Skocz do zawartości

Mkls

Zarejestrowani
  • Postów

    62
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mkls

  1. Dwie rzeczy : - czy w obu fotelach masz doprowadzony k-bus (pin nr 2 w żółtej kostce) - czy doprowadzając czarną kostkę z canem podłączyłeś tam dwie masy? fotel pasażera różni się od kierowcy tym, że ma dwie masy, a kierowca tylko jedną (mówimy o czarnej kostce, która zasila moduł foteli)
  2. Cześć, Dokładałem u siebie całe audio HiFi. Musisz dołożyć parę przewodów, w skrócie od radia do wzmacniacza 4 przewody 0,75mm2 i wzbudzenie 1 przewód 0,35mm2, od wzmacniacza do dwóch głośników pod fotelami 4 przewody 2,5mm2 i od wzmacniacza 2 przewody 4mm2 jako zasilanie z tylnej skrzynki i masa. Ogólnie do zrobienia.
  3. Może masz "źle" ustawioną linkę przy skrzyni (widzę po opisie, że przedlift) i przy puszczeniu hamulca wybierak wskakuje na prawidłową pozycję? Zwróć uwagę czy jak puszczasz hamulec wybierak nie rusza się.
  4. A może to informacja o podwyższonym poborze prądu po uśpieniu auta? Na pewno w menu iDrive nie masz żadnego błedu?
  5. Według realoem masz 6hp19tu. Z tego co mi wiadomo to wszystkie 525D lci miały 6hp19tu. Według producenta wytrzymuje ona właśnie 450nm.
  6. Z czystej ciekawości - dlaczego chcesz dołożyć przycisk poziomowania świateł H7 do świateł "xenonowych"?
  7. Mkls

    E60 pre lci ringi cotton

    Jeżeli auto jest prelci, ale ma moduł LM2 to nadal nie można ustawić stricte ringów jako DRL tak jak to jest w LCI. Przerabiałem temat zmian lamp mając już moduł LM2 (który szedł fabrycznie od 09/2006) i przy dodaniu (w moim przypadku) +MUEB zmieniły się ustawienia modułu LM2 w ncs'ie.
  8. Mkls

    Błędy i kontrolki

    Tak, błędy powinny się zapisać w pamięci. Zrób tak jak kolega wyżej podpowiada.
  9. Link do Twojego logu w tunezilla : https://log.tunezilla.com/s/SeMR7xrn
  10. Mkls

    Wymiana turbiny 525D

    Ja osobiście robiłem tak, że wyrzucałem cały wydech (łatwiej było mi wyrzucić go w całości niż rozkręcić - śruby były zardzewiałe). Od góry rozbierałem plastikową obudowę filtra powietrza. Potem masz od góry trzy śruby (przy kolektorze wydechowym) i dwie śruby na łączeniu sprężarki z katalizatorem. Sama turbosprężarka to dopływ i odpływ oleju i "trójnik" trzymający sprężarkę z blokiem silnika. Wychodzi dołem w całości z nastawnikiem.
  11. Dzień dobry, Posiadam aktualnie lusterka składane elektrycznie, fotochrom (3pin, polift do 2009). W moim lusterku oczywiście nie ma wyjścia na podłączenie lampki LED. Kostka lampki LED lusterka posiada dwa przewody - brązowy oraz szary. Czy jest możliwość dołożenia do nich ramki z podświetleniem LED? Jeżeli tak to gdzie wpiąć się szarym przewodem (domyślam się, że brązowy to masa, jak w całej instalacji)? Pozdrawiam Marcin
  12. Mkls

    Bmw E60/E61 lampy zamiana

    Ringi służą jako światła dzienne w polifice (03.2007-). Za jazdę na samych ringach w przedliftowych modelach jest mandat - ring nie jest w ogóle widoczny w słońcu. Odnośnie firm, które zajmują się regeneracją, ja osobiście polecam "Kosmetyka pojazdów & Regeneracja reflektorów" Sosnowa 4, Kielcza, 664-584-638.
  13. Mkls

    Bmw E60/E61 lampy zamiana

    Według mnie za cenę 2500 zł (cena z w/w aukcji) jesteś w stanie zregenerować swoje (ponowne sklejenie przez profesjonalną rękę powinno pomóc na wodę w lampie) i dorzucić np ringi do jazdy dziennej. Dodatkowo możesz pomysleć o zmianie bixenon na bileda - czytałem, że ludzie są zadowoleni po tym zabiegu.
  14. @edit DPF poszedł do czyszczenia. Przy sprawdzaniu pokazało ciśnienie 11 mbar i serwis powiedział, że jest z nim wszystko w porządku. Zobaczymy ile pokaże turbina na wypranym filtrze.
  15. Sytuacja wygląda następująco: Zdjąłem katalizator, odpaliłem air-mass system test. W połowie testu słychać było uderzenie jakby wyrwało któryś z przewodów od turbiny. Z tego co ista zdążyła zmierzyć to wynik jest taki: Boost pressure 1: 1893 | min value 1 : 1726 | max value: 2376 Boost pressure 2: 2017 | min value 2 : 1806 Widać, że zdjęcie wydechu pomogło i muszę wyczyścić dpf i katalizator. Wszystkie przewody były na miejscu więc postanowiłem zajrzeć do turbiny od strony ciepłej i oto co zobaczyłem: Olej dosłownie wylewał się i kapał na opuszczony katalizator. Po zdjęciu górnego węża również był widoczny olej: P.S. Gdy odkręcałem turbinę w celu reklamacji nastawnika przy górnym przewodzie również były podobne ilości oleju. Zakład regenerujący turbiny stwierdził, że to nic. Co robić w tym momencie? Czy taka ilość oleju na stronie ciepłej jest spowodowana niesprawną turbosprężarką? (w moim przypadku źle zregenerowaną?) Reklamować kolejny raz?
  16. Odkręcę cały wydech między katem a turbiną i zrobię test air-mass system w ista. Do tej pory wygląda to tak: Zregenerowana turbina, ale niewyregulowana: boost pressure 1: 1589 | min value 1 : 1739 | max value : 2389 boost pressure 2: 1662 | min value 2 : 1819 Zregenerowana turbina, poprawiony nastawnik, zapchany dpf (ecu zaplanował regeneracje): boost pressure 1: 1653 | min value 1 : 1726 | max value: 2376 boost pressure 2: 1722 | min value 2 : 1806 Zregenerowana turbina, poprawiony nastawnik, dpf wypalony (ciśnienie na jałowym 9mbar): boost pressure 1: 1717 | min value 1 : 1728 | max value: 2378 boost pressure 2: 1790 | min value 2 : 1808
  17. ponieważ im wyższe obroty , tym wyższe ciśnienie spalin. Wymontuj katalizator i go oblukkaj,prawdopodobnie to on jest zatkany lub uszkodzony. Jak go wymontujesz to możesz sie garnąć i zrobić loga Tylko czy w przypadku uszkodzonego katalizatora nie byłoby odwrotnie? In wyższe obroty tym mniejsze ciśnienie na turbinie i większa różnica między ciśnieniem aktualnym a oczekiwanym? W moim przypadku im wyższe obroty tym większe ciśnienie - tak wynika z logów.
  18. Logi przyspieszenia na 3cim i 4tym biegu: https://log.tunezilla.com/s/usXaYxZo https://log.tunezilla.com/s/usXaYxZo https://log.tunezilla.com/s/cAQrbhQj https://log.tunezilla.com/s/7b2jwtul https://log.tunezilla.com/s/k4P4ILST Widać, że czasami różnica jest około 200mbar, ale im wyższe obroty tym mniejsza różnica. Po wypaleniu dpfa ciśnienie wsteczne na biegu jałowym oscyluje w granicy 9-10 mbar.
  19. Dobry wieczór, Jestem po wymianie regeneracji "zregenerowanej" turbiny. Serwis turbosprężarek stwierdził, że winnym był sterownik elektroniczny. Zlogowałem przejazd na 4tym biegu: https://log.tunezilla.com/s/dvfv2zLY Niestety, nie byłem w stanie dojechać do 4tys obrotów - brakło mi jezdni. Co o tym myślicie? W między czasie zauważyłem, że dpf zaplanował regenerację (poziom sadzy 28,3g, ciśn wsteczne na biegu jałowym 22,9hpa, ost. reg. 220km temu). Jutro wypalę dpfa i wykonam ponownie pomiary. Zastanawia mnie jedna rzecz - oczekiwane doładowanie jest 2439mbar, a maksymalne osiągnięte rzeczywiste to 2340mbar. Czy taka różnica jest dopuszczalna?
  20. Dzień dobry, Zauważyłem u siebie dziwną przypadłość, mianowicie na postoju, w momencie wciśnięcia pedału przyspieszenia i odpuszczeniu go, gdy obroty opadają, spada mi również napięcie do ok. 13,67V po czym od razu wraca na 14,8V - 15,1V. Widać jak w chwili spadku napięcia przygasa wewnętrzne oświetlenie. Zauważyłem taki efekt na postoju. Opisane wyżej zjawisko udało mi się zlogować (na postoju): https://log.tunezilla.com/s/C4HDG6pF Podczas jazdy nie widać aż takich spadków: (log podczas jazdy): https://log.tunezilla.com/s/USIhx98T Czy niesprawny alternator lub regulator napięcia mogą powodować takie skoki, czy są jest całkowicie normalne zjawisko? P.S. W celu ukrycia np. obrotów na diagramie, wystarczy nacisnąć na napis "Obroty [rpm]" nad wykresem. Pozdrawiam
  21. Według mnie auto nie jedzie w ogóle, nawet na niskich. Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale np. przy obrotach 2904, pedał przyspieszenia 99%, doładowanie oczekiwane 2307 a rzeczywiste 1849 - widać niedoładowanie. Co myślisz o przepływce? Może tutaj jest problem. Odnośnie DPF - robiłem 3 testy ciśnienia Test 1 - test 2 - test 3 obroty 678 rpm - 15 / 15 / 16 obroty 1833 rpm - 42 / 32 / 51 obroty 2745 rpm - 97 / 56 / 95 obroty 3852 rpm - 115 / 102 / 111 Przy czym sadza to 13g a popiół 26,5g. Myślę, że to nie przez DPF turbina nie doładowuje.
  22. z logu nic nie widac za dużo rzeczy na raz logowaleś nie tak to sie robi Na logu wszystko widać, trzeba tylko wiedzieć jak to czytać. Na górze strony zaznaczasz opcje które chcesz widzieć i opcje, które chcesz ukryć. Wystarczy kliknąć na napis. Daj znać co o tym myślisz.
  23. W przyszłym tygodniu jadę na sprawdzenie turbiny. W między czasie pojeździłem trochę z odpalonym logowaniem. Poniżej link do pełnego logu (plik jest dosyć duży, ponad 6 minut logów, strona potrzebuje chwili, aby się załadować). https://log.tunezilla.com/s/z0ZAyPDj Jedna rzecz mnie zastanawia - pozycja "Turbo wysterowanie". Czy nie jest to pozycja cięgna/nastawnika turbiny ? Z logu wynika, że najniższy % otwarcia nastawnika to okolice 42%, a najwyższy 152% (błąd pomiaru :?: :?: ). Inną rzeczą która mnie zaciekawiła to przepływka - na wykresach widać, że wstaje dosyć liniowo (nie ma skoku z 400 na 1000, tylko po drodze złapie jeszcze 600 i 800), jakby "ospale" - czy tak powinno być?
  24. Zdaję sobie z tego sprawę. Cały czas mam z tyłu głowy sytuację "co jeżeli to nie przez dpf jest problemem z turbiną". Ja jak regenerowalem swoja turbosprezarke w 2.0d to z firmy do mnie dzwonili i sie pytali czy regenerujemy sama turbosprezarke, czy turbosprezarke i nastawnik elektroniczny turbosprezarki , bo to juz dodatkowe koszta. Zdecydowalem sie na regeneracje jednego i drugiego i turbina pracuje poprostu super. Ciekawi mnie czy ty nie masz czasem problemow z nastawnikiem turbiny, ktory w stosunku do zadanych parametrow pracuje nie do konca precyzyjnie i czy czasem nie jestes biorca turbiny po regeneracji ale ze starym nastawnikiem, ktory nie zostal zregenerowany. jesli tak jest bedziesz mial parametry pracy turbiny nie do konca zgodne z tym jak dodajesz gazu itd. Bedzie zadane 1.6 bara, a bedzie pompowac 1.3 bara czy 1.2. W innym przypadku moze byc zadane 1.0 bar, a nastawnik moze dac 1.4 bara co spowoduje rozbieznosci w doladowaniu silnika. Da sie z tym normalnie jezdzic ale nastawnik, ktory szwankuje w pewnym momencie psuje sie w taki sposob, ze jak zadasz mu 1.5 bara on juz nie ustawi zadanych parametrow tylko duze mniejsze i pojawia sie spadki mocy zadane bedzie 1.6 bara a bedzie dmuchac 1.2 masz 177 czy 197 koni a bedzie auto chodzic na 150 - odczujesz to podczas jazdy. Najlepiej sprawdzic komputerem co sie dzieje, sciagnac oslony poszukac moze jakiejs nieszczelnosci - zaczac od rzeczy podstawowych, a potem dac jakiemus kumatemu gosciowi turbine do ogledzin. To była wymiana - zostawiłem swoją turbinę z nastawnikiem a zabrałem drugi zestaw, który był "zapieczętowany". Dopytałem będąc na miejscu czy nastawnik jest również zregenerowany - otrzymałem odpowiedź twierdzącą. Planuję pojechać na sprawdzenie turbiny z nastawnikiem na gwarancji, a mając cały wydech na wierzchu, zlecę wypranie DPFa i kata (jeżeli będzie taka potrzeba).
  25. Zdaję sobie z tego sprawę. Cały czas mam z tyłu głowy sytuację "co jeżeli to nie przez dpf jest problemem z turbiną".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.