Skocz do zawartości

e90 oswietlanie drogi do domu Follow Me Home


ciez

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to za bajki opowiadacie;p

 

Ja mam przedliftową bez Idrive i jak otwieram auto to zapalają mi się ringi i świecą tak z 15 sekund albo jak otworze drzwi, a ustawiałem wszystko przez OBC manetką Poszperaj w opcjach gdzie jest kluczyk z ptaszkiem i kluczyk z jakims tam innym znaczkiem i w podopcjach będzie ikonka otwartej kłódeczki klikasz i wybierasz znak swiatyel postojowych ,. czy jakos tak bo piszę z pamięci

 

Dokładnie też tak mam (przed liftem) ale aby światła „powitalne” się zapalały przy otwieraniu z pilota to muszę pozostawić przekręcone pokrętło świateł - muszą być „włączone” . Szczerze mówić pozostawiam cały czas pokrętło na „włączonych” światłach. Co do oświetlania drogi do domu to wystarczy po wyjęciu kluczyka mignąć długimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam auto z 06 roku bez idriva i w ustawieniach z manetki mam opcje ile sekund maja sie swiecic follow me home , mam tez ikonke wygladajaca jak slonce , myslalem ze to wlasnie to od ringow ale jak to aktywuje to i tak nie dziala , probowalem tez na przekreconym pokretle na auto...
Przeciwnik SERII.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Nie mam wersji LCI ale wiem zebyl lift miedzy rocznikami 2005 i 2008 tylko nie pamietam kiedy. Dodano wtedy kilka poprawek. Rozmawialem kiedys z kims z tego forum na ten temat i mowil ze mu brakuje tych swiatel powitalnych ale podobno nie jest to taka prosta sprawa aby to dolozyc. A mial chlopak pojecie bo pracowal wtedy na codzien w Bawarii i mial doposazona swoja 330d prawie we wszystko.

elektronika w bmw nigdy nie przestaje zadziwiac - to co sie wydaje najprostsze do dolozenia okazuje sie najtrudniejsze i na odwrot :mrgreen:

mini-lift musial byc na poczatku 2007 bo u mne z maja juz jest to co '08 przedLCI maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chodzi o lift w środku, czyli aluminiowe obwódki wokół pokręteł klimy i radia i takie tam.

Wtedy pojawił się Welcome Lights. Nie chodzi o LCI

 

 

Dokładnie.

 

U mnie przed liftem w iDrive mogę sobie tylko ustawić czas świecenia świateł, ale włączyć je mogę tylko 'długimi'.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Coming home to wracanie do domu i z automatu się nie zapali, bez względu na ustawienie włącznika świateł...

 

Ciekawe... Mam e92 2009 (buda przed lift ale już z N57, CIC) i moje bmw posiada funkcję coming home i jej działanie jest zależne od ustawienia włącznika świateł. Na pozycji "auto" działa przy otwieraniu drzwi z pilota, na pozycjo "0" nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e90 2005 (nie mam pczycisku auto) trzeba dwa razy długi do siebie.

 

 

Chciał bym jednak funkcjeprzywitania otwarcia z kluczyka drzwi i ze świecą światła ale wiem ze to podobno trzeba programować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e90 2005 (nie mam pczycisku auto) trzeba dwa razy długi do siebie.

 

 

Chciał bym jednak funkcjeprzywitania otwarcia z kluczyka drzwi i ze świecą światła ale wiem ze to podobno trzeba programować.

 

tzw. funkcja welcome lights, na pewno trzeba kodować, ale czy wymagany jest czujnik zmierzchu i przełącznik z opcją auto to nie wiem, też mnie to interesuje... wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczona funkcja "welcome lights" dziala niezaleznie od ustawienia wlacznika swiatel i niezaleznie od czujnika zmierzchu - jesli jest zaprogramowana/wlaczona to dziala za kazdym razem kiedy otwieramy auto z pilota.

 

W wersji poliftowej z idrive opcja jest dostepna w ustawieniach, mozna tez okreslic jak dlugo maja "witac" ;)

 

Opcja odprowadzania do domu dziala tylko po "mrugnieciu" dlugimi. Jedno "mrugniecie" to 30 sekund o ile dobrze pamietam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczona funkcja "welcome lights" dziala niezaleznie od ustawienia wlacznika swiatel i niezaleznie od czujnika zmierzchu - jesli jest zaprogramowana/wlaczona to dziala za kazdym razem kiedy otwieramy auto z pilota.

 

W wersji poliftowej z idrive opcja jest dostepna w ustawieniach, mozna tez okreslic jak dlugo maja "witac" ;)

 

Opcja odprowadzania do domu dziala tylko po "mrugnieciu" dlugimi. Jedno "mrugniecie" to 30 sekund o ile dobrze pamietam :cool2:

 

Jest zatem opcja zrobienia tego w preLCI ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Odswieze temat.

 

Mam w iDrive te całe swiatla do domu i mam np. standardowo ustawione na 5 sekund, lecz gdy przestawiam ten czas np. na 30 to potem to sie z powrotem przestawi na 5. Ogolnie w tej sekcji nic nie moge przestawic, bo wraca od razu do ustawien fabrycznych.

 

Ktos sie z tym spotkal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam wszystkich. Mam w navi w ustawieniach opcje home lights ustawiam np. Na 20 s. Zostawiam na włączonych światłach, lecz automatycznie po wyjęciu kluczyka światła gasną. Ma ktoś pojęcie co zrobić by światła te po wyjściu i zamknięciu auta świeciły się jeszcze przez te 20s?. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.