Skocz do zawartości

Finansowanie zakupu G30, optymalizacje podatkowe


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czemu Tobie zależy na numerze rejestracyjnym?

 

mialem pare dziwnych sytuacji w zwiazku z Warszawskimi blachami w Krk...

Jeśli mowa o Krakowie, to wrzucam firmy, które rejestrują w tym mieście:

Alior Leasing, BMW Financial Services, BZ WBK Leasing, Europejski Fundusz Leasingowy (EFL), FCA Leasing, Getin Leasing, Idea Leasing, Impuls-Leasing, ING Lease Polska, Masterlease, Millennium Leasing, mLeasing, Pekao Leasing, PKO Leasing, SG Equipment Leasing.

 

I zazwyczaj samochody są domyślnie rejestrowane w wydziele komunikacji z obszaru działania danego oddziału, ale oczywiście lepiej się upewnić na 100% - jak już ktoś wspomniał.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego niewielkiego doświadczenia wynika, że mało znane :D Ale te zawsze odrzucam, bo sytuacja, w której leasingodawca wyparowuje to ekstremalna lipa.

 

Wszystko jest do negocjacji, chyba najlepiej się to robi podrzucając ofertę konkurencji - proponuję to robić z taktem, bo nikt nie lubi konkursu ofert ;-)

 

Przy ostatnim zakupie od salonu aut poleasingowych otrzymałem absurdalną ofertę 112%/2 lata po wypełnieniu kwestionariusza obszerniejszego niż kredyt w banku :D

 

Skończyło się na 6%/2,5 roku w PKO Leasing, które wyrównało ofertę innej dużej firmy. Wybrałem PKO, bo miałem już z nimi jakieś doświadczenie - chociaż nie sądzę, bym był przez to lepiej potraktowany w sytuacji konfliktowej. Duże firmy/banki zawsze działają z pozycji siły - to jest wg mnie najgorsze w umowie leasingowej. Szkoda, że ustawa została zlobbowana przez leasingodawców (zapis o maks. kwocie auta do 20.000EUR - powyżej tej kwoty nic więcej nie da się odliczyć, co sprawia, że leasing, którego może nie potrzebujesz jest jedyną opłacalną opcją).

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, ważna jest też wpłata i wykup przy kalkulacji. Nie wątpię, że każdy tutaj umie sobie policzyć ile tak realnie leasing kosztuje uwzględniając pierwszą wpłatę - żaden nie mieści się w 110% tak naprawdę :D
kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, ważna jest też wpłata i wykup przy kalkulacji. Nie wątpię, że każdy tutaj umie sobie policzyć ile tak realnie leasing kosztuje uwzględniając pierwszą wpłatę - żaden nie mieści się w 110% tak naprawdę :D

Wszystko zależy od warunków oczywiście, ale najtańsze leasingi teraz oscylują około 105-107% i jest to koszt CAŁKOWITY.

Nie biorę pod uwagę leasingów producentów (niekorzystne rabatowanie pojazdu), z ukrytymi dodatkowymi opłatami obowiązkowymi (np. wszelkiej maści ubezpieczenia), i innych oszukańczych ofert z nieprawdziwymi kalkulacjami......

Każdą ofertę trzeba samemu przemnożyć, pododawać i wszystko jasne.....

np Audi systemowo przedstawia klientowi ofertę leasingu z fałszywym kosztem całkowitym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zbyt jasno napisałem.

 

Masz leasing 102%/lata . Pierwsza wpłata 40%/wykup 20%. Wartość auta 100k.

 

Realnie dostajesz kredyt z oprocentowaniem 2000zł od 60k a nie od 100k w takiej sytuacji - o to mi chodziło. 2k od 60k to nie jest 2% :-)

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomku!

a jak to ma sie z finansowaniem, w sensie jakie firmy maja najbardziej korzystny?

Temat rzeka, ale widzę, że koledzy dają dobre rady. Ogólnie teraz praktycznie każda bankowa firma ma niskie oprocentowanie, o ile nie bierze się przez pośrednika, w tym w salonie/komisie.

W szczegółach są różnice, ale nie doświadczysz ich jeśli nie będziesz miał szkód, zmian w umowie i innych przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.