Skocz do zawartości

BMW F31 335d LCI '17


rabbit72

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Chciałem w końcu przedstawić mój nowy nabytek, auto zamówione w listopadzie ub roku, odebrałem na przełomie lutego/marca tego roku, do tej pory przejechane ok 2tys km, motor kończy się docierać ale już na tym etapie jestem mega zadowolony.

Już wcześniej chciałem pstryknąć jakąś sesyjkę po zrobieniu korekty w fajnej lokalizacji ale czasu na to nie ma i jako że przed wczoraj na szybko wymyłem autko, plus spryskałem jakimś QD, a wczoraj jechałem na spacer postanowiłem się zatrzymać i zrobić kilka fotek, mam nadzieję że autko będzie się podobać.

Co do konfiguracji to postaram się wkrótce podesłać, generalnie jest ona pewnym kompromisem, kilka opcji jest nazwijmy to "ponad stan" a kilku które wydawałyby się pozycjami "must have" brak, jak dla mnie brak 2,3 pozycji które mógłbym jeszcze dobrać. Co do możliwych zmian to prawdopodobnie wydech, chciałbym mieć dwie fajki po dwóch stronach ale nad wyborem muszę się jeszcze mocno zastanowić.

Te z 340i nie do końca mi pasują wolałbym coś w stylu pakietu S-line z Audi A5, z tym że preferuje czarny kolor fajek, co dalej wydaje mi się że czarne nerki z M Performace to jest opcja "must", być może kiedyś zmienię ekran navi na większy i zawiechę na AC S, a co za tym idzie podniosę moc.

 

FIwzAroT.jpg

IkqUjyWM.jpg

1lj5DXIY.jpg

45WmJHgv.jpg

jZXPg3XP.jpg

i5Ss5yek.jpg

MDV098K6.jpg

PsENxaqL.jpg

Edytowane przez rabbit72
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wygląda jak zdjęcie z Karaibów :twisted: :wink:

 

He he, a to tylko UK ale fajne tereny Sandbanks w Poole

 

P.S

 

Jestem zdecydowany na w miarę szybkie wizualne zmiany kilku detali, a więc jak wspominałem czarne nerki M Performance , czarne nakładki na progi i czarne/karbonowe nakładki na lusterka

Edytowane przez rabbit72
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie wyglada a pewnie jeszcze lepiej jeździ :cool2: szkoda ze w f30 przy tym silniku nie ma rur po dwóch stronach jak było w e9x :?

 

Tu się zgodzę i szczerze mam ciężki kamień do zgryzienia bo z jednej strony strasznie mi nie leżą te fajki po jednej stronie, z drugiej auto jest takie niepozorne, a dalej jak zmieniać na fajki po dwóch stronach jaką opcję wybrać żeby to fajnie wyglądało :? :?:

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Swietny silnik i ladnie skonfigurowany. Niedlugo takie auta moga stac sie w UK nieosiagalne.

 

Dzięki, to w sumie takie małe spełnienie marzenia, no niestety mszczą się na klekotach niemiłosiernie, szczególnie w dużych aglomeracjach, na szczęście mieszkam w mniej zaludnionych okolicach, a "Londynów" i tym podobnych unikam, autko zamierzam używać jako familowóz ile się da z 7-10 lat - jak zdrowie dopisze :wink: .

Poza tym za niedługo przymierzam się do drugiego marzenia którego zakup planuje od kilku lat, a więc Caterham CSR, a dalej gdzieś w przyszłości zamiennikiem 335d będzie pewnie elektryk(sorry wiem że to "crime" ), BMW może Tesla lub Audi, zobaczymy jak to się kiedyś poukłada.

A co do autka dziś przyszły karbonowe obudowy lusterek-już założone i wyglądają fajnie, zaraz zabieram się do nałożenia folii m-performance, nieszczęsne nerki grilla już zdjąłem i zamówiłem nowem oem m-performance, w planach jest jeszcze kilka detali, później wydech i prawdopodobnie moc, także autko powoli się zmienia, plan jest taki że ma wyglądać fajniej ale bez przegięć :wink: .

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi wlasciwie o zapowiedz wprowadzenia zaporowych cel szczegolnie na niemieckie auta. W BMW zareagowano na te doniesienia dosyc nerwowo :)

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi wlasciwie o zapowiedz wprowadzenia zaporowych cel szczegolnie na niemieckie auta. W BMW zareagowano na te doniesienia dosyc nerwowo :)

 

A to też, myślę że chcąc nie chcąc wyjcie z Unii odbije się na cenach wszystkich aut w UK, poza tym od 1 kwietnia jest dodatkowa roczna opłata(£300), za auta o wartości rynkowej powyżej £40k

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna, tylko że kierownica zdecydowanie po złej stronie :D

podstawa do dużego rabatu za wadę fabryczna auta :twisted:

 

Tak to bywa jak się nie nadąża za galopującym światem i myśli że woźnica dalej siedzi po prawej stronie :norty: , poza tym rabat spory był, także zadośćuczynienie miało miejsce :wink: :8) , a tak na poważnie powiem Wam że szczerze mi strona kierownicy różnicy wielkiej nie sprawia.

Przez wiele lat jeździłem na wyspach przerejestrowanym lhd i szczerze czasem widzę nawet i plusy takiego położenia, oczywiście nie bez powodu położenie kierownicy zostało dopasowane do kierunku ruchu drogowego i na wąskich drogach wyprzedzanie może nie być zbyt komfortowe lub bezpieczne.

Ale poza tym idzie się przyzwyczaić przecież to tylko familowóż nie wszędzie i zawsze musimy wyprzedzać :wink: , dodatkowo bycie bliżej krawędzi też ma swoje plusy, tu mowa oczywiście o podróży tym "zdefektowanym" po kontynencie .

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja po dodaniu kilku elementów M Performance, niestety zdjęcia nie najlepszej jakości bo robione na szybko podczas wieczornych spacerów, w planach chyba zmiana tylnego dyfuzora zderzaka m performance, wstępnie zostanę chyba przy dwóch fajkach po jednej stronie, dalej jakieś nakładki na pedały i dam sobie trochę spokoju, dalsze mody możliwe w przyszłości ale rewolucji oprócz możliwego podniesienia mocy i zmiany wydechu nie planuję :wink: .

Th0O93EJ.jpg

IjQ576lP.jpg

wjm5Bvhk.jpg

kStZY1OE.jpg

fRX8QxK4.jpg

YSxnCm5B.jpg

Edytowane przez rabbit72
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te naklejki podwyższają auto :( załóż koniecznie dokładki progów (side skirt extensions).

Wiesz co zastanawiałem się nad nimi i moze sie zdecyduje, choć myślę że w realu wygląda to normalnie i optycznie nie podniosło auta.

Z drugiej strony spojrzałem na te fotki na 3 monitorach i tylko jeden realistycznie oddaje rzeczywisty ''look'' na pozostałych faktycznie wygląda na lekko podniesione.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sorry za ot, ile te dokładki progów (side skirt extensions) kosztują u nas w PL, bo rzeczywiście, idealnie pasują do naklejek progów.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przy okazji pobytu w kraju wpadł tylny dyfuzor, miałem z nim problem bo szukałem opcji z możliwością późniejszej modyfikacji na dwie fajki po dwóch stronach, no i się znalazł .Dodatkowo robiłem małą korektę lakieru to i kilka fotek auta w całości się zrobiło, niestety z białego się wiele nie wyciągnie, ale tego byłem świadom jako że to moje trzecie białe auto.

Z planów na niedaleką przyszłość to jeszcze listwy boczne pod folie, żeby Randall ne marudził że wygląda za wysoko :lol: :mad2: , nakładki karbonowe na boki zderzaka przedniego no i nakładki m performance na pedały .

GTta0FEM.jpg

dIya3pBh.jpg

aQIhYcwB.jpg

GTta0FEM.jpg

4UakXSCa.jpg

EtPgXMN0.jpg

3endpmtK.jpg

z5KZAQ1Q.jpg

fycOZceJ.jpg

r8VAGaoa.jpg

i90KDnju.jpg

nB6ETQSN.jpg

i6e3j6EF.jpg

Edytowane przez rabbit72
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://files.tinypic.pl/i/00909/j5ck31vui8le.jpg

 

Ostatnio w trasie zreflektowałem się że czasem ten motor pali "niewiele" jak na kloca ważącego 1760kg, w cztery napędzie i przy swojej mocy, a muszę dodać że pierwsze kilka km jechałem w mieście, a dalej spędziłem kilka min w korku i potem turlając się po około londyńskiej M25.

Wydaje mi się że gdybym włożył kapelusz to spokojnie poniżej 6,koło 5.5 można byłoby osiągnąć, oczywiście nie po to kupuje się więcej KM żeby jeździć o kropelce ale moim zdaniem wynik nie jest zły, co do samego auta i dalszych zmian w przeciągu 2 tygodni chciałbym zdążyć przed Goodwood Fest of Speed z nakładkami karbonowymi boków przedniego zderzaka i listwami pod progowymi z boku :wink: .

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend zrobiłem 1300km:

 

Kraków => Gdańsk

trochę km w okolicach Gdańska

Gdańsk => Kraków

Comfort mode, średnie spalanie 6.3/100, jestem pod wrażeniem twojego :)

 

Ja mam taki w 2.0d :)

 

Dzięki, dzięki, powiem Wam ze ten motor za bardzo kusi zeby miec ciagle takie spalanie :wink: , po 12tys mam sr wdlg kompa 8.7, na sprintmonitor 8.95 z tendencja spadkowa, więc do 2.0 nie ma się co porównywać bo w tych Waszych motorkach lepiej wygląda relacja spalania do prędkości.

Kiedyś miałem dwa Vagowskie 2.0d -140 i 170 KM wiec jakas tam skala porównawcza jest,choc mysle ze od pewnego pułapu wyższych prędkości śr spalanie może korzystniej wyglądać w 3.0d .

Generalnie nie przywiązuje do tego aż takiej wagi choć oczywiście czasem spoglądam jak to wygląda, gdybym do końca nie zwracał na to uwagi to pewnie poszedłbym w 340i, ale co by nie powiedzieć ten motor dalej daje dużo "fun'u" z tym że najprawdopodobniej po GW dołożymy mu trochę witaminek tak ok 380-400 KM powinno wystarczyć bo czasem są chwile kiedy człowiekowi się wydaje że to w ogole nie idzie :? .

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.