Skocz do zawartości

[E60] Wymiana uszczelki tylnej szyby bez wycinania szyby?


BaX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

 

Zauważyłem ostatnio, że uszczelka tylnej szyby po bokach na styku z słupkami zaczyna się kruszyć. /ta wywinięta krawędź/ Czy istnieje możliwość wymiany tej uszczelki bez wycinania szyby?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszcze raz sprawdziłem dokument. Te klipsy są albo w uszczelce albo w szybie. Jest napisane że guma może przykleić się do nich

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jeszcze raz przeczytałem :mrgreen:

Nie ma nr. To klips w uszczelce na listwie aluminiowej który może zostać się w rynience przy wykrywaniu gumy. Znaczy rwać i sprawdzić czy nic się nie zostało :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak nie chcesz to nie musisz.

To są dwie oddzielne części

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klipsów nie miałem, brałem obie sztuki bo ceny są śmieszne a jak ma mi potem odłazić to bym się wkurzał. Ze starą trzeba uważać by szyby nie uszkodzić na rantach przy wyciąganiu. Ja używałem takich łopatek do ściągania listew w aucie i kołków. Potem trzeba dobrze umyć i odtłuścić rant szyby bo w środku tych nowych uszczelek masz pasek kleju butylowego. Do tego mocno jej nie naciągać bo ja górną krawędź spieprzyłem bo wystawiłem uszczelkę na słońce razem z autem i zakładałem i mi się rozjechała przez co narożnik wyszedł jakieś 3-4 mm dalej niż szyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam odnowie temat minęło trochę czasu może więc użytkowników miało ten sam problem i podzieli się doświadczeniami jak to w końcu jest bo jedni szklarze mówią że trzeba wycinać drudzy nie na filmie widać jak koleś wyciąga ja bez cięcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnowie temat minęło trochę czasu może więc użytkowników miało ten sam problem i podzieli się doświadczeniami jak to w końcu jest bo jedni szklarze mówią że trzeba wycinać drudzy nie na filmie widać jak koleś wyciąga ja bez cięcia

Uszczelkę wymieniasz tak jak jest pokazane na filmiku, nic skomplikowanego.

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki W E60 na tylna szybe dziela sie na 2 czesci gorna zakrywajaca boki szyby i gore szyby i dolna zakrywajaca dol szyby.


Uszczelki sa zaciskowe, nie na kleju. Wywalasz stara przemywasz ladnie wszystko jakims plynem z alkoholem odkurzaczem wciagasz stare kawalki ukruszone uszczelki czy nawet reka jak dasz rade wciskasz nowa uszczelke dociskasz mocno az zaskoczy sztywno i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki W E60 na tylna szybe dziela sie na 2 czesci gorna zakrywajaca boki szyby i gore szyby i dolna zakrywajaca dol szyby.


Uszczelki sa zaciskowe, nie na kleju. Wywalasz stara przemywasz ladnie wszystko jakims plynem z alkoholem odkurzaczem wciagasz stare kawalki ukruszone uszczelki czy nawet reka jak dasz rade wciskasz nowa uszczelke dociskasz mocno az zaskoczy sztywno i to wszystko.

 

Dzięki za odpowiedź wczoraj znalazłem filmik, na którym gość wymienia obie może komuś się przyda https://www.youtube.com/watch?v=l9Dp1bS15po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.