Skocz do zawartości

Doposażenie - kamera cofania 520D


Zawisza82

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie wy kupiliście tak tanio tą książkę kabli . Mi do f06 wołają ponad 2000pln.

Zobaacz aukcje :


Zobacz ofertę: BMW E70 E84 E90 F10 F01 F20 F25 F30 KABEL KAMERY https://allegro.pl/oferta/bmw-e70-e84-e90-f10-f01-f20-f25-f30-kabel-kamery-7533398628


Myśle ze znajdziesz u niego tanio kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wie ktoś czy będzie problem jak się zamontuje sterownik od top View tylko do tylnej kamery. Czy będzie sypać jakimiś błędami ? Czy można zakodować tak, aby obsługiwał chwilowo tylko tylna kamerę, bez udziału pozostałych ?

Zastanawiam się nad retrofitem kamer, ale jako stage 1 tylko kamera tył, a w późniejszym czasie kamery w lusterkach i w zderzaku z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wie ktoś czy będzie problem jak się zamontuje sterownik od top View tylko do tylnej kamery. Czy będzie sypać jakimiś błędami ? Czy można zakodować tak, aby obsługiwał chwilowo tylko tylna kamerę, bez udziału pozostałych ?

Zastanawiam się nad retrofitem kamer, ale jako stage 1 tylko kamera tył, a w późniejszym czasie kamery w lusterkach i w zderzaku z przodu.

Jak zakodjjesz moduł trsvc poprawnie to będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pobawiłem się z montażem kamery.

Wszystko nowe (kable, kamera) oprócz sterownika.


Po montażu dodałem 3AG do VO i zakodowałem jak poniżej:

HU_NBT> EXBOX 3001> AUX1_IN_HU = wert_255 [Domyślnie]

HU_NBT> EXBOX 3001> CAMERA_SYSTEM = trsvc

HU_NBT> EXBOX 3001> MACRO_RV_C = aktiv

HU_NBT> EXBOX 3001> TRSVC = wert_81


Pomimo tego efekt mam jak na zdjęciu poniżej, a więc jest utworzone menu do kamery (po lewej) ale nadal działąją tylko czujniki.

Czy ktoś może podpowiedzieć co zrobiłem nie tak i gdzie szukać błędu ?


Jeszcze zauważyłem, że po tym kodowaniu wywaliło mi wczesniej zakodowaną pamięć start-stop.


Wiem że jakoś zdjęcia kiepska, ale widac o co chodzi.

IMG_20191201_141752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Witam,przepraszam ze nekam i pr,eszkadzam.Pierwszy raz mam bmw i to 520 manual f11. Kupilem oryginalna raczke z kamera do tylnej klapy w kombi,modul i blaszke oraz komplet kabli.Bardzo chcialbym prosic o podpowiedz jak po kolei to podlaczyc i zeby pojechac tylko do servisu na kodowanie.Z tego co wiem stojac przodem do tylu,zamieniam raczke na raczke z kamera i ciagne kabel do bagaznika lewej strony wchodzac w nadkole? -tam montuje modul podlaczam i od modulu ktoredy ide dalej?obom drzwi prosto do wyswyswietlacza?w wyswietlaczu mam dwa wejscia ,gdzie go podpiac? Co dalej?prosze o wsparcie,czy cos pominalem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,przepraszam ze nekam i pr,eszkadzam.Pierwszy raz mam bmw i to 520 manual f11. Kupilem oryginalna raczke z kamera do tylnej klapy w kombi,modul i blaszke oraz komplet kabli.Bardzo chcialbym prosic o podpowiedz jak po kolei to podlaczyc i zeby pojechac tylko do servisu na kodowanie.Z tego co wiem stojac przodem do tylu,zamieniam raczke na raczke z kamera i ciagne kabel do bagaznika lewej strony wchodzac w nadkole? -tam montuje modul podlaczam i od modulu ktoredy ide dalej?obom drzwi prosto do wyswyswietlacza?w wyswietlaczu mam dwa wejscia ,gdzie go podpiac? Co dalej?prosze o wsparcie,czy cos pominalem?

 


Z kodowaniem moge pomoc, kup tylko kabel enet

Pisz pw pogadamy przez telefon, wykasnie co jak. Dużo pisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od modulu idziesz lewa strona, kablem lecisz razem z wiazka kabli, ktore znajdziesz przy nadkolu. Lecisz ta wiazku z boku tylnej kanapy, pozniej pod plastikowa obudowa progu, nastepnie za raczka od otwierania maski wbijasz sie na tyl malego schowka kierowcy. Prowadzisz kable pod kierownica i wchodzisz w przestrzen za starownikiem radia (to z otworem na plyte). Musisz sciagnac dekor nad radiem i wysunac radio. Wpinasz sie do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czytam instrukcję retrofitu kamery cofania

https://drive.google.com/file/d/1ms4go4-VKSR5CBKdUOEwKkDowThBwXZb/view?usp=sharing

I jest w niej informacja, odnośnie montażu dodatkowo Videoswitcha.


"jeśli w samochodzie są już zainstalowane cztery źródła wideo, zobacz katalog wyposażenia specjalnego pokazany poniżej, należy doposażyć Videoswitch."


Lista specjalnego wyposażenia: SA601, SA696, SA6FG, SA6UK, SA6NR.


Moje auto z powyższych opcji ma jedynie SA6FG Rear-seat Entertainment, ponadto nawigacja Business SA606. Kamera chyba nie wymaga nawigacji Professional.


Czy trzeba instalować ten Videoswitch czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.