Skocz do zawartości

Woda na wycieraczkach


SHaBOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem , gdy ostatnio padały ostre deszcze na wycieraczkach zebrała. I się woda mam uszkodzoną uszczelkę z dołu od przedniej szybą czy to może być przyczyną a może jakiś odpływ . Pomóżcie proszę bo mi Bunia zgnije !!! :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw to trzeba sprawdzić któredy się dostała tam.

 

Czesto przez drzwi wlatuje woda, w drzwiach masz kanały przez które woda wylatuje, jak się zatkają lub jak odklei się gąbka pod tapicerką drzwi to moze się woda dostawać do srodka.

 

Właź do auta, niech ktoś leje mocno z węża i patrz któredy woda wlatuje.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacz po deszczu czy masz wodę na progach po otwarciu drzwi, jak tak to do przyklejenia mata pod tapicerką drzwi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zobacz po deszczu czy masz wodę na progach po otwarciu drzwi, jak tak to do przyklejenia mata pod tapicerką drzwi.

 

Ja mam wode na progach mimo podklejonej gąbki

Tak na marginesie co ma ta gąbka do wlatywania wody jak to jest jakby od wewnetrznej części drzwi a woda deszczowa spływa po szybie a szyba nie ma styczności z tą gąbka przecież bo między szybą a tą gąbką jest jakieś 10 cm.

Po drugie jak otworzyłem drzwi na szeroko i lalem wode butelką na szybę to woda nie lała się ani na gąbkę ani do wnętrza ( środka drzwi) tylko spływała po zewnetrznej czesci drzwi ale tak jak pisza poprzednicy małe kałuże na progach stoją może dlatego że drzwi w przeszlości były zaginane rogami podczas próby włamania.

Pokaże na fotach miejsca gdzie zbiera sie woda. Co więcej od stony kierowcy jak otworze drzwi to widać że na progu na dole od strony deski rozdzielczej gdzie jest taki kawałem "mieszka" jest to miejsce bardzo mokre tak jak by tamtędy woda "szła" tylko pytanie jak ona się tam dostaje....


https://zapodaj.net/6fae9826934da.jpg.html


https://zapodaj.net/c2dbb4fc78ae6.jpg.html


https://zapodaj.net/a35edbb4c0e9f.jpg.html

Edytowane przez Czarek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozbierz tapicerkę to 10 minut roboty i zobaczysz, że ktoś tam był i odklejał kiedyś te folię na drzwiach. Raz odklejana, zaczyna puszczać wodę. Jedyne wyjście według mnie to wymiana całej masy butylowej na tej gąpce. Można kupić to na allegro. Lub przyklejenie maty wygłuszającej zamiast oryginału. Oba sposoby zrobią robote i będziesz miał sucho. Podgrzewanie starej masy u mnie się nie sprawdziło i po dwóch deszczach wyglądało to jak u ciebie.

Woda pewnie skapuje na te matę wygłuszająca po szybie i cieknie.

Edytowane przez Jack79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kubson kleiłeś to na klej do szyb? :duh:

To spróbuj to teraz odkleić, żeby np. wymienić mechanizm szyb. Ten klej jest mega ciężko usuwalny. Robota na dwie godziny, zmieniła się w trzy dni usuwania kleju do szyb. Najgorszy pomysł, niestety skorzystałem z niego, po przeczytaniu kiedyś takiej rady na forum. Po roku żałowałem tej decyzji, a oryginalnej maty już nie uratowałem, więc wygłuszyłem drzwi matami CTK Premium. Oczywuście że maty nie trzeba wymieniać, tylko wymienić starą masę na nową. Ja kupowałem taką:

https://allegro.pl/butyl-sznur-walek-kit-butylowy-8mm-6m-uszczelniacz-i7089190612.html

Woda u mnie też się pojawiła w tych miejscach co u kolegi. Woda w te rogi mi spływała na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz tapicerkę to 10 minut roboty i zobaczysz, że ktoś tam był i odklejał kiedyś te folię na drzwiach. Raz odklejana, zaczyna puszczać wodę. Jedyne wyjście według mnie to wymiana całej masy butylowej na tej gąpce. Można kupić to na allegro. Lub przyklejenie maty wygłuszającej zamiast oryginału. Oba sposoby zrobią robote i będziesz miał sucho. Podgrzewanie starej masy u mnie się nie sprawdziło i po dwóch deszczach wyglądało to jak u ciebie.

Woda pewnie skapuje na te matę wygłuszająca po szybie i cieknie.

 


jak napisałem w wiadomości rozbierałem obydwa drzwi były maty poodklejane bo sam je tak zostawiłem podgrzałem opalarką przykleiłem raz jeszcze lałem wode na szybe to nigdzie nie ciekło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak. Robiłem dokładnie tak samo. Odklejałem maty żeby wymienić te plastiki od podnoszenia szyb. Padły w przeciągu miesiąca lewy i prawy. Według mnie przykleiłem je super. Lato, gorąco plus opalarka. Pierwsze dwa trzy deszcze ok. Potem puściła jedna strona. Rozebrałem. Wycieku nie było widać, ale podkleiłem taśmą siwą 3M. Po kolejnym deszczu rozebrałem i już było widać gdzie mata nie trzyma. Różnica w elastyczności nowego sznura butylowego a starego to przepaść. Po wymianue sucho od roku. Z drugą stroną to samo. Ten klej po takim okresie po odklejeniu nie trzyma. Jak go odkleiłeś to już go nie przykleisz tak żeby trzymał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jesli leci po prawej stronie sprawdz to miejsce w którym przechodzą kable ze srodka auto do komory silnika. Jest to za schowkiem

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Woda na progu i wewnątrz auta sugeruje odklejone wygłuszenie drzwi, podgrzewanie masy jest z reguły krótkotrwałe, trzeba pozbyć się starej i nałożyć nową.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi się już trochę nie chce pisać na ten temat, ale posłuchaj mańka, bo ma racje. Zdjęcue tapicerki to na serio 10 minut roboty i wszystko bedziesz wiedział. Którędy i z jakiego powodu cieknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubson kleiłeś to na klej do szyb? :duh:

To spróbuj to teraz odkleić, żeby np. wymienić mechanizm szyb. Ten klej jest mega ciężko usuwalny. Robota na dwie godziny, zmieniła się w trzy dni usuwania kleju do szyb. Najgorszy pomysł, niestety skorzystałem z niego, po przeczytaniu kiedyś takiej rady na forum. Po roku żałowałem tej decyzji, a oryginalnej maty już nie uratowałem, więc wygłuszyłem drzwi matami CTK Premium. Oczywuście że maty nie trzeba wymieniać, tylko wymienić starą masę na nową. Ja kupowałem taką:

https://allegro.pl/butyl-sznur-walek-kit-butylowy-8mm-6m-uszczelniacz-i7089190612.html

Woda u mnie też się pojawiła w tych miejscach co u kolegi. Woda w te rogi mi spływała na początek.

 

No popatrz a u mnie klej do szyb nie zrobił niczego złego, jak zdjąłeś tapicerke i zacząłeś rwać mate to nie ma się co dziwić :) Ja ostatnio zdejmowałem matę żeby naprawić mechanizm podnośnika szyby i wystarczy że podgrzewając opalarką lekko podważałem matę i wszystko odeszło bez śladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.