Skocz do zawartości

Odma n53b30a


daveeconomic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czesc chlopaki! Podpinam sie pod temat.... posluchajcie filmu i ocencie..


https://youtu.be/q_t3QN6_-WA


Odma do wymianki czy nie???

Otoz zaczely mi falowac rano na zimnym obroty i przebiera.... obstawialem odme albo wtryski?!?

2 lata temu wymienilem 3 a reszta po myjce i ogledzinach specow od wtryskow trafila spowrotem. Teraz zaczyna sie powtorka chyba :roll: ale chce waszej rady....

Dla mnie odma ok! Mysle ze wtryski padaja te stare. Swieca na jednym cylindrze okopcona co utwierdza mnie ze to wtryski.

Ale zanim wydam spora kase znowu Chce Waszej opinii....

Pozdro...




Panowie wymienilem wtryski i jest jeszcze gorzej :mad2:

Cos mi sie wydaje ze to pompa HPFP do tego dochodzi fakt ze nie dawno wymienilem uszczelke pokrywy zaworow i po odpaleniu ikona polowy silnika i obciecie mocy. Zignorowalem bo po kasacji wszycho gralo! Ale teraz jak wtryski wszystkie nowe to juz kicha. Dziwne tylko ze zadna kontrolka teraz nie wyskakuje! Tylko orano na zimnym chodzi nierowno szarpie drzy, JAK JA MAM DOSC TEGO SMIECIORA!!!!! Masakra! Pompe kupic ori czy zamiennik??

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Czekam na kolesia co w bmw przepracowal 30 lat pod koniec tygodnia bede u niego to zobaczymy!

Na ta chwile jednak wymienilem odme.... membrane i alu kapsel!

JEST TO NAJGORSZA RZECZ JAKA ZROBILEM W TYM CHINSKIM BADZIEWIU!!!!

Masskra!!! Tworzy sie takie podcisnienie ze malo reki nie wciagnie! Buczy huczy i ch... co jeszcze!!

Dla mnie straszne! Bede musisl kupic nowa pokrywe :mad2: a juz CHCIALEM to dziadostwo sprzedac i znowu koszta :mad2: :mad2: :mad2:

Dla porownania film pierwszy przed


https://youtu.be/q_t3QN6_-WA


A ten po :mad2:


https://youtu.be/vPqP1j8rOf8


Moja rada kupcie pokrywe!

Teraz jeszcze jak wyjdzie pompa to masakra!!nowa pokrywa + nowa pompa to bedzie wynik!!! Najgorsze jest ze ten smietnik nie jest tego wart! A zrobic bede Musial

Musze drina walnac i zrelaxowac sie troche bo mnie ten chinol wykonczy nerwowo!!! :mad2:

Edytowane przez Marecki1977
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale miałeś dziurę w swojej uszczelce? Po co wymieniałeś jak było dobrze - na pierwszym filmie nic nie zasysało więc raczej to nie była walnięta odma? Kiedy zminiłeś tą uszczelkę- na stronie piszą, że na początku takie objawy mogą być potem się uspokaja. Uszczelniłeś ten aluminiowy korek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uszczelnilem! Pije drina i olewam dziada :lol: zobaczymy pozniej jak bedzie smigalo!?

Mam nadzieje ze sie uspokoi?!! Dam znaka jutro moze cos sie zmieni...

Masz racje niepotrzebnie grzebalem :mad2:

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znac za dzien lub dwa zobaczymy co dalej?!? Moze za malo silikonu dalem :? Dziwna akcja z ta odma! No nic w razie czego 1600 w du...e.

Jutro jeszcze zmienie swieczki moze ktoras nie domaga i przebiera dziad!

po jutrze rano bede nagrywal zachowanie motoru z ranca!

Jak nagram filmik to wstawie.

Jako tako nie bylo dziury ! Mozna powiedziec ze uleglem presji otoczenia ze trzeba odme wymienic a ja mam 130000 mil wiec postanowilem wymienic i jak sie okazalo calkiem niepotrzebnie bo gumka cala i nawet czysta byla! Drugi raz juz nikt mnie nie namowi! Jak Tobie nie zasysa to nie ruszsj taka moja rada!!!!!!!

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martiso!! Daj sobie spokuj z tym badziewiem!!!!!! Zrobilem i jest masakra!! Wlasnie szukam pokrywy bo takie podcisnienie i buczenie ze masakra.... zrobilem z silikonem tragedia!!!! Wyczyscilem silikon tez jest kicha!! Nie wiem ale dla mnie wbitka na maxa!!!! Nie dotykaj Twojej membrany !!!!TO JEST SYF!!!!Gorzej niz mam teraz to jeszczevnawet w necie nie widzialem!!!!!!!!!!!!!!!!
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh - no to lipa :) poczekam z tą wymianą, u mnie nie jest jakiś straszny problem.


popatrz jeszcze co tutaj piszą https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=72&t=1648281 - problemem może być złe uszczelnienie, musisz kupić płynna uszczelkę i dobrze ten kapsel doszczelnić nie zaślepiając odpowietrznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marecki też walczyłem z tym długo. Wymieniłem i był syf. Musisz dobrze doszczelnic. I ogólnie wkleić odmę w kapsel. Ja miałem sama membranę bo 1.5 roku temu nie wiedziałem że trzeba z korkiem. Ogólnie ją wyjąć to dramat bo korek wklejony, połamałem go trochę, tragedia ale ogólnie na koniec dobrze. Latem elegancko nic nie faluje, bardzo delikatny pisk dosłownie tylko my go usłyszymy bo wiemy o co chodzi. Ale zima na zimnym też miałem chwilowe fale mimo że wymieniłem komplet nowych świec;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi lepiej jaką macie temperaturę wody w ukrytym menu? Ja mam w upały po mieście 108-112;( pompę wymieniałem 40 tys temu nie wiem czy nie dużo. Komunikatu nie ma wentylator załączał ostatnio. I jeszcze jedno mam żaluzje ciągle zamknięta czy lato czy zima. Jak u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się udało uszczelnić tę odmę ale i tak kupiłem nową pokrywę. Falowania obrotów nie było ale lekki pisk pozostał, czyli tak jak miałem przed jej wymianą - ogólnie nie polecam kupowana tego "zestawu naprawczego" - jednym słowem - druciarstwo, pierwszy i ostatni raz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie jak wrażenia po zestawie naprawczym? Ogólnie chodzi mi o to, kto wklejał membranę w dekielek - bo to jest poprawna procedura.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.


Mowie za siebie. U mnie po 10k km jest OK. Najwazniejsze, oleju juz nie ubywa jak przed naprawa, nie piszczy. Zestaw naprawczy uwazam za b. udany zakup, koszt prawie zadny w przeciwienstwie do OEM. Procedure opisywalem w wczesniejszym poscie.


Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dawno juz zapomnialem o tym badziewiu od ruskich!!!! Smietnik i tyle!!!!! Zalozylem nowa pokrywe i jest cacy zadnego huczenia , buczenia itp.... szkoda czasu i nerwow na te wynalazki!!
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
gosciu widzę masz ogromne zaburzenia osobowosci... jeszcze kilka wykrzyknikow wstaw... zglos się do swojego specjalisty, niech zmieni dawki leku..

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Lewonek - gumową membranę też przyklejałeś do kapsla, czy po prostu ją wcisnąłeś?

 

Hej.


Montaż jest banalny. Przylozyc odme do korka na sucho. Zobaczyc jak sie uklada w srodku. Silikon nalozyc na zewnetrzna krawedz patrzac od spodu, srodka.

Pamietac trzeba o malym otworze w korku, ktory sluzy do odpowietrzania. Zapalke mozna wlozyc podczas nakladania silikonu. Korek + membrana i sprezyna i cala budowa "cepa".

"Druciarstwo" to zrobil ktos kto pozniej jest sfrustrowany, ze mu nie wyszedl montaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.