Skocz do zawartości

320i,X,M pakiet, pełny MG motorsport, Stage 3-Sprzedam!


alph

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wg ETK gdy występuje multifunkcyjna kierownica, zegary są takie same przy tempomacie jak i przy jego braku. Zegary są inne tylko w przypadku kierownicy kompletnie pozbawionej multifunkcji. Nawiasem mówiąc widział ktoś kiedyś F30 bez przycisków na kierownicy? :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wg ETK gdy występuje multifunkcyjna kierownica, zegary są takie same przy tempomacie jak i przy jego braku. Zegary są inne tylko w przypadku kierownicy kompletnie pozbawionej multifunkcji. Nawiasem mówiąc widział ktoś kiedyś F30 bez przycisków na kierownicy? :)))

 

Oj zdziwisz się jak dużo golasów jeździ po polskich drogach:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Chwila ciszy i wjechały nowe graty:-)

 

427105fb548a7136med.jpg

14924ed2a3f8811cmed.jpg

 

BILSTEIN B8 Plus z Eibach Pro Kit:-)

 

https://bilsteinpolska.pl/29/bilstein-b8

 

Po jednym dniu jazdy powiem, że bałem się twardości bo ludzie rozpisują się jakie to twarde itd.

 

Według mnie jest idealnie. Prowadzenie teraz, a na seria to przepaść. Teraz auto trzyma się drogi.

 

Jeżeli ktoś się zastanawia to zdecydowanie polecam w komplecie BILSTEIN B8 Plus z Eibach Pro Kit

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Tradycyjny tempomat poza sterowaniem przepustnica używa również hamulców (i zaświeca stopy) gdy mocno obniżysz prędkość, stad moje pytanie :)

 

 

Swoją drogą skoro "Tradycyjny tempomat" nie ma radaru, ciekawe czego używa do określenia przeszkody i dohamuowania przed nią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna kamera w lusterku! W srodkowej kratce zderzaka pod rejestracja jest radar , ktory odpowiada za utrzymywanie odleglosci pomiedzy pojazdami i hamuje sam jesli wykryje jakas przeszkode rowniez pieszych na pasach. Otoz taki radar mam u siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych jest to chyba jako pakiet "systemy asystujące kierowcę". Cytat z bmw.pl:

 

"System asystujący kierowcy obejmuje działające na bazie kamery ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją z poprzedzającym pojazdem i pieszymi z miejską funkcją hamowania."

 

W zależności od rodzaju kamery można to dokodować ale to już by trzeba pytać kogoś kto się tym zajmuje.

 

Pzdr

Radek K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Gdy za szybko zbliżam się do auta przedemną to mruga czerwony samochodzik i pojawia sie dźwięk ostrzegaczy. Później ma zacząć hamować, ale tego jeszcze nie próbowałem ;-)

 

Czułość tego "radarku" można ustawić w ustawieniach - są 3 poziomy.

Rzeczywiście jest też wykrywanie pieszych. Raz mi się to włączyło na drodze szybkiego ruchu (czerwony ludzik na desce).... pieszego na pewno tam nie było.. na szczęście nie hamował tylko piszczał i mrugał bo mogłobybyć niebezpiecznie.

 

Oba te systemy działają tak sobie....

Jak są dwa wiadukty blisko za sobą i słońce za nimi to 3 razy miałem fałszywy alarm :-) .... serce wtedy szybciej bije.... ciekawe czy BMW zwraca za stracone nerwy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna kamera w lusterku! W srodkowej kratce zderzaka pod rejestracja jest radar , ktory odpowiada za utrzymywanie odleglosci pomiedzy pojazdami i hamuje sam jesli wykryje jakas przeszkode rowniez pieszych na pasach. Otoz taki radar mam u siebie

 

Mylisz się. To o czym piszesz było w np E90, E60. W Serii F (u mnie w F36 mam aktywny tempomat) jest kamera na wysokości lusterka środkowego. Odpowiada za zapobieganie kolizjom oraz hamowanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zadna kamera w lusterku! W srodkowej kratce zderzaka pod rejestracja jest radar , ktory odpowiada za utrzymywanie odleglosci pomiedzy pojazdami i hamuje sam jesli wykryje jakas przeszkode rowniez pieszych na pasach. Otoz taki radar mam u siebie

 

Mylisz się. To o czym piszesz było w np E90, E60. W Serii F (u mnie w F36 mam aktywny tempomat) jest kamera na wysokości lusterka środkowego. Odpowiada za zapobieganie kolizjom oraz hamowanie auta.

 

Nie myli się. http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=990071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czasu trochę upłynęło i wjechało trochę zmian.


Najpierw wszystkie tarcze i klocki poszły do zmiany na sportowe zimmermany. Hamuje duzo lepiej ale po miesiącu stwierdziłem, że trzeba będzie zrobił swap na coś znacznie większego:-)


Wymiana halogenów przednich na ledowe - super mod - tani, a zmienia przód auta i można zakodować powitalne halogeny i odrazu człowiek lepiej się czuje:-) :D


W zeszłym tygodniu wjechał nowy program (Artur dziękuje) i narazie jaram się jakbym miał nowy samochód.


Odejście przepaść. Największe powyżej 100km/h. Elastyczność wzrosła i czasami można się bać swojego auta :cool2:


Poniżej trochę historii na zdjęciach:


Hamulce:


ae89dea99e640d8e.jpg


e8a6937c365de37c.jpg


Halogeny:


c54a6c9ce6e27857.jpg


ebe3b4d28b133da5.jpg


Programowanie:


6f72acbdc4a72562.jpg


78ee35d6a43cb7a8.jpg


16fb30da9b74c90f.jpg


f9b3260e94562722.jpg

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No i po 2 miesiącach czekania udało się wjechać z tłumikiem końcowym MG Motorsport.


c62960283038d137med.jpg


. Pykający fotel okazał się uszkodzoną ramą fotela:-) Naprawione.

 

 

Rama fotela, czyli co dokładnie? Wymieniałeś stelaż, czy jak?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Według mnie jest idealnie. Prowadzenie teraz, a na seria to przepaść. Teraz auto trzyma się drogi.


Jeżeli ktoś się zastanawia to zdecydowanie polecam w komplecie BILSTEIN B8 Plus z Eibach Pro Kit

 

Ale mógłbyś coś więcej?

Jak dla mnie standardowe zawieszenie M-pak + koła 19 cali to już dobry zestaw, tzw. front end grip jest więcej niż dobry.

Ale może dlatego, że mam cięższy silnik :wink: Masz zwykły magiel, czy zmienne przełożenie 2VL?

Miałem Bilsteiny kiedyś w innym aucie i tam poprawa w stosunku do serii była ogromna, może dlatego, że fabryczny zawias był z d**y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po 2 miesiącach czekania udało się wjechać z tłumikiem końcowym MG Motorsport.


c62960283038d137med.jpg


. Pykający fotel okazał się uszkodzoną ramą fotela:-) Naprawione.

 

 

Rama fotela, czyli co dokładnie? Wymieniałeś stelaż, czy jak?

Dzięki!

 

Tak. Dodatkowo niestety zrobiłem to w Aso bo bałem sie druciarstwa i wyszło chyba około 2000 zł plus robocizna.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Według mnie jest idealnie. Prowadzenie teraz, a na seria to przepaść. Teraz auto trzyma się drogi.


Jeżeli ktoś się zastanawia to zdecydowanie polecam w komplecie BILSTEIN B8 Plus z Eibach Pro Kit

 

Ale mógłbyś coś więcej?

Jak dla mnie standardowe zawieszenie M-pak + koła 19 cali to już dobry zestaw, tzw. front end grip jest więcej niż dobry.

Ale może dlatego, że mam cięższy silnik :wink: Masz zwykły magiel, czy zmienne przełożenie 2VL?

Miałem Bilsteiny kiedyś w innym aucie i tam poprawa w stosunku do serii była ogromna, może dlatego, że fabryczny zawias był z d**y.

 

Niestety z xdrivem nie masz m pakietowego zawieszenia. U mnie dodatkowo 18 cali felgi (mieszane). Auto jest sztywne, nie przechyla się i w zakrętach jest bajka. Minus to jazda wężykiem pomiędzy dziurami bo jak wpadniesz w dziurę to wali tak że plomby wypadają.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po 2 miesiącach czekania udało się wjechać z tłumikiem końcowym MG Motorsport.


c62960283038d137med.jpg


. Pykający fotel okazał się uszkodzoną ramą fotela:-) Naprawione.

 

 

Rama fotela, czyli co dokładnie? Wymieniałeś stelaż, czy jak?

Dzięki!

 

Tak. Dodatkowo niestety zrobiłem to w Aso bo bałem sie druciarstwa i wyszło chyba około 2000 zł plus robocizna.

 

Ok, dzięki. Teraz krzyczo 2500 zł. Chyba ich pogniotło :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.