastyczny materiał)

Napewno niekupuj taniego zamiennika.

 

Duzo aut niema oslon i nic sie niedzieje, wiec i tu raczej tez nic niegrozi przy jezdzie bez oslony, ale lyso wyglada i jestem zdania, ze skoro byla fabrycznie przewidziana to powinna byc jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oslona musi byc ze wzgledu na syf ktory wpada do silnika i niszczy elektryke,rolki,paski i inne oraz na wypadek bocznego wiatru ktory wpada do komory silnika gdy nie ma oslony.

Wtedy auto jest podsterowne.

W dieslach oslona tez odpowiada za prawidlowa temperature silnika zima.

Ostatnim zagrozeniem sa zwierzeta typu kuny ktore robia spustoszenie w autach ktore nie maja oslon :)

 

 

Duzo aut niema oslon i nic sie niedzieje, wiec i tu raczej tez nic niegrozi przy jezdzie bez oslony

 

Tylko pod warunkiem ze ktos jezdzi dziennie 10km do pracy a auto parkuje w garazu.

Niestety piach i deszcz niszcza rolki nawet w takim wypadku

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, niestety najbardziej się obawiam skur*** kun i kotów.. Jaką proponujecie osłonę ? będę wdzięczny za podesłanie jakiś linków z aledrogo itd - zaznaczam, że mam zderzak m pakiet. Może warto zakupić używkę?

 

Pozdro

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam założyć osłony. Ich brak to brudne podwozie, w zimie maź śniegowo solna bardzo przyspiesza korozję. Te osłony bardzo dobrze zabezpieczają przed korozją. Dodatkowo, płaska i równa podłoga to mniejsze spalanie, dzięki lepszej aerodynamice. Dodatkowo, przy montażu polecam Ci wywiercić w najniższych punktach osłony niewielkie otwory aby nie stała tam woda, a jak będziesz miał jakiś wyciek oleju to tez szybciej zauważysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, przy montażu polecam Ci wywiercić w najniższych punktach osłony niewielkie otwory aby nie stała tam woda, a jak będziesz miał jakiś wyciek oleju to tez szybciej zauważysz.

 

fajny patent!

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.