Skocz do zawartości

E60 03'. Montaz lamp tył LCI + LM2


mirasextra

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

A potrzebujesz modul lm2?

Jeśli zmieniasz tylko lampy z tylu na polifta to wystarczy przekodować stary moduł. Żeby ładnie to wyglądało to dokupić tylko przejściówki z aso. Wpinasz jedną w starą wiązkę a drugie do lampy lci.

https://allegro.pl/oferta/bmw-e60-kostka-wtyczka-wiazka-lamp-lampy-oryginal-9172556335

W Ełku jest ogarnięty chłop co robił to dla mnie.


A jeśli chcesz się bawić w moduł lm2 to kodowanie + trzeba przerabiać kilka kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Właśnie już wszystko chula tylko cos z poziomowaniem jest nie tak bo jak do ciąże tyl okolo80 kg yo lampy robią korektę a jeśli więcej czyli około 160 to juz jie zrobią cos trzeba w lm2 ahl zmienić samochód e60 przed liftem lampy tył przód dynamic przed lift i moduł lm2 ahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam koledzy.


Mam następujący problem. Jestem w trakcie wymieniania modułu z LM na LM2 w swojej E60 2004 wersja lamp z zwykłymi H7. Mianowicie. Zrobione wszystko zgodnie z instrukcjami. FA skopiowane, vin przypisany, ale nie mogę przekodować modułu pustym manem. Ncs wyrzuca błąd COAPI-2041: Falscher SG-Codierindex A_E60LM2: CODIERINDEX 34h LM2_E6X.C32: CODIERINDEX = 32 COAPI-2041: Falscher SG-Codierindex CODIERDATEN_LESEN COAPI-2041: Falscher SG-Codierindex A E60LM2 COAPI-1000: Fehler. Próbowałem z kombinacjami od LM2_E6X.C30 do LM2_E6X.C35 bez skutku.Z góry bardzo dziękuje za pomoc.



Edit: Udało się z czytać plik trc. Musiałem zmienić profil w ncs i udało się to zrobić pod LM2_E6X.C34, ale zakodować pustego mana już się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey udało się przeprogramować moduł pustym plikiem man. Winne były pliki spdaten które nie były aktualne. Oczywiście zmieniłem tez rok w FA tak jak napisał wyżej kolega Mariusz. Z przednimi lampami dalem sobie po części radę ponieważ żarówki h7 mijania mrugały, ale z pomocą pliku man znalezionego w internecie udało mi się to opanować. Teraz mam problem z tylnymi lampami, ponieważ charakterystycznie się żarzą i po chwili gasną, podobna sytuacja jest z oświetleniem tablicy rejestracyjnej tylko ze nie gasną a cały czas się żarzą oraz z postojówkami które się świecą. Oczywiście piny 25 oraz 40 zostały przełożone odpowiednio do pinów 63 i 11, natomiast mam lampy które nie są wyposażone w markery a w zwykle postojowki w5w i muszę znaleść jeszcze dwa przewody przy kostce od modułu które odpowiadają za wewnętrzne postojowki. Wiec moje pytanie do was.


Jak wykonać kodowanie w pliku Man aby tylne lampy oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej miały odpowiednie napięcie, oraz które przewody przy kostce odpowiadają za postojowki. Tak jak wyżej napisałem 25 i 40 piny sa już przełożone ale zostały mi jeszcze dwa do znalezienia.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam mam E60 Lci w samochodzie zostały wymienione lampy z bi xenon AHL na zwykły bi xenon, lampy normalnie świeca, został też zmieniony moduł na lm2. Został błąd 9CB6 czyli brak poziomowania, ktoś może podpowiedzieć czy trzeba zmienić jakieś przewody miejscami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 1.03.2023 o 08:33, kyrpek napisał(a):

Witam mam E60 Lci w samochodzie zostały wymienione lampy z bi xenon AHL na zwykły bi xenon, lampy normalnie świeca, został też zmieniony moduł na lm2. Został błąd 9CB6 czyli brak poziomowania, ktoś może podpowiedzieć czy trzeba zmienić jakieś przewody miejscami ?

Zapewne brakuje u ciebie pinu nr8 na wtyczkach lamp. Trzeba bedzie pociagnac po 2 kable z modułu LM do każdej z lamp. Odcinasz kable pin 11 wtyczka reflektora i podpinasz jak na schemacie do LM, to samo z pinem 8 wtyczki lampy tylko ze tu musisz dorobic nowy pin i tez pociagnac nowy kabel do LM.

Screenshot_20230709-230612_Bimma EWD.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.