Skocz do zawartości

E60 03'. Montaz lamp tył LCI + LM2


mirasextra

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem i wywala błąd Error in CABD! Look at CABI.ERR and ERROR.LOG! COAPI-2060: Codierung fehlerhaft (allgemein) LM_ahl,c_c auftrag.

Auto e60 05r 535d lampy lci tył były wcześniej dołożone i działały prawidłowo. Któregoś pięknego razu bawiłem się Launch diagun i zakodowałem światła na nowo (tj. ustawień fabrycznych). Od tamtej pory wywalało błąd światła stopu lewy prawy. https://drive.google.com/open?id=1F2GPmqnSd0UC_7d1cpU0BQsmhwrTrHfd

Tak wygląda po włączeniu świateł, przy naciśnięciu stopu palą się tylko jaśniej, ta jedna w ogóle się nie pali i chyba ją komputer widział jako nie działającą. Druga str tak samo. Oczywiście żarówki są zmienione. NCS udało się tylko wyłączyć sprawdzanie świateł spotu (przed wywalaniem błędu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój nie pójdzie bo ja mam LM2 a Ty LM1 :D W dodatku masz lampy LCI do niego podpięte. Szkoda że nie zrobiłeś sobie kopii zapasowej przed kodowaniem bo teraz nie łatwo będzie znaleźć odpowiednią sekwencję.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kodowanie działa, po wgraniu pustego nic się nie zmienia, nadal błąd spalonej żarówki stopu. Próbowałem cały Twój plik kodować to dalej błąd pokazuje. :mad2:

Niestety kodowanie do serii nie włączy pinu jak było na nim zwarcie, nawet nie usuniesz błędu ista

Tool32 i reset zwarć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie żaden. Rok temu albo nawet dalej robiłem tył LCI z LM1 ale nie pamiętam co zmieniałem :|


Spróbuj:


KALTUEBERWACHUNG_BLK_H_L

nicht_aktiv

KALTUEBERWACHUNG_BLK_H_R

nicht_aktiv


WARMUEBERWACHUNG_BLK_H_L

nicht_aktiv

WARMUEBERWACHUNG_BLK_H_R

nicht_aktiv


FEHLERMELDUNG_CC_BLK_H_L

nicht_aktiv

FEHLERMELDUNG_CC_BLK_H_R

nicht_aktiv


PWM_ANST_RL_BL_2_AL

wert_02

PWM_ANST_RL_BL_2_FL

wert_02

RL_BL_2_PO_RL_FKT

aktiv


Ewentualnie to jeszcze :


PWM_ANSTEUERUNG_RL_BL_2

wert_01

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
Dobry wieczór, ponawiam pytanie - mam problem z xenonem prelci po dołożeniu lamp tył lci i zakodowaniu +MUEB - brak postojówek i xenon w pozycji awaryjnej - jakieś sugestie ? :roll:

 

Hej,


Zmieniałeś moduł świateł, piny w module też?


Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, ponawiam pytanie - mam problem z xenonem prelci po dołożeniu lamp tył lci i zakodowaniu +MUEB - brak postojówek i xenon w pozycji awaryjnej - jakieś sugestie ? :roll:

 

Hej,


Zmieniałeś moduł świateł, piny w module też?


Mariusz

 

Moduł świateł mam fabryczny LM2.

Dociągnąłem dwa przewody z tylnich lamp do modułu (bodajże pin 5 i 62 o ile dobrze pamietam)

W adapterach zmieniałem piny „na czuja”- po włączeniu postojówek sprawdzałem na którym pinie mam prąd i podłączałem do odpowiedniej żarówki i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, ponawiam pytanie - mam problem z xenonem prelci po dołożeniu lamp tył lci i zakodowaniu +MUEB - brak postojówek i xenon w pozycji awaryjnej - jakieś sugestie ? :roll:

 

Hej,


Zmieniałeś moduł świateł, piny w module też?


Mariusz

 

Moduł świateł mam fabryczny LM2.

Dociągnąłem dwa przewody z tylnich lamp do modułu (bodajże pin 5 i 62 o ile dobrze pamietam)

W adapterach zmieniałem piny „na czuja”- po włączeniu postojówek sprawdzałem na którym pinie mam prąd i podłączałem do odpowiedniej żarówki i tak dalej.

 

Jak masz fabryczny lm2 i wymieniłeś tylko lampy tył to dlaczego przód przestał działać?

Tak mnie zastanawia, na 100% masz lm2 fabryczny czy wogóle lm2? auto z lampami pre lift :?:


Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł fabryczny - data produkcji auta to 12.2006

Auto z lampami prelci xenon + h7

Przód przestał działać po dołożeniu opcji +MUEB

 

To usuń ten wpis +MUEB bo jest do auta pre ale jak robisz komplet przód + tył.

Masz numer tego modułu lm2?


Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł fabryczny - data produkcji auta to 12.2006

Auto z lampami prelci xenon + h7

Przód przestał działać po dołożeniu opcji +MUEB

 

To usuń ten wpis +MUEB bo jest do auta pre ale jak robisz komplet przód + tył.

Masz numer tego modułu lm2?


Mariusz

 

Właśnie biorę się za usuwanie. Czy powinienem coś jeszcze zakodować prócz wyłączenia sprawdzania żarówek ?

Numer modułu : 9 137 775

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł fabryczny - data produkcji auta to 12.2006

Auto z lampami prelci xenon + h7

Przód przestał działać po dołożeniu opcji +MUEB

 

To usuń ten wpis +MUEB bo jest do auta pre ale jak robisz komplet przód + tył.

Masz numer tego modułu lm2?


Mariusz

 

Właśnie biorę się za usuwanie. Czy powinienem coś jeszcze zakodować prócz wyłączenia sprawdzania żarówek ?

Numer modułu : 9 137 775

 

Co wy macie z tym wykodwaniem sprawdzania żarówek :mad2:

Jak masz ori moduł lm2 i założyłeś ori lampy tył to po co chcesz to wykodować :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie biorę się za usuwanie. Czy powinienem coś jeszcze zakodować prócz wyłączenia sprawdzania żarówek ?

Numer modułu : 9 137 775

Co wy macie z tym wykodwaniem sprawdzania żarówek :mad2:

Jak masz ori moduł lm2 i założyłeś ori lampy tył to po co chcesz to wykodować :?:

 

Temat wykodowania sprawdzania żarówek często jest poruszany- stąd ten pomysł.

Po usunięciu +MUEB oraz wyczyszczeniu LMA czystym MAN'em przód wrócił do życia, ale z tyłu mam błąd spalonych kierunków oraz postoju (wiadomo) + brakuje drugiego światła stopu - świeci tylko zewnętrzna żarówka stopu (która również świeci przy pozycyjnych światłach z napięciem ponad 3v a po naciśnięciu stopu wzrasta do ponad 12v), ta od strony błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie biorę się za usuwanie. Czy powinienem coś jeszcze zakodować prócz wyłączenia sprawdzania żarówek ?

Numer modułu : 9 137 775

Co wy macie z tym wykodwaniem sprawdzania żarówek :mad2:

Jak masz ori moduł lm2 i założyłeś ori lampy tył to po co chcesz to wykodować :?:

 

Temat wykodowania sprawdzania żarówek często jest poruszany- stąd ten pomysł.

Po usunięciu +MUEB oraz wyczyszczeniu LMA czystym MAN'em przód wrócił do życia, ale z tyłu mam błąd spalonych kierunków oraz postoju (wiadomo) + brakuje drugiego światła stopu - świeci tylko zewnętrzna żarówka stopu (która również świeci przy pozycyjnych światłach z napięciem ponad 3v a po naciśnięciu stopu wzrasta do ponad 12v), ta od strony błotnika.

 

I znowu zepsułem przód - tym razem czyszczenie pustym MAN'em oraz profilem expert po vo nie pomaga - xenony świecą maksymalnie pod siebie (tryb awaryjny?), na błyśnięciu jest h7 a długie to h7 + otwarta przesłona na xenonie :duh:

Wygląda na to jakby auto "myslało", że mam bixenon :duh:

Powoli brakuje mi pomysłów co może być nie tak :|

P.S Inpa nie pokazuje żadnych błędów na module LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siema. Lampy tył założone z lci, przeciągnąłem 2 kable i wsadziłem nowy moduł. Tył elegancko działa przód nie pala się ringi a xenony na włączonym silniku słabo świecą i migają. Na zapłonie świecą normalnie ale bez ringów. Podłącze stary moduł to wszystko normalnie działa oprócz stopów. Chodzi o kodowanie czy coś zjebałem?


Można zakodować na lm1 tak żeby wszystko dobrze działało?


Mówiliście coś o podmianie pinów żeby działały ringi ale nie mogę wcale wyciągnąć tego kabla z wtyczkami. Siedzi na maxa w górze i nie mogę go dać w dół żeby mieć dobry dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.